Vzhledem k tomu, že se na mé hodnocení v mých zprávách množí opakující se dotazy, rozhodl jsem se udělat přehled nejběžnějších otázek a odpovědí.

Otázka: To jsi fakt takovej namyšlenej arogantní zmrd?
Odpověď: Ano.

Otázka: Co si o sobě myslíš? Kdo jsi, že mi kritizuješ fotky?
Odpověď: Nemusím být michelinský kuchař, abych poznal, že ryba na talíři páchne.

Otázka: Myslíš, že mě hodnocení od někoho, jako jsi ty, zajímá?
Odpověď: Nevím, a je mi to upřímně úplně jedno. Vezměte si jej k srdci, nebo jej ignorujte.

Otázka: Co jako sleduješ tím, že tu všechny shazuješ?
Odpověď: Neshazuji nikoho. Hodnotím fotografie ve vztahu ke špičkám žánru, hodnocení 7 je pro mě takové, které odpovídá fotografii hodné výstavy ve světoznámé galerii, nebo špičkovém mezinárodním časopisu.

Otázka: Ty si o sobě asi myslíš, že jsi docela dobrej, co?
Odpověď: Ano. Mějte na paměti, že „docela dobrej“ místní stupnicí je u mě za 4–5. A neustále se snažím zlepšovat, experimentovat, porušovat pravidla a posouvat hranice fotografie dál.

Otázka: Proč bych měl vzít v potaz hodnocení od někoho, kdo má fotky jako ty? Podívej se na ty tvoje cvaky z pole.
Odpověď: Vkládám záměrně provokativní fotky s cílem potěšit ty, které je prohlédnou. To neznamená, že „normální líbivky“ nedělám. Ale nevystavuji je online, protože jsou, podle mého, nudné. Série „Z deníčku běžce“, která je z mé tvorby předpokládám nejkontroverznější, je dlouhodobá, nedokončená a jejím cílem je u některých lidí vyvolat určitou emocionální reakci. To se nepovede u všech a není to ani cílem. Nemá smysl hodnotit jednotlivé fotky ve vakuu, protože tímto měřítkem jde o obyčejné cvaky bez hlubšího významu.

Otázka: Nejdřív se nauč fotit a pak až kritizuj.
Odpověď: Moji tvorbu můžeme probrat pod mými fotkami. Teď jsme u vaší. Tím, že nahráváte fotku do online galerie souhlasíte s tím, že si ji lidé prohlédnou a budou jí v celém rozsahu stupnice hodnotit. Viz otázky výše.

Příklady fotografií, které bych hodnotil 7 body:

https://petapixel.com/assets/uploads/2018/09/%C2%A9-Tertius-A-Gous-Wildlife-Photographer-of-the-Year-800x493.jpg

https://drscdn.500px.org/photo/103746295/m%3D900/b5ee7d3e01573599679aeba065b4a8d0

https://static1.squarespace.com/static/5560dd5de4b0924f5e17c2ac/55d9b5e7e4b0d420c0e0a22f/5751b024d210b8f091abf700/1556621529562/02.Matt_Stuart_Trafalgar_Square2+copy.JPG

Používám následující stupnici, pokud budete stát o slovní komentář, jen na mé hodnocení odpovězte a rád napíšu, co se mi líbí a co ne.

7 – tímto hodnocením velmi šetřím, dávám jen skutečně vyjímečným fotografiím, kterou bych rád viděl vytištěnou, nebo v nějaké fotoknize
6 – výborná fotografie s nápadem
4–5 – dobrá fotografie – je dobře technicky zpracovaná, bez rušivých prvků, ale není výjimečná. Nebo naopak fotografie s nápadem, která má nějakou nedokonalost.
3 – takový průměr, je vidět snaha, ale „není to tam“
2 – obyčejná fotografie, kterých denně lidé pořídí miliony. Také fotografie, u kterých mi není jasné, proč by se mi měla líbit.
1 – Jak obsahově, tak technicky nezvládnutá fotografie.

Číst více...

Nejlépe hodnocené fotografie

Nejnovější fotografie

Nejnovější článek

Uživatel není autorem žádného článku.

Čím fotím

Informace o technologiích nejsou vyplněny.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace