Jaký CSC fotoaparát v cenovém rozmezí 15 000 - 25 000

  • kikiris
    kikiris
    27.01.2019 10:35

    Špatně čteš, já jsem nepsal, že je lepší, ale že je skvělý a mám ho. Používám ho trvale na X-T100 a to je malá sestava, (na mě až až), ale do kapsy se nevejde. Já preferuji větší těla. A ano vím, že 23mm ohnisko není zrovna vhodné na portréty...
    Takže tato naše debata je kontraproduktivní, protože tazateli nepřináší nic, co by mu usnadnilo výběr jeho kýženého fotoaparátu a objektivů. A jak jsem již uvedl výše, každý by poradil něco jiného, takže je to stejně jen na něm... :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    27.01.2019 11:28
    Reaguje na kikiris 27.01.2019 10:35:

    "Špatně čteš, já jsem nepsal, že je lepší, ale že je skvělý a mám ho...." - zobrazit celý komentář

    Asi nemáš pro porovnání oba dva....ale o to vůbec nejde. Ani o to, co "radím" já, nebo někdo jiný. Jen jsem chtěl vysvětlit, že nic není tak jednoduchý a samotnej foťák dobrou fotku neudělá (nejdůležitější je ruka, co ho drží). Když k tomu ještě přidáš "nejlevnější" sklo, je o zklamání postaráno. Neradím mu žádnou Leicu, ani nic, co bych si pro sebe vybral já. Celou dobu se držím jen zadání a představ, které popsal a s tím souvisejících problémů, což asi dost přehlížíš. Navíc jsem vložil odkazy na samotná díla uživatelů objektivu, aby si sám udělal představu, jak potom budou vypadat běžné fotky. Rozhodnout se stejně bude muset sám. No jestli tě dobře chápu, asi bylo lepší, nenapsat vůbec nic. Ať si poradí sám. Tak už mlčím

  • itvostro
    itvostro
    Autor
    27.01.2019 21:00

    Děkuji Vám za reakce a po dnešním osahání fotoaparátů jsem trochu zúžil výběr nakonec na značku Canon a vybírám mezi typy
    - Canon M50
    - Canon 77D (vím je to zrcadlovka (udělal jsem ústupek) díky akci cashback
    A teď mé srovnání a rada pro výběr díky vaším zkušenostem :-)

    M50 jsem si zarezervoval v akci a fotoaparát v setu (EF-M15-45 + EF 50 1.8 S + Adaptér na zrcasdlovkové objektivy canon) bez cashbacku mě vyjde na nějakých pěkných 17 500 (-1200 cashback)
    77D by mě vyšel na nějakých 21 500 (-2500 cashback) v setu 18-55 IS STM

    A teď mi jde o to, že když si díky adaptéru koupím třeba bazarový objektiv 18-55 IS STM, tak srovnám kvality optiky a jde mi o to, zda v tuto chvíli jsou fotoaparáty srovnatelné? Je pravda, že 77D má stabilizaci čipu a jde mi o to, zda je třeba se při focení na tuto výhodu zaměřit a nebo je to spíše na video? beru to tak, že stabilizace čipu je vyvážena v této konfiguraci vyrovnána skladností velikosti M50, protože ve velikostech těchto fotoaparátů je opravdu obrovský rozdíl, kdy mi M50 vedle 77D připadla jako hračka :-)

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    28.01.2019 10:45
    Reaguje na itvostro 27.01.2019 21:00:

    "Děkuji Vám za reakce a po dnešním osahání fotoaparátů jsem trochu zúžil..." - zobrazit celý komentář

    1) I když zvážím cestování, osobně bych volil 77D, znamená to však určité rezignování na malé rozměry
    2) K 77D bych nekupoval základní setový objektiv. Tím se vrátíte o krok zpět, co se týká optické kvality. Možná bych uvažoval spíše směrem Canon EF-S 24mm f/2,8 STM nebo pevné padesátky. Jsou to lehké, malé, levné a přesto solidní objektivy. Jako širokáč bych celkem jednoznačně volil Canon 10-18mm.

  • itvostro
    itvostro
    Autor
    28.01.2019 11:56

    Sakra už jsem měl vidinu rozlousknutí problému.
    Jestli se můžu zeptat, tak by mě zajímal důvod doporučení 77D?

  • E.B.E
    E.B.E
    28.01.2019 12:28
    Reaguje na itvostro 28.01.2019 11:56:

    "Sakra už jsem měl vidinu rozlousknutí problému. Jestli se můžu zeptat, tak..." - zobrazit celý komentář

    Vidím, najednou je všechno jinak :-) ...a dokonce tam, o čem jsem mluvil prve :-)) Tak ještě ve zkratce...tělo je celkem fuk. Všechna dnešní těla budou produkovat podobné výsledky. Záleží na objektivu. A ten fakt nemůže být setovej. Už vůbec ne 18-55. Co se týká velikosti, je potřeba vidět celek. A tak i když na menší tělo (M50) nasadíš redukci a vellkej objektiv, je to to samý, jako jakákoli klasická zrcadlovka. Co peněz se týká, taky. I ta redukce nestojí pár korun

  • itvostro
    itvostro
    Autor
    28.01.2019 12:35
    Reaguje na E.B.E 28.01.2019 12:28:

    "Vidím, najednou je všechno jinak :-) ...a dokonce tam, o čem jsem mluvil..." - zobrazit celý komentář

    Tak k fotoaparátu M50 za cenu (včetně cashbacku) e cena myslím příjemná 16300,-, navíc jsou v setu 2 objektivy EF-M15-45, EF 50 1.8 S, včetně adaptéru pro objektivy s uchycením EF a EF-S, což už mi přijde jako docela slušná sestava za takovou cenu, kdy plánuji dokopit třeba objektiv, který doporučuje p. Pánek (Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM ).. Ale při vidině výsledku jsem znejistěl, když mi doporučil spíše 77D :-) (to už jsem si říkal že to fakt vzdávám, když už jsem měl vidinu výsledku, ale jsem rád za názory a konzultace) ... ale jelikož se nepohybuji tolik ve fotografických znalostech (což se rád naučím), nevím zda obrazová kvalita bude stejná i když má novější čip Digic 8 než 77D

  • E.B.E
    E.B.E
    28.01.2019 12:43
    Reaguje na itvostro 28.01.2019 12:35:

    "Tak k fotoaparátu M50 za cenu (včetně cashbacku) e cena myslím příjemná..." - zobrazit celý komentář

    Sice je rozhodnutí na tobě, ale odpovím proč 77D. Protože je to úplně jiná třída. Vybavení, dualpixel, stavový display, výdrž baterie, tlačítka i přední a zadní roler pro rychlé nastavování expozice a tak by se dalo pokračovat . Trochu jako bys vybíral mezi Superbem a Fabií. Fakt je, že oba jezdí :-) Mimochodem momentálně stojí 77D taky cca 16 000 . Ta padesátka ze setu se koupí za trojku a 15-45 ti fakt k ničemu nebude. Tomu věř. Zvlášť, když chceš kupovat později 10-18. Naopak se budeš schánět po delším skle od stovky výš

  • E.B.E
    E.B.E
    28.01.2019 12:55

    Objetivy, co navrhuješ jsou si ohnisky natolik blízký, že "nepoznáš" rozdíl. Při těch tvých cestách zjistíš, že sice v širokáči vidíš hezky krajinku dokola, ale na vyfocení přítelkyně jsi tak blízko, že ji dloubáš objektivem do oka :-) Pak si holka vyleze na rozhlednu, koníka, kolotoč...prostě postaví se trochu dál a najednou zjistíš, že je z ní "malá šmouha" v krajince. K tomu všemu žádné rozostřené pozadí, ty tvoje "bokeh hrátky" ...no uvidíš sám . Doporučuju si prohlídnout třeba fotky, co jsem posílal a podívat se, co jak vypadá na určitým ohnisku. Podle toho se pak zamyslet PS: Bezzrcadlovky byly konstruovány hlavně kvůli malým rozměrům. Což už bohužel často není pravda. Ale aby taková bezzrcadlovka malá i zůstala, je potřeba na ni umístit i malej objektiv. Což je např. ona placka 27/2,8. Pak má pro mě smysl. Jinak žádnou výhodu nevidím. Naopak. Ale třeba v budoucnu....?

  • E.B.E
    E.B.E
    28.01.2019 14:37

    Když tak přemýšlím, asi na celou věc jdeme špatně. Jednak to vypadá, že ses moc začetl do recenzí a přitom nemáš páru, o čem se v nich vlastně píše (jednotlivé funkce) , jednak nejspíš nemáš opravdovou představu, co a jak budeš fotit. Myslím tím, jestli opravdu hledáš foťák na cesty a budeš vytvářet běžný fotky z dovolených, projížďky na kole a podobně, a nebo ti jde o "profesionální" fotky, který budeš ve zvětšeninách věšet na zeď, případně prodávat. Pojem "kvalita" je dost subjektivní pojem. Můžu tě uklidnit, dnešní těla,čipy všech výrobců jsou dostatečně kvalitní, abys nepoznal okem rozdíl. A tak jde jen o to, ujasnit si, jestli ti jde fakt o tu velikost na cesty, což samozřejmě chápu, nebo o spousty funkcí, který možná nikdy nevyužiješ, protože prostě budeš fotit prakticky na automat nějakým tím tvým nesvětelným zoomem, kterej stejně nedovolí víc, a nebo ti nevadí veklý tělo s s několika ještě většími objektivy. V prvním případě bych volil onen malej Fujifilm s nějakou tou plackou a ani bych se nedíval po ničem dalším, zoom bych nahradil nohama, jako jsme to dělávali před lety u analogu, nebo si vyber jakoukoli novější zrcadlovku (i menšího vzrůstu) s tím, že nákup objektivů a příslušenství nikdy nekončí. Obojí poskytne kvaitní obrazovej výstup, úměrnej použitému objektivu ve správný čas a na správném místě

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse