Články označené - Ladakh

 • Ladak - kláštery a slavnosti

  Ladak je buddhistická oblast obklopená Himálajem, označovaná často jako "Malý Tibet". Kláštery tu byly stavěny na nepřístupných místech. Jednou za rok se tu konají slavnosti, na které přicházejí lidé z dalekého i blízkého okolí. Jak tyto slavnosti vypadají a co to je "púdža" najdete  v článku. 

   0
 • LADAK - ÚDOLÍ NUBRA PŘES SEDLO KHARDUNG LA

  Ladak je vysokohorská oblast ležící na severu Indie. Obklopena je nejvyššími pohořími světa jakými jsou Himálaj, Karákóram nebo Zanskar, a tak se tu pohybujete ve výšce 3500 metrů a výše. Do údolí Nubra, kam se dnes vydáme, je nutné povolení, jedná se o oblast sousedící přímo s Pákistánem.

   0
 • Ladak - jezera a noční fotografie vysokých hor

  Ve druhé polovině června naše fotoexpedice vyráží opakovaně na sever Indie do Ladaku, vysokohorské oblasti přezdívané "Malý Tibet". Zdejší krajina, lidé, zvířata...to je ráj pro fotografy. Pohybujete se však v nadmořské výšce nad 3500 metrů a rovněž tak trochu na horké půdě. Ladakh totiž sousedí s Čínou a Pákistánem a patří do "nepokojného" regionu Džammú a Kašmír.

   4

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace