Jaký CSC fotoaparát v cenovém rozmezí 15 000 - 25 000

• itvostro
    itvostro
    Autor
    25.01.2019 15:14

Ahoj,
    dlouho sem pročítal spoustu recenzí s tím, že si poté koupím nějaký fotoaparát, ale projevila se u mě známá věc čím víc čtu tím víc nevím :-). Pročetl jsem spoustu recenzí a je jasné, že každý foťák má něco do sebe, ale stále si nejsem jistý tím co je pro moji vidinu focení vhodné. Primárně mi jde o foťák na cestování, proto nechci zrcadlovku, ale ani klasický foťák bez vyměnitelného objektivu, proto mi vyšel nejlépe CSC fotoaparát. A teď k výběru, je zde spousta možností ve kterých se ztrácím a ten nejdůležitejší e například velikost čipu 4:3, APC-C nebo už full frame. Proto bych Vás požádal o to jakým směrem se vydat když specifikuji na co chci foťák primárně používat.
    - fotoaparát primárně pro focení na cestách
    - focení jak detailů (zvířata, přítelkyně :-), společné fotky), tak i přírody (jezera, hory atp..)
    - dobré fotky i za horších světelných podmínek
    - časozběrné fotky (není podmínkou)
    - možnost nabíjení přes USB
    - pěkné bokeh efekty
    - dotykový displej
    - přehledné ovládání (zatím jsem laik)
    - kvalitní stabilizace

Jak jsem již zmínil jde mi hlavně o kvalitu fotek a proto jsem vybral (možná úplně blbě) tyto typy, ale s radostí si nechám poradit.

- Panasonic G80
    - Sony Alpha A7
    - Caon EOS M50 (nebo EOS M5?)
    - Fujifilm XT-20 (nebo Fujifilm X-E3)

V jakém se tu by byl fotoaparát optimální? (vybírám primárně z megapi***lu (nevím zda není zakázané napsat stránky :-))
    Moc děkuju za ochotu a pomoc

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    25.01.2019 15:59
    Reaguje na itvostro 25.01.2019 15:14:

"Ahoj, dlouho sem pročítal spoustu recenzí s tím, že si poté koupím nějaký..." - zobrazit celý komentář

Zdravím,
    CSC je v tomto případě asi ideální volbou. Jako první bych vyřadil A7, což je FF, který bude mít jednak větší objektivy a jednak se vše prodraží. Jistý si nejsem ani i M50, která má jen málo nativních objektivů a zbytečně je potřeba používat adaptér (jen další vybavení při cestování a objektivy pro zrcadlovky jsou často zbytečně velké - na poměry CSC). Panasonic je výborná volba na video, fotky umí taky. Fuji má podobně jako Canon APS-C čip, tedy lepší výstup, ale větší rozměry. Ve výběru mi chybí řada A6××× od Sony, která je bezesporu kvalitní a hlavně tam je kupa nativních objektivů.
    Nerozhodoval bych se jen podle těla, ale podíval bych se i na objektivy, které se Vám líbí. Zřejmě budete používat univerzální zoom, makro a možná portréťák. Zkuste na to jít přes objektivy a tělo z toho vyvodíte.
    Možná trošku paradoxně to jsou objektivy, které jsou klíčové pro dobré fotky, nikoliv tělo. A tělo taky v rámci systému vyměníte relativně snadno, měnit několik objektivů už není sranda (hlavně pro peněženku).

A mrkněte taky na článek kolegy o doporučených csc:
    https://www.fotoaparat.cz/clanek/2172/doporucujeme-digitalni-bezzrcadlovky-mirrorless-fotoaparaty/

• E.B.E
    E.B.E
    25.01.2019 19:34
    Reaguje na itvostro 25.01.2019 15:14:

"Ahoj, dlouho sem pročítal spoustu recenzí s tím, že si poté koupím nějaký..." - zobrazit celý komentář

Chybí mi jaksi cenová relace kompletu, když čtu "podmínky".Tj tělo i objektiv/y. Nejspíš totiž nebude jeden splňovat podmínky. Takže popořadě. Za prvé nechápu, proč vyloučit zrcadlovku, když vidím vybrané modely, které jsou často stejně velké a stejně těžké. Zvlášť G80.Ale proč ne. Nic proti. "fotoaparát na cestování"... myslím, že kromě "studiových velkoformátových přístrojů, jsou všechny určeny k cestování. Včetně zrcadlovek. "focení jak detailů, tak všeho ostatního..."...záleží na použitém objektivu. V tomhle případě několika. "dobré fotky za horších podmínek" Záleží do jisté míry na algoritmu fotoaparátu, ale samozřejmě na velikosti čipu. Čím větší, tím lepší (a dražší). "časosběrné fotky" ...dnes nejspíš součást většiny slušných fotoaparátů, případně možno lehce doplnit časovou spouští. "nabíjení přes USB"...není obvyklá funkce. To už chce hledat. A je k tomu důvod. "bokeh efekty" ...opět závisí na objektivu. Je to spíš priorita světelných, pevných skel. A samozřejmě opět dražších. "dotykový display"...prakticky dnes součást čehokoli. "přehledné ovládání" ...tak to už je dost osobní záležitost. Co vyhovuje jednomu, nebude druhému. Pokud jde ovšem o ovládání fotografických funkcí, tady mají navrch zrcadlovky. "kvalitní stabilizace" ...zase jde dost často o stabilizaci v objektivu. I když některý výrobce stabilizuje čip. Takže suma sumárum, nevidím fotoaparát v dané kategorii, který sám o sobě podmínky splňuje a jak píše kolega, půjde víc o objektivy, než tělo. A to nejeden. Neexistuje objektiv, který bude mít velký rozsah zoomu, makrorežim, stabilizaci i hezký bokeh. Pokud jde o výrobce a bezzrcadlovku, šel bych k Fujifilmu. Má už velké zkušenosti i portfólio. A pokud by byla třeba extrémní kvalita, nabízí i středoformát v těle bezzrcadlovky :-)

• E.B.E
    E.B.E
    25.01.2019 19:37

Ps: Sety fotoaparátů jsou spíš marketingový tah a většinou jde o objektivy, které umožní začátečníkovi si foťák vyzkoušet (bez nich by se ani tělo samotné používat nedalo), ale končící stejně ve skříni. Doporučuji koupi samotného těla a kvalitního skla

• E.B.E
    E.B.E
    25.01.2019 20:18

PSS: Doporučuju na onom prodejním portále mezi nabídkou objektivů použít kolonku: "Podle fotoaparátu" Kde ti k tělu vyjede seznam a ceny objektivů. Asi nepotěší nabídka, ale hlavně ceny. Kdy trochu světelnější zoom se pohybuje kolem čtyřiceti, sedumdesáti tisíc. A to napříč výrobci (proto dotaz na cenu kompletního vybavení). Ano. Najdou se levnější, nesvětelné varianty za deset, ale určitě to nebude o kvalitě, bokehu ani fotografování za snížených světelných podmínek. Prostě bezzrcadlovky jsou pořád jen "novinka" za kterou se musí připlatit. V porovnání se zavedenou výrobou zrcadlovkouvých objektivů. Nemluvě o bazarových.

• itvostro
    itvostro
    Autor
    25.01.2019 21:06
    Reaguje na Jan Pánek 25.01.2019 15:59:

"Zdravím, CSC je v tomto případě asi ideální volbou. Jako první bych vyřadil..." - zobrazit celý komentář

Díky za rychlé reakce.
    CSC fotoaparát chci z důvodu cestování a tahy hlavně z důvodu, že jsme sportovně aktivní a nosit sebou zrcadlovku je pro nás nepraktické (do batohu na kole například se až tak nevejde, nebo na výletě, naopak CSC s například menším objektivem v pohodě).
    p. Pánku děkuji za reakci a recenzi jsem právě pročítal 2x, kdy jsem i díky ní vybral fotoaprát Fujifilm X-T20 a Canon 50D
    Fujifilm X-T20 je hodně vychvalovaný objetiv Fujifilm XF 18-55mm f/2,8-4,0

Na značku Sony jsem se nijak nezaměřil, ale podívám se :-)

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    25.01.2019 21:14
    Reaguje na itvostro 25.01.2019 21:06:

"Díky za rychlé reakce. CSC fotoaparát chci z důvodu cestování a tahy hlavně..." - zobrazit celý komentář

Myslím, že X-T20 + 18-55 je rozumná kombinace. 18-55 jsem měl v ruce a přijde mi to jako solidní objektiv. Dobrá kresba, trošku větší zkreslení, ale je vhodnější i pro trošku náročnějšího fotografa.
    Rozhodně to však není portrétní objektiv a na detaily pouze "ujde". Měl jsem ho na recenzi X-E3, tak se můžete mrknout na fotky:
    https://www.fotoaparat.cz/clanek/2252/recenze-bezzrcadlovka-fujifilm-x-e3/

• E.B.E
    E.B.E
    26.01.2019 10:08
    Reaguje na itvostro 25.01.2019 21:06:

"Díky za rychlé reakce. CSC fotoaparát chci z důvodu cestování a tahy hlavně..." - zobrazit celý komentář

Chápu a nemám nic proti. Reagoval jsem jen na "podmínky výběru". Takhle jsme ale někde úplně jinde a prakticky nic , až na velikost nebude splněno. Výsledná kvalita fotek bude řekněme...průměrná. Dá se říct, že nebude vidět rozdíl, mezi fotkama ze slušného telefonu. Což je na cestování i praktičtější

• E.B.E
    E.B.E
    26.01.2019 10:16

Není špatný se mrknout na konkrétní uživatelské "výsledky" (nahoře lze měnit objektivy i značku)
    https://pixelpeeper.com/lenses/?lens=13520

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    26.01.2019 12:55
    Reaguje na E.B.E 26.01.2019 10:08:

"Chápu a nemám nic proti. Reagoval jsem jen na "podmínky výběru". Takhle..." - zobrazit celý komentář

Zase nepřehánějte. Jestli si vybere APS-C Fuji nebo APS-C Nikon/Canon/Pentax, to je v podstatě jedno. A rozhodně bych nesrovnával fotky z M43 nebo APS-C CSC s fotkami z telefonu.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace