Články v sérii - Sedm otázek pro...

 • Sedm otázek pro fotografa Tomkiho Němce

  Tomki Němec patří k předním českým dokumentaristům a fotoreportérům. Počátkem devadesátých let byl osobním fotografem československého prezidenta Václava Havla a roku 2001 vydal autorskou knihu, která je výběrem snímků z Havlova prvního prezidentského období. Dvakrát byl oceněn v soutěži World Press Photo. Publikoval v řadě českých i zahraničních periodik, 

  V rámci seriálu 'Sedm otázek pro...' vám přinášíme s Tomkim rozhovor. 

   2
 • Sedm otázek pro Roberta Vano: „(fotka nemusí být ostrá)“

  Fotograf Robert Vano vydal v listopadu roku 2015 novou knihu „(fotka nemusí být ostrá)“, která na vánočním trhu patřila mezi deset nejprodávanějších. Abychom se o ní dozvěděli víc, položili jsme Robertovi sedm otázek.

   6
 • Sedm otázek pro fotografku Lenku Hatašovou

  Lenka Hatašová prošla s fotoaparátem v ruce válečným bojištěm na Balkáně či tenisovými kurty slavného grandslamu. Svět reportáží a dokumentaristiky opustila v 90.letech, kdy začala fotografovat pro média známé osobnosti kultury, sportu či politiky. Nyní se věnuje stylizovanému portrétu a její fotografie zdobí titulní stránky magazínů, obaly desek českých zpěváků, kalendáře nebo fotografické vizuály k televizním kampaním a kampaně spojené se známými osobnostmi vůbec.

   0