Jaký CSC fotoaparát v cenovém rozmezí 15 000 - 25 000

  • E.B.E
    E.B.E
    26.01.2019 18:10
    Reaguje na Jan Pánek 26.01.2019 12:55:

    "Zase nepřehánějte. Jestli si vybere APS-C Fuji nebo APS-C Nikon/Canon..." - zobrazit celý komentář

    Nemluvil jsem o značce. S Fuji souhlasím, jak jsem psal.Navíc je z nich nejmenší. A ano, v téhle sestavě (myslím hlavně objektiv) nemyslím, že někdo pozná rozdíl mezi fotkou z Fuji, nebo z nějakýho Iphone, Samsungu.... Bude to prostě normální, památeční fotka. Zvlášť při prohlížení v běžných netových velikostech. Rozhodně nepůjde ani o nějakou malou hloubku ostrosti a "bokeh efekty", jak si představuje. Jen jsem chtěl, aby to věděl a nebyl zklamanej. Pakliže chce fotoaparát využít a jde o kvalitní výsledek, bude muset sáhnout do kapsy a podívat se po jiných objetivech. Jen už zas nemusí vystačit s jedním ohniskem. A o tom to celý je. O penězích. Ale třeba je z bohaté rodiny a není to třeba řešit. Kdo ví. Znám několik "fotografů", kterým už roky leží ve skříni skoro nepoužité vybavení za desítky tisíc, protože výsledek nenaplnil očekávání a telefon nakonec nefotí zle :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    26.01.2019 18:18

    Nakonec, vždycky je lepší "obrázek", jako tisíc slov: https://www.flickr.com/groups/2138783@N23/ (běžné, uživatelské fotky. Žádné testovací snímky) Fotky z telefonů snad odkazovat nemusím. Je jich všude dost. I když, přece jen. Se dívám, IP X jse si sám otestoval. Myslíte, že tady někdo pozná, čím je fotka focená, když to nenapíšete do popisu? https://www.fotoaparat.cz/storage/a/22/2231/v61qjcnw-iphone-x-45.jpg

  • E.B.E
    E.B.E
    26.01.2019 19:07
    Reaguje na Jan Pánek 26.01.2019 12:55:

    "Zase nepřehánějte. Jestli si vybere APS-C Fuji nebo APS-C Nikon/Canon..." - zobrazit celý komentář

    Abychom si nakonec rozuměli. Já se nesnažím tázajícího odradit od koupě čehokoli, jen vysvětlit, že má dost kritický požadavky a evidentně neví, do čeho "jde". Zvlášť, když si k drahýmu foťáku vybere nejlevnější zoomovej objektiv. Pokud by chtěl kvalitní fotky s "rozostřeným pozadím", kvalitní portrétky z cest za nízkýho osvětlení, hodil by se světelnej pevnej objektiv. Ten ale pak bude krátkej, nebo naopak dlouhej na jiný styl. A tak bude potřeba další, nebo i třetí sklo. Jenže to už zase nevejde do kapsy. Nemluvě o ceně, která za každý takový kousek dosahuje, či převyšuje původní představu. Najednou to prostě stojí třikrát tolik i třikrát tolik váží a co pak? Je potřeba se smířit s kompromisem. Ale jakým? Jiný druh foťáku? ...jiné sko s tím, že zoom budu muset dohnat nohama?

  • kikiris
    kikiris
    26.01.2019 19:35

    Zdravím,
    já si myslím, že se to z těma "zoomama" tak trošku přehání. A pro cestovatelské použití jsou naprosto zbytné. Jeden významný brazilský fotograf (jméno si už
    nevybavím), prohlásil, že "zoomy" jsou zhovadilost, s čímž já plně souhlasím. Ale
    zase nemám problém s tím, co si kdo na svůj foťák nasadí, každého věc. Jenže
    Itvostro chce od aparátu aby byl malý, lehoučký a uměl snad vše a nejlépe s jedním super sklem a s nejlepším obrazovým výstupem, což jde asi splnit těžko. Ale to je tady už tradicí, pokládat takové dotazy na pořízení fototechniky. A druhá věc je ta, že každý mu poradí něco jiného. Pan Pánek to, kolega E.B.E. ono a já zase tohle a milého tazatele z toho akorát rozbolí hlava...

  • E.B.E
    E.B.E
    26.01.2019 19:49
    Reaguje na kikiris 26.01.2019 19:35:

    "Zdravím, já si myslím, že se to z těma "zoomama" tak trošku přehání. A pro..." - zobrazit celý komentář

    Myslím, že špatně čteš. Ani já, ani pan Pánek neradil nic konkrétního. A dokonce i on už prve řekl, že sklo bude důležitější, než foťák. A ani nemám nic proti zoomovým sklům. Sám taky nějaký mám a používám. Jenže i tady je velkej rozdíl (např klasika 70-200/2,8 bude stát úplně jiný peníze a dělat úplně jiný fotky a nakonec bude jiných rozměrů a váhy) Šlo jen o to vysvětlit, že svým výběrem objektivu degraduje fotoaparát a výsledné fotky jeho požadavky splňovat prostě nebudou

  • E.B.E
    E.B.E
    26.01.2019 19:58

    ...se tak dívám na nabídku (v onom obchodě) a první světelnější zoom pro onen foťák je Fujifilm XF 50-140mm f/2,8 R LM OIS WR za čtyřicet tisíc. Má 180cm a skoro kilo. To už mi ta "přenositelnost" moc nesedí. Pevná skla jsou levnější,světelnější, kvalitnější a nabízí je dokonce víc výrobců. Jenže už jde o konkrétní ohnisko/a

  • E.B.E
    E.B.E
    26.01.2019 20:06

    Pokud by bylo na mě, asi bych pro začátek volil jejich nejlevnější pevnou placičku XF 27/2,8. Stojí pouhých jedenáct a foťák s tím bude dost kompaktní i univerzální. Rozhodně víc, než s 17-55. No pokud by majitel oželel automatický ostření, je tu slušná nabídka objektivů Samyang. I když už budou něco vážit

  • kikiris
    kikiris
    27.01.2019 08:50

    Nečtu špatně, já to použil jen jako příměr, že tomu tazateli poradí každý jeden
    něco jiného. Už nyní je tu příklad: ty by jsi mu doporučil malý 27/2,8 a já zase
    23/2, který je sice o něco větší, ale je skvělý a někdo dohodí zase něco jiného.
    Takže jak to Itvostrovi pomůže a co si z těch doporučení vybere? Asi nijak a to
    co si nakonec pořídí je jen na něm...

  • E.B.E
    E.B.E
    27.01.2019 09:49
    Reaguje na kikiris 27.01.2019 08:50:

    "Nečtu špatně, já to použil jen jako příměr, že tomu tazateli poradí každý..." - zobrazit celý komentář

    Neříkám, že je 23/2 horší. Jen dražší a větší. Stejně, jako spousta jiných.Taky jsem psal "pro začátek". Vybral jsem ho jako nejmenší a nejlevnější, aby celá bezzrcadlovka splňovala podmínky "vejít se do kapsy" Což je to , pro co se bezzrcadlovky nejspíš prvotně začly vyrábět a co asi vedlo autora dotazu k jejímu výběru. Nemůžu za to, že nakonec mají bezzrcadlovky velikost běžných zrcadlovek a objektivy váží kilo. Nějak se jim to zvrtlo :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    27.01.2019 10:05
    Reaguje na kikiris 27.01.2019 08:50:

    "Nečtu špatně, já to použil jen jako příměr, že tomu tazateli poradí každý..." - zobrazit celý komentář

    Mimochodem: Odkud víš, že je lepší? Máš ho doma? ...když si přečteš fórum, asi uvidíš, že možná ne. Nemluvě o vhodnějším ohnisku pro portrét. https://www.fujix-forum.com/threads/xf-27mm-vs-xf-23mm-wr-2.62470/

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse