RSS feed

Fototesty

 • Peleng 3,5/8 mm fisheye

  Rybí oko se říká speciálním objektivům s úhlem záběru 180° ve všech směrech a typickým kulovým zkreslením perspektivy. Aby toho bylo dosaženo, objektiv nevykresluje plný formát políčka, ale vepsaný kroužek, který je při použití na digitálních zrcadlovkách podle crop faktoru příslušně oříznut. Pro pořádek ještě uvedu, že existuje i tzv. diagonální rybí oko, které má úhel záběru 180° pouze po úhlopříčce a vykresluje celé políčko.

 • Test fototiskárny HP Photosmart 8750

  Tiskárna HP Photosmart 8750 je prvním modelem fotografické tiskármy A3, určeným pro náročné uživatele. Ke kvalitnímu tisku fotografií používá devítibarevnou sadu barvivových inkoustů typu Vivera s přidanou modrou barvou. Tisk černobílých fotografií je podporován kazetou se třemi odstíny šedé. Tisky na kvalitních papírech HP vykazují vysokou trvanlivost tisků (přes 100 let).

   4
 • Test fotoaparátu OLYMPUS (Evolt) E-330

  Co přináší nová zrcadlovka od firmy OLYMPUS? Co převzala po předchůdcích E-300 a E-500? Na tuto otázku se pokusím odpovědět v testu první zrcadlovky s živým náhledem (Live preview) OLYMPUS E-330.

 • Digitální fotoaparát Samsung Pro815

  Značka Samsung se na našem portále ještě neobjevila. Teď se to mění a to hned s tím nejlepším, co může Samsung nabídnout. 8Mpx fotoaparát Samsung Pro815 s rozsahem zoomu 28mm - 420mm. Co tento fotoaparát nabízí se dočtete v následujícím redakčním testu, ke kterému nám jej zapůjčila firma Solid Czech, která zastupuje tuto značku v oblasti fotoaparátů na našem trhu.

 • Test digitální zrcadlovky Canon EOS 30D

  Canon EOS 20D stále ještě patří k oblíbeným a velmi dobře prodávaným fotoaparátům a už tu máme jeho nástupce, který pokračuje v osvědčené sérii přístrojů. Modernizace a vylepšení sice není tak rozsáhlé jako mezi modely 10D a 20D, ale přesto není pochyb, že nový EOS 30D bude trhákem. Již teď je totiž zřejmé, že hlavní devizou tohoto přístroje nejsou jen jeho technické parametry, ale také příznivá prodejní cena. Více se dozvíte v obvyklém redakčním testu.

 • Test objektivu Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM

  Používáte některou z moderních digitálních zrcadlovek s formátem snímacího čipu APS-C a chybí vám klasická základní “padesátka“, na kterou jste byli doposud zvyklí z kinofilmu? Pak by vás mohl zajímat nový objektiv Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, určený speciálně pro D-SLR s čipem APS-C, jehož ekvivalent ohniska se nachází někde mezi 45mm a 50mm. Začátečníci se zase dozvědí něco o tomto ohnisku jako takovém.

 • Test fototiskárny Canon i9950

  Fototiskárna Canon i9950 pro formáty do A3+ míří především do uživatelské skupiny pokročilých amatérů, poloprofesionálů a má ambice í v profesionální oblasti. Kvalitní tisky zajišťuje sada osmi oddělených inkoustů ChromePLUS na bázi barviva. Tisková hlava umožňuje tisknout v maximálním rozlišení 4800 x 2400 dpi. K počítači se připojuje USB či FireWire kabelem a podporuje i přímý tisk.

   7
 • Olympus mju 700

  Další z řady "mjůček", které prošlo naším testem a s nímž se dnes můžete seznámit. Exluzivní vzhled a voděodolná úprava z něj dělají fotoaparát "do kapsy". Jaké snímky s ním můžete pořídit poté, co s ním oslníte své okolí? Na tuto otázku se zde pokuste nalézt odpověď. K testu nám fotoaparát zapůjčila firma Olympus.

   3
 • Test fotoaparátu Kodak EasyShare P880

  Kodak EasyShare P880 je 8Mpx fotoaparát s neobvykle krátkým ohniskem 24 mm, množstvím funkcí a plastovým tělem. Jaké snímky a za jakých podmínek s ním dokážete udělat? Na tuto otázku hledejte odpověď v následujícím redakčním testu, ke kterému nám fotoaparát zapůjčila firma Kodak.

   6
 • Test objektivu Konica Minolta AF 28-75mm/2,8 (D)

  Přestože Konica-Minolta opustila trh s digitálními fotoaparáty, nebo právě proto, je jistě vhodné věnovat jejím výrobkům pozornost. V dnešním testu se trochu blíže podíváme na jeden z nových objektivů. Tím je velmi světelný standardní zoom 28-75/2,8, který je použitelný jak pro kinofilmové, tak pro digitální zrcadlovky. Přečtěte si v následujícím testu, jak dopadl.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace