Fototesty

 • Test OLYMPUS mju 750 Digital

  Fotoaparát OLYMPUS mju 750 Digital překvapí rozměry, optikou, čipem a kvalitní duální stabilizací. Můžeme jej charakterizovat jako voděodolný, sedmimegapixelový s pětinásobným optickým zoomem, s mechanicko - elektronickou stabilizací a velkým 2,5“ (6,4cm) displejem, vybavený českým menu.

   0
 • Test fotoaparátu Nikon Coolpix P4

  Do redakce jsme dostali další z mnoha kompaktních aparátů firmy Nikon. Tentokrát jím je Nikon Coolpix P4, který se vyznačuje robustním kovovým tělem a optickou stabilizací, která stále není u této kategorie aparátů u všech značek standardem. Odpověď na otázku: "Jaký je?", najdete v následujícím článku.

   3
 • Test fotoaparátu Samsung NV10

  Samsung útočí na naše smysly novou generací fotoaparátů NV - New Vision. Jedním ze zástupců řady je Samsung NV10. Jaký je tento kapesní fotoaparát se dočtete v našem redakčním testu, ke kterému jej zapůjčila firma Solid, jež v České republice zastupuje Samsung na poli digitálních fotoaparátů. A pokud chcete "NVčka" vidět na vlastní oči, navštivte právě zahájený Invex/Digitex v Brně.

   0
 • Test fotoaparátu Nikon D80

  Digitální zrcadlovky Nikon D70 a D70s patřily dlouhou dobu ke stálicím na trhu a počty vyrobených a prodaných kusů vyletěly do rekordních výšek. Přesto se čas naplnil a máme tu opět nového nástupce. Je jím model Nikon D80, který se nedávno objevil na pultech našich obchodů. Co přináší nového a jaké jsou změny oproti předchozímu modelu, se dozvíte v obvyklém redakčním testu.

 • Canon PowerShot A700

  Další model Canon PowerShot řady A dorazil k nám do redakce. Tentokrát to byl model A700. Má několik velmi povedených předchůdců. Z výsledků testu bude patrné, že převratným modelem vlastně není, spíše udržuje svou existencí pozornost trhu, ale několik příjemných změn přináší. Cílem testu je přinést živé snímky z tohoto fotoaparátu.

   0
 • Test fotoaparátu FujiFilm FinePix S6500

  Tentokrát se nám do redakce dostala novinka firmy Fujifilm - FinePix S6500. Přestože jeho rozlišení se nežene k současným nejvyšším hodnotám, budou pro vás snímky jistě zajímavé. I vlastnosti a funkce vás možná budou zajímat. Stačí si přečíst následující test a třeba najdete odpověď na otázku: "Jaký je?"

 • Test digitální zrcadlovky Canon EOS 400D

  Je tomu sotva rok a půl, co jsme tu vítali Canon EOS 350D a už je zde jeho nástupce Canon EOS 400D. Kdo očekává, že jde o pouhé vylepšení předchozího modelu, bude překvapen, k jak výrazným změnám došlo. Nový model se liší nejen rozlišením snímacího čipu, ale i dalšími změnami a vylepšeními. Více informací najdete v redakčním testu.

 • Uživatelský test objektivu Sigma 10-20mm f/4-5,6 EX DC HSM

  Vlastníte zrcadlovku se snímacím čipem formátu APS-C a základní objektiv vám svým úhlem záběru už nestačí? Uvažujete o koupi nějakého opravdu hodně širokoúhlého objektivu? Tak právě vám je určen tento článek, který je dílem uživatelským testem superširokoúhlého objektivu Sigma 10-20mm f/4-5,6 EX DC HSM a dílem obecným zamyšlením na téma volba a použití superširokoúhlého objektivu pro D-SLR s čipem APS-C.

 • Test fotoaparátu Olympus mju 720 SW

  Elegantní, malý, vodotěsný do tří metrů, nárazuvzdorný... To jsou základní charateristiky digitálního fotoaparátu Olympus mju 720 SW. Ostatní vlastnosti a živé snímky naleznete v následujícím testu. Jisté je, že zde časem najdete recenzi dalších vodotěsných fotoaparátů. A časem možná přibudou i vlastnosti do této chvíle nečekané...

   0
 • Test fotoaparátu Pentax Optio W10

  Značka Pentax je známější svými analogovými a na ně navazujícími digitálními zrcadlovkami, než kompaktními digitálními fotoaparáty. V její nabídce je i vodotěsný fotoaparát Pentax Optio W10 a takových není na trhu mnoho. Je to další směr, kterým se budou postupně výrobci ubírat? Nechme se překvapit. Na snímky z W10 se podívejte však již dnes.

   2