Výběr nového foťáku

• E.B.E
    E.B.E
    09.11.2019 22:22
    Reaguje na restaurator 09.11.2019 11:59:

"Tak jestli to dobře chápu, nenakupujete filtry podle závitu u konkrétního..." - zobrazit celý komentář

U filtrů jsem měl na mysli vinětaci. Spousta objektivů. zvláště širokoůhlých a světelných vinětuje i s filtrem stejné velikosti v normálním rámečku. Pak se používají verze "slim".Jde tedy o rozdílu v řádu milimetrů, až desetin. Těžko si představit na 77 mm nasadit 58 ještě s redukcí (která oddálí filtr ještě dál před objektiv) Samozřejmě se může stát i, že na některém skle o "nic nejde". Ale to dost pochybuju. Zvlášť, když jsem četl o jaká skla by šlo.

• Vai
    Vai
    10.11.2019 01:07

Uff, z jedné strany se tazateli radí, ať ušetří nákupem DX těla v bazaru místo FF, a z druhé se mu šmahem nabízí širokáče na Pentax v cenách 36.000,- za APS-C a 41.000,- za FF... :o

• restaurator
    restaurator
    10.11.2019 07:10
    Reaguje na E.B.E 09.11.2019 22:22:

"U filtrů jsem měl na mysli vinětaci. Spousta objektivů. zvláště..." - zobrazit celý komentář

Ano, s tímhle mám zkušenost s jedním zoom objektivem. Redukce+filtr+sluneční clona a vinětace byla u širokoúhlých ohnisek na světě.

• E.B.E
    E.B.E
    10.11.2019 09:21
    Reaguje na Vai 10.11.2019 01:07:

"Uff, z jedné strany se tazateli radí, ať ušetří nákupem DX těla v bazaru..." - zobrazit celý komentář

To trochu pleteš. Nic a nikomu jsem nenabízel. Narozdíl od jiných. A celý příspěvek byla reakce určená někomu jinému, pokud umíš číst

• E.B.E
    E.B.E
    10.11.2019 09:55

...co se týká cen, pak je to o tom, co jsem se snažil říct celou dobu. Pokud někdo očekává "nejvyšší" kvalitu, jak zanělo už z prvotního dotazu, je potřeba taky očekávat nemalé náklady. A pokud pak jde o různé kompromisy, týkajících se naopak konečného snížení ceny, pak dojde zase ke snížení výsledné kvality. Ať už je to "kompromisní" objektiv, cenově dostupné, ale nepotřebné ohnisko,malej filtr na redukci, nebo cokoli jiného. Myslím, že nabízet konkrétní objektivy někomu, kdo neví, jaké ohnisko požaduje a jak bude vypadat na FF a na cropu, není nejlepší nápad. Zatímco jeden ocení 24mm, druhej na své fotografování potřebuje padesát, nebo 8 a dvanáctka mu bude ležet ve skříni. Jinýmu nestačí 200mm. Tohle můžou být zásadně vyhozený peníze

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    10.11.2019 21:09
    Reaguje na E.B.E 09.11.2019 21:44:

"Pardon, že se připojuju. A i když jsem nechtěl doporučovat žádnou značku,..." - zobrazit celý komentář

Cituji sám sebe "V zásadě pro Pentax existují asi 3 možnosti, jedna vyplýtvá celý budget, aniž by se stihlo koupit tělo" - tím narážím na 11-18 f/2.8. Ano, existuje kvalitní sklo, ale za stejný budget jako toto sklo + APS-C tělo od Pentaxu (cca 60 tisíc) koupíte FF zrcadlovku, širokáč, pevné sklo a ještě zbude na příslušenství a vše je nové, nikoliv z bazaru. Chápu, že zde můžete poukazovat, že se u Pentaxu dá docílit nějaká sestava, ale zase nedává smysl jako celek, protože za tyhle prachy bych mu raději doporučil ten FF, popřípadě si za to koupí komplet sestavu na Nikon APS-C.

• E.B.E
    E.B.E
    10.11.2019 21:22
    Reaguje na Jan Pánek 10.11.2019 21:09:

"Cituji sám sebe "V zásadě pro Pentax existují asi 3 možnosti, jedna..." - zobrazit celý komentář

Jak píšu výše, nešlo mi o doporučování, jen o to, že něco v systému neexistuje. Celá moje reakce ale byla i o něčem jiným, pokud to po sobě umím přečíst. A to nejen o jednom komentáři. No a pokud by šlo o doporučení téhle značky, pak jsem zmínil i jiné možnosti. Ale to je o preferencích tazatele. Jen nerad slyším, že by tenhle systém neposkytl srovnatelné výsledky a neměl v určitém sestavení i svoje výhody.

• E.B.E
    E.B.E
    10.11.2019 21:28

...a teď už vážně naposledy, pak snad pochopí i autor dotazu. Vážně mi přijde jako vyhozený peníze kupovat 750ku a vytvářet s ní pak takovýhle fotky (bez urážky) https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/467719/?page=c4ca396e4937a873273bc2efbe9b5b31 https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/420977/?page=3e4f54dee27d1049f0b2a2fef71e7001 https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/454142/?page=6b986d03ca7654fe602f9f982d733b60

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    11.11.2019 21:07
    Reaguje na E.B.E 10.11.2019 21:22:

"Jak píšu výše, nešlo mi o doporučování, jen o to, že něco v systému..." - zobrazit celý komentář

Jasně, ale v určitých konfiguracích by mohl být vhodný každý systém, ale nebudeme doporučovat zrovna středoformát, když on fotí ty krajinky... Na restauratorovy požadavky se Pentax nehodí, protože jak jsem psal výše, kombinace těla a kvalitního širokáče je zbytečně drahá, když jiné systémy ji nabídnou mnohem levněji. Pokud někdo bude mít jiné požadavky (kvalitní tělo a třeba tři starší pevná skla, Pentax mu rád doporučím, ale mainstream to prostě není :-) )

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    11.11.2019 21:08
    Reaguje na restaurator 10.11.2019 07:10:

"Ano, s tímhle mám zkušenost s jedním zoom objektivem. Redukce+filtr..." - zobrazit celý komentář

Nechci sem vyloženě plést inzerci, nicméně pokud přijdete v sobotu na Setkání fotografů, můžeme se tam potkat, pokecat, pofotit a rovnou vyzkoušet některé kombinace, bude tam hodně objektivů i těl :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace