Chcete se na nové verzi fotoaparat.cz poprvé přihlásit se svým starým účtem? Použijte prosím aktivační formulář.
RSS feed

Články autora - Petr Bambousek

 • Okem profesionála - vyhodnocení tématu 'ZOO kreativně'

  Dubnovým tématem seriálu Okem profesionála bylo "ZOO kreativně". Vaše fotografie hodnotil profesionální fotograf přírody Petr Bambousek. Jakou vaši fotografii vybral Petr jako vítěznou? Dozvíte se v článku.

  Připomínáme, že květnovým tématem je "Proud". Hodnotí profesionální fotograf Milan Šusta.

   5
 • Příběhy fotografií z Bornea

  V článku "Příběhy fotografií" se snažím přiblížit okolnosti vzniku některých mých fotografií. Vybral jsem si tři fotografie z Bornea, které mají společného jmenovatele – noční fotografie. Za jejich vznikem však stojí zcela rozdílné příběhy. Všechny pocházejí z výpravy na Borneo podniknuté v březnu 2013.

   1
 • Fotografování kolibříků

  Nedávno jsem přemýšlel, proč kolibříci fascinují tolik lidí. Je to jejich pestrým zbarvením? Hraje v tom roli jejich schopnost létat na místě? Je to jejich neobvyklá vazba na rostliny? Kdo ví? Podle mě je to všechno dohromady a zejména fakt, že jsou ochotni nám ukázat ze svého života mnohem více, než je v ptačí říši běžné.

 • Podruhé v Belize aneb jak se fotí poloochočená zvířata

  Nedávno jsem v komentáři u jedné fotografie na Galerii Fotoaparátu.cz narazil na názor, že jsou cenné zejména snímky z přírody naší republiky. Fotografie pořízené v ZOO byly pro tohoto fotografa méně hodnotné, stejně tak fotografie zpola ochočených zvířat v tropech. Rád bych tímto článkem ukázal zájemcům, že pořizování fotografií v tropech není zdaleka procházka růžovým sadem a člověk musí obětovat hodně ze své cti.

 • SIAM – THAJSKO TROCHU JINAK

  Pro ostřílené cestovatele je Thajsko něčím, čím jsou pro gurmána buřty s cibulí. Prostě něco obyčejného, co si může dát vždycky a co ho nemůže nijak překvapit. Do Thajska jezdí davy turistů, kteří v drtivé většině zakotví u pláže, ti dobrodružnější si zaplatí poznávací zájezd...

 • BELIZE – země, kde zrají leguáni

  Je to malé, má to korálový útes, největší koncentraci jaguárů, zrají tam leguáni a kvůli velkému množství brodivých ptáků se tam špatně plave. Co je to? Asi takhle by mohla znít hádanka, u které byste měli dojít k jasnému cíli – Belize. Pokud jste došli někam jinam, je to jenom dobře, neboť čím více takových míst je, tím lépe se mi usíná.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace