Uvádíme nový FotoAparát.cz

  • T.B.K.
    T.B.K.
    23.11.2015 10:05
    Reaguje na Helena Macenauerová 22.11.2015 19:42:

    "3 fotky denně jsou myšlené pro zaběhnutí nové verze...plánujeme upravit...." - zobrazit celý komentář

    ... max 1 foto denne ...
    Ono to má teraz aj nasledovný efekt: všimnime si napr. TOP autorov, ak dá denne priemerný autor 3 foto na ktoré mu dajú piati po 3 body (= priemerná fotka) má za deň 45 bodov, za týždeň cca 300 bodov ;-)

  • Taky..
    Taky..
    23.11.2015 12:00
    Reaguje na Radik 22.11.2015 22:16:

    "Karen, opravdu nechapu, proc se v tom takto stouras, ale to je jen recnicka..." - zobrazit celý komentář

    Připomínky k chodu FA jsou pro vás šťourání? Jen řečnická otázka...

    Při vkládání nové fotky člověk MUSÍ vybrat galerii (proč musí?), ale MŮŽE jen jednu (proč jen jednu?). Na tuhle nelogiku jsem už poukazoval. Výsledek je ten, že když klikneme na galerii např. Černobílé foto, neuvidíme všechny černobílé, ale jen ty, které nebyly umístěny do jiné galerie, např. do Dokumentu. Tím ty galerie postrádají smysl, protože proč já bych klikal na Černobílé foto, když tam najdu jen malý zlomek všech černobílých fotek?
    Ta nutnost a zároveň omezenost přiřadit galerii myslím zároveň vezme chuť uživatelů přiřazovat ještě nějaké štítky (většina to nedělá). Staré FA v tomhle fungovalo jednodušeji a lépe.

  • KIV
    KIV
    23.11.2015 14:15

    Tak, tak. A mám-li ráda řekněme ty streetovky, pak si mohu, nebo spíš musím, dát sledovat (nejmíň) tyto galerie:
    Černobílé foto
    Lidé
    Město
    Dokument
    Ostatní žánry
    Ano, souhlasím, že toto bylo lepší ve starém systému. Jednak se dalo zatrhnou více než jedna kategorie, a za druhé tam byly momentky, dokument/reportáž, street photo, což tam teď jaksi není...
    Pokud jsou ale moje připomínky šťourání, stačí říct, nechám si je příště pro sebe.

  • Radik
    Radik
    23.11.2015 19:56
    Reaguje na Taky.. 23.11.2015 12:00:

    "Připomínky k chodu FA jsou pro vás šťourání? Jen řečnická otázka... Při..." - zobrazit celý komentář

    Ano, nemel jsem se takto vyjadrit, omlouvam se. Zda se, ze je treba to vysvetlit vice/znovu.

    Proc MUSI vybrat JEDNU galerii - protoze kazda galerie (coz je i soutez nebo tema dne) muze mit jina pravidla a je nositelem techto pravidel. Pokud bude napriklad existovat galerie, ktera bude mit zakazano bodovani (a ja doufam, ze vznikne, protoze na starem FA to bylo caste tema na zmenu), tak tezko muze byt fotka soucasne v galerii, kde to neplati. Nebo muze byt galerie neverejna, nebo s omezenou dobou vkladani, ale o tom uz jsem tu psal.
    Pokud nekdo proste nechce vybrat jinou galerii, ma moznost zvolit "Ostatni". Kdyz budou vsichni nespokojeni, nastrkaji tam vsechny sve stare fotky a budou tam vkladat i nove. Ale tak to neni.
    Soucasne muze mit fotka vice tagu a autor si muze tag i vymyslet, neni to jen par pevnych kategorii.
    Obdobne je to na 500px a mne to rozhodne vyhovuje. Nase Galerie jsou jejich Category, nase Stitky jsou jejich Keywords.

    Podle me se v tomhle smeru moc nezmenilo. Ted i drive zalezi predevsim na tom, jak fotku zaradi autor. Pokud ji drive nedal do kategorii nebo zamerne dal do spatnych, tak kategorie stejne nic nevyresily. A ted je to stejne, jen s Galerii a Stitkem. A to, jak se bude chovat autor, proste neovlivnime. Ale kdyz bude autor chtit, aby tu jeho fotku nekdo nasel, drive i ted tu moznost ma.

    Pro me jsou Galerie asi nejdulezitejsi zmena, ktera ma vyresit mnoho nedostatku stareho FA. Takze me mrzi, ze se to nekomu nelibi, ale i tak jsem presvedcen, ze klady prevladaji. Ano, je to (trosku) JINAK.

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    24.11.2015 06:03

    Znovu zopakuji prosbu na změnu názvů fotografií, tedy jejich uvádění v podobě, o jaké rozhodne autor, a nikoli verzálami. Název je součástí díla - a fotografie je chráněná autorským právem. O změně názvu tedy může rozhodovat jen autor. A ve chvíli, kdy přepsání verzálami změní/zničí smysl/vyznění názvu (například slovní, grafické hříčky), mohlo by to být kvalifikováno jako porušení Autorského zákona, paragraf 11, odstavec tři.

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    24.11.2015 06:52
    Reaguje na Dana Kovaľová 24.11.2015 06:03:

    "Znovu zopakuji prosbu na změnu názvů fotografií, tedy jejich uvádění v..." - zobrazit celý komentář

    Hezky jsi to napsala, snad to tentokrát pomůže, tahle prosba je tu v mnoha podobách už mnohokrát, nechápu...

  • Taky..
    Taky..
    24.11.2015 09:15
    Reaguje na Lenka Strnadová 24.11.2015 06:52:

    "Hezky jsi to napsala, snad to tentokrát pomůže, tahle prosba je tu v mnoha..." - zobrazit celý komentář

    dtto

  • Radik
    Radik
    24.11.2015 23:17
    Reaguje na Dana Kovaľová 24.11.2015 06:03:

    "Znovu zopakuji prosbu na změnu názvů fotografií, tedy jejich uvádění v..." - zobrazit celý komentář

    No do dusledku vzato, my nazev nemenime, ulozen v databazi (a do prohlizece putuje) tak, jak ho autor zadal. Prezentace verzalkami je soucasti designu stranek.

    Kazdopadne je zmena velikosti pismen v nazvu fotky v seznamu pozadavku, na kterych se pracuje.

  • bell
    bell
    01.12.2015 13:18

    Zdravím administrátory, a chci se zeptat, zda neplánujete spustit sekci „VŠECHNY KOMENTÁŘE“ .. myšleno všechny komentáře od všech fotek všech autorů na jedné stránce chronologicky za sebou jdoucí podle času, kdy byly komentáře vloženy a samozřejmě vždy s náhledovými obrázky fotografií. Líbí se mi to na jiném fotoserveru, protože díky této sekci je hezky vidět, pod kterou fotkou se rozvinula nějaká zajímavá diskuse, je vidět, že se něco děje, že server a lidé nespí a přitom ani není třeba pořád někam klikat a klikat a klikat a klikat a klikat a klikat a … vše je hezky pohromadě na jedné stránce. Tož jen to jsem (zase) měla na srdci a čekám na hezkou odpověď, případně podporu od jiných uživatelů... je-li ?
    Dík.

  • Taky..
    Taky..
    01.12.2015 14:29
    Reaguje na bell 01.12.2015 13:18:

    "Zdravím administrátory, a chci se zeptat, zda neplánujete spustit sekci..." - zobrazit celý komentář

    Mně to přijde jako výborný nápad, který může rozproudit diskuze.

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse