Uvádíme nový FotoAparát.cz

  • Radik
    Radik
    01.12.2015 17:06
    Reaguje na Taky.. 01.12.2015 14:29:

    "Mně to přijde jako výborný nápad, který může rozproudit diskuze...." - zobrazit celý komentář

    Jo, je to urcite logicke, i kdyz provedeni zni dost silene...

    Z hlediska pouziti to asi neni o vsech komentarich, ale spis o tom, ktera fotka zrovna frci.
    Jako logictejsi bych videl spis seznam poslednich fotek serazeny podle data posledniho komentare, kde by byl i pocet komentaru za poslednich X dni. V podstate nec jako seznam vlaken ve foru. Navic to musi reflektovat (ne)viditelnost fotek a jejich komentaru.
    Coz je sice mozna technicky slozitejsi, ale pro uzivatele IMHO pouzitelnejsi.

    Realizaci urcite zvazime.

  • bell
    bell
    01.12.2015 18:09
    Reaguje na Radik 01.12.2015 17:06:

    "Jo, je to urcite logicke, i kdyz provedeni zni dost silene... Z hlediska..." - zobrazit celý komentář

    já nevím, já nechci klikat na seznam fotek a pak na seznam komentářů a aaa.. já si chci zrovna číst.. co nového kde... Co na tom může být složitého ? - cokoli kdokoli napíše pod jakoukoli fotku automaticky to přenést a zveřejnit na jiné stránce v kopii, hm .. měli byste tu živěji, a dokonce možná i víc kliků! ;-)

  • Radik
    Radik
    01.12.2015 18:55
    Reaguje na bell 01.12.2015 18:09:

    "já nevím, já nechci klikat na seznam fotek a pak na seznam komentářů a aaa...." - zobrazit celý komentář

    Technicky slozitejsi je rozhode to co myslim ja... jen mi to tvoje prijde neprehledne. Mam pocit, ze jak bud listovat, porad se mi tam bude opakovat poslednich par fotek a ve vysledku se v tom ztratim.

    Ale napad urcite dobry, jen bych pockal, co k tomu kdo rekne.

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    01.12.2015 21:19
    Reaguje na bell 01.12.2015 18:09:

    "já nevím, já nechci klikat na seznam fotek a pak na seznam komentářů a aaa...." - zobrazit celý komentář

    Mně se ta myšlenka líbí a myslím, že je dobrá právě v té jednoduchosti, takže opravdu „všechny komentáře“ nahusto pod sebou.

    Ale musí to být přehledné a bez zbytečných mezer a omáčky (v tom byl minulý web perfektní)! Roztahanost a uklikanost nového webu je únavná.

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    Autor
    01.12.2015 21:27

    Je to urcite skvely napad......nechteli byste zacit psat NOVE napady jinam...tady uz to zacina byt neprehledne...a mohlo by zapadnout...

  • rulisa
    rulisa
    03.12.2015 21:33

    Připomínka:
    Když kliknu na odkaz nahoře na "můj účet" pravým tlačítkem a dám otevřít do nového panelu, otevře se místo mého účtu hlavní strana.

  • rulisa
    rulisa
    03.12.2015 21:34
    Reaguje na rulisa 03.12.2015 21:33:

    "Připomínka: Když kliknu na odkaz nahoře na "můj účet" pravým tlačítkem a..." - zobrazit celý komentář

    Aha, můj účet je jen rozbalení, ne link. Hm.
    Takže o další klik víc.

  • Radik
    Radik
    03.12.2015 22:16
    Reaguje na rulisa 03.12.2015 21:34:

    "Aha, můj účet je jen rozbalení, ne link. Hm. Takže o další klik víc...." - zobrazit celý komentář

    No to neni asi uplne dobre srovnani...

    Driv jsem se na jeden klik dostal do profilu a na druhy nekam dal. Tedy dva kliky a dve nacteni stranky. A na profil jsem se dostal primo jen z galerie. Takze casto 3 kliknuti.
    Ted si na jeden klik rozbalim profil nebo menu a na druhy jsem na miste... Sice dva kliky, ale jen jedno nacteni stranky. Navic mam profil dostupny ze vsech stranek.

    Takze IMHO to je lepsi a i kdyby ne lepsi, tak rozhodne ne horsi.

    Nehlede na to, ze ma nove FA mnohem vic funkcni, takze proste uz nemuze byt vse tak jednoduche jako driv.

  • Petr.
    Petr.
    04.12.2015 14:06

    Nechodím sem často a když jsem se dozvěděl o novém layoutu FA, tak jsem si řekl, že to zase zkusím. Tápal jsem jako ostatní a měl chuť napsat něco podobného i do této diskuze. Z druhé strany se snadno něco pomlouvá a i když první dojem je důležitý, tak jsem připustil, že jde jen o zvyk na něco nového a uvidím časem.

    Po měsící bych řekl, že jsem si sice našel cestičky, ale nebaví mě hledat nic dalšího. Celkově mi UI přijde pořád dost zmatečné, jako by ho navrhoval programátor, který pro to nemá cit, ale chce dostat do webu maximum funkcí a vychytávek. Ani grafika webu z mého pohledu nedává žádný řád, přijde mi taky taková "programátorská". Navíc při čtení této diskuze mám dojem, že uživatelé si stěžují a autoři jim pořád vysvětlují, že takto je to přeci dokonalé. Pak si říkám, kde je asi chyba? Pořád se nedokážu zbavit dojmu, že by to chtělo někoho s citem pro UI, kdo zároveň ví proč sem uživatelé chodí. Ne každý programátor to zvládne a není na tom nic špatného, když umí to hlavní a to je dobře naprogramovat to, co se po něm chce. Jeden malý příklad, který je sice zcela na okraji, ale ukazuje jak je web navržený: vpravo od této diskuze jsou "PŘILOŽENÉ FOTOGRAFIE U DISKUZE". K čemu tam jsou? Můžu si je sice prohlížet, ale jak najít co se k nim píše?

    Nedávno tu bella navrhovala stránku se všemi komentáři. Ten nápad se líbí i mě. Podobně by se mi líbilo, kdybych ve svém profilu viděl, když někdo zareaguje na můj komentář pod cizí fotkou, pak by se dalo diskutovat. V současném webu bych musel pořád dokola prohlížet co jsem kde komentoval, jestli k tomu náhodou někdo něco nenapsal... Podobně, kdybych si třeba mohl označit fotky, kde mě diskuze zajímá a to bych pak viděl někde pohromadě. Opět bych nemusel hledat, jestli někdo něco nového připsal.

    No nic, trochu jsem se rozepsal. Je vidět, že jste udělali hromadu práce a nechtěl bych nikoho otrávit. Spíš jde o to, že bych řekl, že požadavky a očekávání uživatelů se rozcházejí s tím co realizujete.

  • rulisa
    rulisa
    04.12.2015 22:33
    Reaguje na Petr. 04.12.2015 14:06:

    "Nechodím sem často a když jsem se dozvěděl o novém layoutu FA, tak jsem si..." - zobrazit celý komentář

    Přesně!!
    V podstatě totéž jsem chtěla odpovědět Radikovi. Tak to už můžu zkrátit.

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse