RSS feed

Články autora - Macenauer Petr

 • Fotografka ALŽBĚTA JUNGROVÁ: Dokumentární fotografie

  Fotografka Alžběta Jungrová dokumentovala s fotoaparátem ta nejděsivější místa naší planety, získala několik ocenění Czech Press Photo nebo UNHCR. V současné můžeme její fotografie vidět hojně v časopisech, živí se komerční fotografií a hlavně si užívá tvůrčí svobody volné tvorby. O její tvorbě a fotografiích více v rozhovoru.

   0
 • Výstava: ​Josef Koudelka "Návraty" v Umprum

  Do 23. září 2018 můžete vidět v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze výstavu fotografií Josefa Koudelky s názvem Návraty. Výstava zahrnuje více než tři stovky autorových fotografií v převážně vzácných dobových tiscích. Josef Koudelka jako jediný český fotograf je členem prestižní skupiny Magnum Photos.

   1
 • Japonsko, 1.část

  Japonsko je země plná kontrastů a záhad a to jí dělá i jednu z nejtajuplnějšich zemí na světě. Ze samurajských filmů víme, že Japonci byly schopni lidem usekávat hlavy mečem a co se týče japonské kuchyně mnozí z nás věří, že jedí snad skutečně pouze syrové ryby. Pokud jde o bezpečnost tak nás zneklidňuje kontrast mezi vyspělostí a japonskou mafií „yakuza”, kterou známe z filmů. V první části článku o této zemi se dozvíte něco málo o jejich kultuře, jídle a najdete zde i pár tipů na pěkná místa k fotografování. 

   1
 • Alice Bochňáková: Podvodní fotografie

  Jak pořídit snímky v nevšedním prostředí nám přiblíží profesionální fotografka Alice Bochňáková, držitelka ocenění QEP, která se specializuje na podvodní fotografování. Jak to, že má fotografie plné emocí? Používá montáž? Kolik fotografií vznikne při takto náročné disciplíně? Zeptal jsem se také, jak vznikla pod vodou její série fotografií, kde inspirací byl film Bitva u Thermopyl. Více v rozhovoru.

   2
 • Vyhlášení vítězů Sony World Photography Awards (SWPA) 2018

  Vyhlášení soutěže Sony World Photography Awards (SWPA) 2018 proběhlo minulou středu na Londýnském ceremoniálu. Hlavní hvězdou letošního ročníku byla německá fotografka Candida Höfer, která byla v rámci soutěže oceněna za mimořádný přínos světové fotografii. Do 11. ročníku byl přihlášen rekordní počet 320 000 fotografií z více než 200 zemí. Veřejnost se dozvěděla jména vítězů na prvních třech místech v každé profesionální kategorii, celkového vítěze profesionální i otevřené kategorie soutěže, vítěze mládežnické kategorie a kategorie škol. 

   0
 • Postřehy z Czech Press Photo

  Letošní ročník přináší výrazné reportážní fotografie od autorů jako jsou například Robert Barca, Roman Vondrouš, Peter Korček a mnoho dalších. Fotografie roku byla pořízena mobilem. Výstava na Staroměstské radnici trvá až do 30. ledna 2018, nenechte si ujít. Vybral jsem pár snímků, které mě zaujaly. Celkový přehled najdete na webu Czech Press Photo.

   0
 • Výstava "X-PHOTOGRAPHERS" nyní v Praze

  Výstava "X-PHOTOGRAPHERS" je nyní v Praze a můžete ji shlédnout až do 14.1.2018 v prestižním CZECH PHOTO CENTRE v Praze Stodůlkách. Prezentuje se tu 27 fotografů z celého světa. Připravila ji společnost FUJIFILM,  za cíl si dává ukázat rozmanitost fotografických témat a způsobů jejich zpracování. Fotografie byly zpracovány osvit cestou v laboratoři FotoRiegl. 

   0
 • Hanami - Japonci oslavují sakury

  Hanami je svátek, kdy se celé Japonsko těší z pohledu na rozkvetlé sakury. Květy sakur můžeme spatřit na japonské 100 yenové minci, na tradičních hedvábných kimonech, nebo válečných japonských bombardérech kamikadze. Oslavy sakur vrcholí většinou v první polovině dubna.

   0
 • Recenze výstavy: Barbara Probst

  Velmi zajímavou instalaci má výstava Barbary Probst, která trvá do 6.7.2014. Nejprve zaujmou diváka dobře zvolený prostor a velkoformátové fotografie, které ho následně i zneklidní. To se stane, jakmile si uvědomí, že každá fotografie v dané sérii je vyfotografována ve stejný moment a přesto je naprosto jiná.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace