Výběr nového foťáku

  • E.B.E
    E.B.E
    02.02.2020 18:08
    Reaguje na restaurator 02.02.2020 16:42:

    "Ještě bych chtěl požádat o radu, na co se zaměřit, když člověk kupuje..." - zobrazit celý komentář

    Na co se zaměřit? ...asi především na "vzhled", podle kterého určitě poznáš, jak se k němu majitel choval. Stejně jako odřený, ošahaný volant auta napoví, kolik má najeto, ani tlačítka, nápisy a plochy bajonetu nezklamou. Co se týká životnosti "digitálů", je teoreticky nekonečná. Ale asi nemáš na mysli kompaktní, digitální fotoaparáty, ale zrcadlovky s mechanockou závěrkou. Tam je situace jiná. Závěrka je obyčejně výrobcem testovaná a výrobce pak udává hodnotu , po kterou v testech závěrka chodila bez problémů. Obyčejně 100000 - 150000. V praxi tohle číslo nic neznamená. Závěrka se může pokazit hned, nebo kdykoli. Ale z testování vyplývá, že pokud koupíš fotoaparát do dvaceti tisíc cvaků, měla by chodit ještě několikrát tolik. A ani při překonání hodnoty sto tisíc se jí nemusí nic přihodit. Každopádně fotoaparát s hodnotami padesát, sto tisíc snímků už má dost najeto a evidetně si u majitele užil svoje. Ten bych mu asi nechal na památku

  • restaurator
    restaurator
    02.02.2020 18:36
    Reaguje na E.B.E 02.02.2020 18:08:

    "Na co se zaměřit? ...asi především na "vzhled", podle kterého určitě poznáš..." - zobrazit celý komentář

    Díky! Měl jsem na mysli, jestli prostě některé části nebo komponenty nejsou po delší době užívání náchylnější na opotřebení, respektive jsou po delším užívání problémové. Vím, že u analogových to tak bylo nebo je, že něco je potřeba si ohlídat. Ale je fakt, že tam už to byly konkrétní značky a typy fotoaparátů. Díky za objasnění těch hodnot závěrky, abych věděl, jak se v tom trochu orientovat. Jinak ano, mám na mysli mechanickou. A lze informaci o hodnotách závěrky fotoaparátu nějak dohledat hned při nákupu ve fotoaparátu samotném? Nebo až pomocí nějakého softwaru doma? Případně jestli tomu lze věřit a není to jak se stáčením tachometrů u zmíněných automobilů? :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    02.02.2020 19:41
    Reaguje na restaurator 02.02.2020 18:36:

    "Díky! Měl jsem na mysli, jestli prostě některé části nebo komponenty nejsou..." - zobrazit celý komentář

    Myslel jsem, že už jsem odpověděl. Tak ještě jednou. Pokud není fotoaparát příliš mechanicky opotřebený a nemá "extra moc najeto",tak bych další věci neřešil. Jednak víc nepoznáš a taky nakonec nic nekoupíš. Jestli konkrétní model trpí na určitou poruchu už vlivem výroby zjistíš na netu. O víc bych se nestaral. Ale z vlastních zkušeností se mi ještě žádný fotoaparát nepokazil. A to nejen ten z druhé ruky. A dokonce jsem všechny ještě po dalších desítkách tisíc cvaků poslal dál. Každopádně co se může pokazit se nakonec pokazí. To je život a jediný pravidlo. S tím stejně nic nenaděláš

  • restaurator
    restaurator
    02.02.2020 20:08
    Reaguje na E.B.E 02.02.2020 19:41:

    "Myslel jsem, že už jsem odpověděl. Tak ještě jednou. Pokud není fotoaparát..." - zobrazit celý komentář

    Já tvoji odpověď pochopil. Jen jsem dovysvětloval dotaz, jak jsem jej myslel, protože jsi v odpovědi zmínil: "Na co se zaměřit? "
    Ale co nezaznělo, jestli ten údaj o počtu cvaků naleznu ve fotoaparátu při koupi nebo až doma přes nějaký software a důvěřovat prodejci v tom, jaký údaj uvádí.

  • E.B.E
    E.B.E
    02.02.2020 20:17
    Reaguje na restaurator 02.02.2020 20:08:

    "Já tvoji odpověď pochopil. Jen jsem dovysvětloval dotaz, jak jsem jej..." - zobrazit celý komentář

    Schválně jsem odpověd krátil, protože i údaj o počtu expozic, který nalezneš ve fotoaparátu se dá sfalšovat. I když běžný uživatel s tím asi bude mít potíž. Stejně nezbývá, než důvěřovat a prověřovat :-) Proto píšu aby ses na to "vykašlal" a tolik to nežral. Pokud máš možnost osobního odzkoušení od konkrétního člověka, je to výhoda, ale nemyslím, že nákup na dálku je nějaký větší problém, pokud nekupuješ vysloveně anonymně a bez reálných fotografií produktu

  • restaurator
    restaurator
    02.02.2020 20:59
    Reaguje na E.B.E 02.02.2020 20:17:

    "Schválně jsem odpověd krátil, protože i údaj o počtu expozic, který..." - zobrazit celý komentář

    Díky!

  • Vai
    Vai
    02.02.2020 22:36
    Reaguje na restaurator 02.02.2020 20:08:

    "Já tvoji odpověď pochopil. Jen jsem dovysvětloval dotaz, jak jsem jej..." - zobrazit celý komentář

    Počet cyklů závěrky ve fotoaparátu nenajdeš. Zobrazit a zjistit to lze pouze z EXIF dat v PC, např. z RAW/NEF přes ZONER nebo jiný program.

  • restaurator
    restaurator
    03.02.2020 09:03
    Reaguje na Vai 02.02.2020 22:36:

    "Počet cyklů závěrky ve fotoaparátu nenajdeš. Zobrazit a zjistit to lze..." - zobrazit celý komentář

    Díky !

  • kikiris
    kikiris
    05.02.2020 13:33

    ...tvl. restaurátore, ty než si pořídíš nějaký foťák, tak nastane konec světa...

  • restaurator
    restaurator
    05.02.2020 15:35
    Reaguje na kikiris 05.02.2020 13:33:

    "...tvl. restaurátore, ty než si pořídíš nějaký foťák, tak nastane konec..." - zobrazit celý komentář

    :-D

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse