Všechny články

 • Test mobilu Realme GT NEO2 5G

  Tentokrát jsme dostali k testování nový mobil Realme GT Neo 2, jedná se o levnější model z vrcholné řady Realme GT. Jde už o třetí telefon této řady, který byl představený letos. Na zadní straně telefon nabízí hned tři objektivy - široký, makro a pak samozřejmě základní 24mm objektiv. Zaujme také kapacita baterky a to 5000 mAh, i přes takhle obrovskou baterku se telefon nabije z "nuly na sto" za 36 minut. Samozřejmostí je  už podpora 5G sítí nebo velmi výkonný 120Hz displej. Více se dozvíte v následujícím testu. 

   0
 • Nejlepší fotografie soutěže "Velká voda v krajině" (19. 7. - 19. 9. 2021) a rozhovor s vítězi

  Od července až do poloviny září 2021 v naší galerii na FotoAparát.cz proběhla opět tradiční dvouměsíční soutěž, tentokrát na téma „Velká voda v krajině“. Všichni naši čtenáři měli možnost vybrat nejlepší snímky a udělit jim patřičný počet bodů. Zde v článku představujeme nejlepších 10 fotografií. Jejich autorů jsme se zeptali na několik otázek. Odpovědi na ně doplněny výherními fotografiemi si můžete prohlédnout níže. Hodnotné knižní ceny vítězům poskytlo nakladatelství ZonerPress.

 • Test kompaktního fotoaparátu Sony RX100 VII

  "Chci takový nějaký "cestovní" foťáček s dobrým výstupem....". Už jste to někde slyšeli? Pokud takový hledáte, tak jste si možná všimli absence recenze kompaktního fotoaparátu Sony RX100 verze VII. Tady ji máte. Sony RX100 VII je přesně to, co řada lidí hledá. Velmi dobrý výstup, široký rozsah ohnisek a kapesní provedení.

   2
 • Olympus se mění na OM System

  Praha, 27. října 2021 – OM Digital Solutions, nový majitel fotografické divize Olympus, představuje novou značku OM SYSTEM. Značku, která obsáhne všechny bezzrcadlovky a objektivy, dále kompaktní digitální fotoaparáty, audio záznamníky a dalekohledy od značky Olympus. Zároveň s novou značkou OM System oznámil, že v současné době vyvíjí nový fotoaparát s výměnnými objektivy standardu Micro Four Thirds, který bude ztělesněním filozofie značky OM SYSTEM a posune fotografii opět o stupínek výše.

   0
 • „Vinobraní" - Zhodnocení Okem profesionála 09/2021

  Zářijové téma "Vinobraní" seriálu Okem profesionála mělo za úkol zachytit každoroční slavnosti sklizně vinné révy, která je většinou spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína a burčáku. Vaše snímky hodnotil již tradičně Kamil Varga. Celkem jste vložili do soutěže 28 fotografií. Autor vítězné fotografie získává hodnotnou knižní cenu od nakladatelství Zoner Press.

   3
 • Test novinky Nikon Z9 - první dojmy

  Nikon uvádí na trh novou profesionální bezzrcadlovku Nikon Z9. Je to první bezzrcadlovka s výhradně elektronickou závěrkou, rozlišení má 45,7Mpix, zvládá 20 snímků za sekundu v RAW. Váží 1,34kg. Silnou stránkou je autofokus včetně 3D tracking z Nikon D6. Speciální pozornost byla věnována ochraně sensoru proti prachu. První kusy se očekávají v prosinci 2021 za cenu 152.990 Kč.

   4
 • Doporučujeme: Nejlepší digitální zrcadlovky

  Nepřeberné množství různých modelů digitálních zrcadlovek najdeme na českém trhu, navíc s často nepříliš přehledným značením. Potom se výrobci nemohou divit, když zákazník nemá ponětí, jaká DSLR je pro něj ideální. Proto přicházíme s přehledem, který přinese světlo a pomůže Vám s výběrem zrcadlovky. Článek je v říjnu 2021 aktualizován.

 • Jak proběhl festival Setkání fotografů 2021

  V sobotu 16. října 2021 proběhl již 32. ročník oblíbeného festivalu pro všechny milovníky fotografie, a to Setkání fotografů. Každoročně je tak připraven bohatý program plný různých přednášek na témata napříč všemi obory fotografie a nejen to. Ti, kteří se chtějí dále vzdělávat, mohou navštívit nějaký z připravených workshopů, kde si kromě teorie vše vyzkouší i v praxi. Domů pak odchází s novými krásnými snímky. Jak celá událost probíhala, se podívejte níže.

   0
 • Nová Bezzrcadlovka Sony A7 Mark IV. První dojmy.

  Krátká recenze nové full frame bezzrcadlovky Sony A7 Mark IV, kterou Sony dnes představilo! Má rozlišení 33Mpix a stejný procesor jako ve vlajkové lodi Sony A1. Dále určitě oceníte plně otočný display a větší úchopový grip. Cena Sony A7 Mark IV má být 74.990 Kč za tělo. Dostupnost před Vánoci. Dojmy z prvního vyzkoušení dále v článku.

   2
 • Test fotoaparátu Nikon Z fc

  Nikon letos přispěl do rodiny bezzrcadlovek dalším želízkem v ohni. Je to Nikon Z fc. Pro mě má nádherný design a navíc prostě funguje skvěle. Vždyť se podívejte!

   4