Jaký CSC fotoaparát v cenovém rozmezí 15 000 - 25 000

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    28.01.2019 18:49
    Reaguje na E.B.E 28.01.2019 12:43:

    "Sice je rozhodnutí na tobě, ale odpovím proč 77D. Protože je to úplně jiná..." - zobrazit celý komentář

    Myslím, že to EBE dobře shrnul. Pokud to s focením myslíte vážně, šel bych do 77D. Pokud chcete mít jen solidní fotky z cest, M50 bude ok. V kvalitě mezi oběma zásadní rozdíl nebude, ale nebude mezi nimi ani zásadní rozdíl co do velikosti, když k M50 budete používat redukci a nenativní objektivy. Zrcadlovka je však ergonomičtější. Zatím to nevidíte, ale pro fotografa je stavový displej, druhý roller a kupa tlačítek zásadní. Nemluvě o další kupě výhod jako výdrž baterky, kvalitní optický hledáček apod. M50 je sice pěkná hračka, ale opravdu to je "spíše" hračka, u které - jak psal EBE - spoustu funkcí nevyužijete. Zato zrcadlovky jsou spíše určené pro fotografy jako řemeslný nástroj.

  • E.B.E
    E.B.E
    28.01.2019 19:02
    Reaguje na Jan Pánek 28.01.2019 18:49:

    "Myslím, že to EBE dobře shrnul. Pokud to s focením myslíte vážně, šel bych..." - zobrazit celý komentář

    Asi to nebyla reakce na mě :-) , ale myslím, že po tomhle dalších rad už netřeba :-)

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    28.01.2019 19:13
    Reaguje na E.B.E 28.01.2019 19:02:

    "Asi to nebyla reakce na mě :-) , ale myslím, že po tomhle dalších rad už..." - zobrazit celý komentář

    Tohle "Myslím, že to EBE dobře shrnul." byla reakce Vás, připnul jsem to na konkrétní komentář, aby bylo vidět, na co jsem odkazoval :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    28.01.2019 19:15
    Reaguje na Jan Pánek 28.01.2019 19:13:

    "Tohle "Myslím, že to EBE dobře shrnul." byla reakce Vás, připnul jsem to na..." - zobrazit celý komentář

    Pochopil jsem. Díky. Já spíš myslel, že obsah byl směřován na autora a tak aby si všiml

  • Radim Masiarik
    Radim Masiarik
    28.01.2019 19:21

    77D je dobrý stroj měl jsem ho je ještě vcelku skladný s otočným a dotykovým displejem což se někdy hodí dej si na to Canon 10-18 který jsem taky měl a je za ty peníze skvělý pak pevnou 50 a třeba tamron 70 - 300 věř mi že dlouho víc potřebovat nebudeš. Někdy na Canon vzpomínám i slza ukápne... Ber na vědomí že technika je dle žánru tak 10-40% zbytek je o umu fotografa!

  • ivanl
    ivanl
    29.01.2019 10:33

    Jestli nemáš profesionální ambice a je to foťák na cestování (a trváš na výměnném objektivu), klidně jdi do M50. Je malý, lehký a s adaptérem (dá se koupit funkční za 500Kč https://ebay.to/2B9DXjE) můžeš nasazovat zajímavá a relativně levná skla. V poslední době však stejně jezdím jen s nativním EF-M 22/2, který je maličký a kvalitní. Jen když vím, že budu chtít i delší sklo, beru adaptér a pak EF 50/1.4, případně můj oblíbený (leč už těžší) objektiv EF 85/1,8. Když by bylo potřeba, ještě mám nativní EF-M 55-200/4,5-6,3. Pro mne, jako pro neprofesionála, je kvalita fotek plně dostačující a k ovládání těla taky nemám výhrad.

  • KIV
    KIV
    29.01.2019 13:33

    Hmmm…. Pořídit si fotoaparát, k němu tři nebo čtyři objektivy, adaptér, o ceně toho všeho ani nemluvě, světelnost až 6.3, batoh na záda a vše to tahat s sebou a průběžně přehazovat, kvalita „postačující“, … když prostě stačí koupit SONY DSC-RX10 pod 20 tisíc Kč i se sklem Carl Zeiss rozsah 24-200mm, světelnost konstantní 2.8, fotky super kvality na papír 30x45, velikost a váha tak akorát na cestování…

  • E.B.E
    E.B.E
    29.01.2019 15:13
    Reaguje na KIV 29.01.2019 13:33:

    "Hmmm…. Pořídit si fotoaparát, k němu tři nebo čtyři objektivy, adaptér, o..." - zobrazit celý komentář

    Nic ve zlým. Chápu, že takhle bude každej radit to svoje, co má doma.Svým způsobem budou mít všichni pravdu. Ale zadání bylo: Ne kompakt a malý čip ! A i když se ti to nebude líbit, kvalita opravdu není srovnatelná a ani světelnost (v přepočtu) není lepší. Dokonce i velikost (Fijifilm + 27/2,8) Papír bohužel snese všechno a marketing je už celkem propracovanej, aby se "to" dobře prodávalo.Ono to hezky vypadá, když je třeba na čočce telefonu napsáno: Světelnost 1,8. Ale lidi by měli používat vlastní hlavu, případně si nejdřív zjistit, jak to s těmi "čísly" je. Slovy "postačující" kvalita je myšlana kvalita všech fotoaparátů dané třídy a věku, při použití kvalitních objektivů. Což je ale pořád o několik úrovní nad kompakty s malým čipem a vestavěným širokozoomovým sklem

  • ivanl
    ivanl
    29.01.2019 15:49
    Reaguje na KIV 29.01.2019 13:33:

    "Hmmm…. Pořídit si fotoaparát, k němu tři nebo čtyři objektivy, adaptér, o..." - zobrazit celý komentář

    Téma je CSC. Tazatel postupně došel k volbě Canon M50 vs 77D. Protože M50 mám, napsal jsem svou zkušenost.
    Každé zboží si svého kupce najde, i kompakty s malým čipem a dlouhým zoomem. Já bych do něj však nešel, důvodů je mnoho a nejsou předmětem tohoto vlákna.

    V mém prvním příspěvku jsem opravil chybný odkaz na ten adaptér.

  • itvostro
    itvostro
    Autor
    29.01.2019 15:55

    Jsem rád , že je zde taková diskuze a názory ze kterých si vždy něco vezmu :-)

    Chápu i ty kteří mi říkají máš li větší ambice kup zrcadlovku má spoustu funkcí a nastavení snadno pomocí polohovacích tlačítek atp.., tak naprosto souhlasím s tímto názorem, protože nedělám nic jiného než že čtu :-)) nastavení kolečkem hodnoty, jako iso, expozice atp.. je mnohem snažší přednastaveným kolečkem, než ťukáním po displeji.

    Na druhou stranu tyto foťáky opravdu nejsou skladné a díky výletům a cestování které podnikám mít na krku kilo váhy celý den po městech jako Řím, Benátky, atp.. není asi žádná slast, proto jsem se zaměřil na CSC.

    A přiznám se, že i kalkuluju co se týče cen, nemám ambice do fotoaparátu vrazit 70 000,- a proto se dívám komplexně na ceny jiných objektivů i bazarových, kdy bych chtěl mít 1 s pevným ohniskem, 1 na krajiny 10-18mm cca, 1 na zoom 55-200,250 .. taková je moje ucelenější představa.

    Uznávám jednu svoji chybu, že si nedokážu úplně představit jaký rozdíl (rychlosti a komfortu) je nastavení pomocí koleček a pomocí displeje (aneb Třeba Fuji-T-X20 a právě EOS 50D) ..

    Třeba Fuji T-X20 vychvalovaný do nebes super čip a objektiv, který je špičkový, ale čip je dobrý na street, portréty atp.., ale matlá krajinu a ceny obektivů je kapitola sama pro sebe :-))
    E50 - Nenovější čip z dílny Canon, přes redukci možnost připojení objektivů, které jsou cenově výhodné (bazarové například), ale nejsou zde tolik ovládací tlačítka a kolečka, aneb se vše primárně nastavuje přes display (načež jsem se začal dívat po M5), taky je zde velmi rychlé ostření.

    EOS 77D Uznávám spousta funcí vychvalovaný do nebes, ale když jsem viděl ty rozměry oproti M50, tak jsem mel chuť říct "poď M50 já tě ochráním" a mít na krku celý den 77D nebude moc velká slast i když je to špičkový foťák...

    Pokukuju i po 200D, která je ještě "snesitelná" velikostně a taky si říkám jestli se dívat po CSC s čipem Velikosti 4:3, ale raději mám vetší formát, kdy se do záběru vleze víc, což je příjemnější proto se spíš zaměřuju na APS-C

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse