Články autora - Macenauer Petr

 • Vítěz Sony World Photography Awards 2019 vyhlášen

  Světová fotografická organizace představila včera, ve středu 17.4., v Londýně celkové vítěze prestižní soutěže Sony World Photography Awards 2019. Fotografem roku se stal italský umělec Federico Borella.

   0
 • Výstava "Potěmkinovo vesnice"

  Výstava "Potěmkinovo vesnice" v galerii Fotografic představuje nejnovější projekt Gregora Sailera, kterým je soubor fotografií současné podoby fenoménu „Potěmkinových vesnic“ a který hovoří o konceptu staveb sloužících pro účel jiný, než se jeví na první pohled. Navštívit ji můžete až do 5. května.

   0
 • Sony World Photography Awards 2019 jde do finále

  Celosvětová soutěž Sony World Photography Awards 2019 jde do finále. Že je o soutěž zájem velký, svědčí rekordních 326 tisíc přihlášek. Vítěze soutěže vybírá porota anonymně a budou vyhlášeni 17. dubna 2019 na slavnostním ceremoniálu v Londýně. Za Českou republiku se mezi vítězi objeví Martin Stranka.

   0
 • Výstava: Filip Šlapal - Bauhaus

  V Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí 5 v Praze můžete až do 14. dubna navštívit výstavu "Bauhaus". Výstava prezentuje fotografie renomovaného českého fotografa architektury Filipa Šlapala, připomene stoleté výročí založení slavné umělecké školy Bauhaus (1919–1933).

   0
 • Fotografka ALŽBĚTA JUNGROVÁ: Dokumentární fotografie

  Fotografka Alžběta Jungrová dokumentovala s fotoaparátem ta nejděsivější místa naší planety, získala několik ocenění Czech Press Photo nebo UNHCR. V současné můžeme její fotografie vidět hojně v časopisech, živí se komerční fotografií a hlavně si užívá tvůrčí svobody volné tvorby. O její tvorbě a fotografiích více v rozhovoru.

   0
 • Výstava: ​Josef Koudelka "Návraty" v Umprum

  Do 23. září 2018 můžete vidět v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze výstavu fotografií Josefa Koudelky s názvem Návraty. Výstava zahrnuje více než tři stovky autorových fotografií v převážně vzácných dobových tiscích. Josef Koudelka jako jediný český fotograf je členem prestižní skupiny Magnum Photos.

   1
 • Japonsko, 1.část

  Japonsko je země plná kontrastů a záhad a to jí dělá i jednu z nejtajuplnějšich zemí na světě. Ze samurajských filmů víme, že Japonci byly schopni lidem usekávat hlavy mečem a co se týče japonské kuchyně mnozí z nás věří, že jedí snad skutečně pouze syrové ryby. Pokud jde o bezpečnost tak nás zneklidňuje kontrast mezi vyspělostí a japonskou mafií „yakuza”, kterou známe z filmů. V první části článku o této zemi se dozvíte něco málo o jejich kultuře, jídle a najdete zde i pár tipů na pěkná místa k fotografování. 

   1
 • Alice Bochňáková: Podvodní fotografie

  Jak pořídit snímky v nevšedním prostředí nám přiblíží profesionální fotografka Alice Bochňáková, držitelka ocenění QEP, která se specializuje na podvodní fotografování. Jak to, že má fotografie plné emocí? Používá montáž? Kolik fotografií vznikne při takto náročné disciplíně? Zeptal jsem se také, jak vznikla pod vodou její série fotografií, kde inspirací byl film Bitva u Thermopyl. Více v rozhovoru.

   2
 • Vyhlášení vítězů Sony World Photography Awards (SWPA) 2018

  Vyhlášení soutěže Sony World Photography Awards (SWPA) 2018 proběhlo minulou středu na Londýnském ceremoniálu. Hlavní hvězdou letošního ročníku byla německá fotografka Candida Höfer, která byla v rámci soutěže oceněna za mimořádný přínos světové fotografii. Do 11. ročníku byl přihlášen rekordní počet 320 000 fotografií z více než 200 zemí. Veřejnost se dozvěděla jména vítězů na prvních třech místech v každé profesionální kategorii, celkového vítěze profesionální i otevřené kategorie soutěže, vítěze mládežnické kategorie a kategorie škol. 

   0
 • Postřehy z Czech Press Photo

  Letošní ročník přináší výrazné reportážní fotografie od autorů jako jsou například Robert Barca, Roman Vondrouš, Peter Korček a mnoho dalších. Fotografie roku byla pořízena mobilem. Výstava na Staroměstské radnici trvá až do 30. ledna 2018, nenechte si ujít. Vybral jsem pár snímků, které mě zaujaly. Celkový přehled najdete na webu Czech Press Photo.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace