Slavné město (kdysi sídlo větve Vítkovců - páni z Hradce) bylo po skončení 30leté války nejlidnatějším u nás hned po Praze.
Komplex známého hradu se zámkem je svou rozlohou 3. největším v republice.
Bydleli jsme na bezvadném privátě u milé paní hned na břehu rybníka s malebným výhledem..Nelze než doporučit - bezvadné cyklovýlety v krásném okolí (Česká Kanada)
Obyčejná pohlednicovka, ale já je mám prostě rád:)
Byl jsem upozorněn, že se tu vyrábí výborný rum (nejlaciněji stáčený na benzínce přímo u výrobny - výjezd směr Nová Bystřice) Takže milí alkoholici, nezapomeňte, až pojedete okolo!..:)
Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).
pěkný
krásný výhled!
Moc pěkná fotografie...
Souhlasím, pohlednicovka, ale pěkná.
ten osviceny kostel tomu dava stavu
velmi pekne
T. Slavík: světlo a mraky byly ten večer fajnový..Mám i verzi s labutí v PDR, ale to už mi prišlo kýčový:))
Pěkná. Fajn barvičky i kompo. Jen mi řekni, co tu děláš? Liberečák na jihu?
5-
moc pěkné
fakt dobrá pěkny barvičky
Celkem příjemný pohled,ahoj :-)
Larene, teda, takový krásný krajinky umíš, i jemný, hebký, náladový... - a Jindřichův Hradec takhle kýčoidně klišoidně přeostřeně zmrskneš... :-(
+
velmi hezké.....taky se mi tam líbí
jo,slyšel jsem , že je tam fajn cyklodovolená,líbí,hoj
pěkná
laren - "neostré, zašumené a bez oblohy", ale vážne, perfektná práca, ako to, že to máš také ostré, to nebude len zrkadlovkou, nejaký špeci HMC filter alebo postproces?
omlouvam se, ze vas vyuziji.
pan Hul ve sve posledni fotce lka nad tim, ze mu ti jini a zli davaji spatne znamky a durdi se, ze ON PRECI TO MA LEPSI nez na ctyri.
No a vam dal, jak je vidno, ctyri plus.
Nabizi se tedy, jak jinak, srovnani.
----------------------------------------
Je mi lito, ale ta jeho fotka, u ktere tak vzdycha, je DRAMATICKY HORSI, ASTRONOMICKY HORSI nez ta vase.
Vase je prijemna pohlednice.. zadne zvlastni svetlo, zadny ohromujici motiv, ale velmi prijemna, na nic si nehrajici pohlednice. Skromna.. nesouci vypoved o danem miste, pro vlastniky chalup tam moc hezka, pro turistu, ktery tam zabloudil krasna..
ta jeho ???? Velkolepe umeni. Brezinovsky vykrik hloubky ducha...
No nic.. rika se tomu u nej: KYYYC jak BIC !!!!
Jestli muzete, panu Hulovi to reknete.
bezvadné!!
tak pěkný záběr (panoramatický) J.Hradce je výjimečný!
bezvadné!!
Ehm, pane Burda, od fotky pana Hůla, respektive z komentářů pod nimi, jsem byla vámi odkázána opět sem a musím se přiznat, že pokud jsem u poslední fotky pana Hůla přemýšlela, zda hodnotit, jestli čtyřku, když na pětku se mi to úplně nezdá, ač výtvarná snaha a jistá originalita tam je, a nakonec jsem nedala nic, s tím, že když tak uvidím po čase... - tak tady bych neváhala nad trojkou.
Neberte na sebe tolik ten úděl hlasatele obecných pravd a správností, co si pamatuju ze školy, tak arbitři eleganciae zacházeli bolehlavem. :-)
Mily ruliku, ale ja s vasi trojkou zde docela souhlasim...
ona je to opravdu prumerna fotka... ale
1. jednak je to prumer podle moji supnice, takze je to vlastne dost
2. a jednak i prumerna fotka ma svuj ucel... a ja si ucel teto fotky velmi dobre predstavuji a neni se za nej potreba stydet.
Narozdil u fotky pana Hula.
Tam bych klidne nevahal vrazit JEDNICKU. Ucel ta fotka nema zadnej. Nedokazu si predstavit vubec nikoho, kdo by a proc by si ji koupil...
Ale urcite vim, ze nam tahle veskrze OBSAHOVE prazdna fotka markyruje UMENI. Snazi se drapat na stupne vitezu, i kdyz kazdej na ni haleka, at zustane v hledisti.
A falesne a pokrytecke fotky mne strasne drazdi.
Vite, vy jste asi z te hromady lidicek a srdicek tady, co si vsimate na fotkach, jak jsou technicky udelany.... A ja znovu opakuji.. mne je to VPODSTATE totalne FUCK !!!
Me hlavne, temer ABSOLUTNE zajima jen obsah.
Proto Hulovi za JEDNA!
Já a technická stránka? :-))) To jste trefil kozu do vazu... :-)))
Nestuduju košérnost provedení, ani TK, ani dostatečnost obsahu a podobný věci. Z fotky trčící to, čemu se - jak jsem tady pochopila - říká (nebo vy říkáte) obsah, je mi naopak většinou spíš na obtíž a připadá mi násilné.
Ne, rozhoduju se jen a pouze podle toho, jak na mě fotka působí. Proč tak působí, zjišťuju až dodatečně. (Ostatně stejným způsobem i konám.:-) A na mě fotka pana Hula prostě působí.
Fotky nekupuju, ani pohlednice, tak nemůžu soudit, ale kdybych měla zaplatit za vstup na výstavu fotek podobných jako ta Hulova, tak zaplatím, za výstavu takovýchhle ne.
A je mi vcelku úplně jedno, kdo jinej by za co platil či ne.
Jen připomínám naši debatu o tom, že co kdo cítí, je různý a na necítiče nepřenosný ani vysvětlením proč.
zapomněl si zmínit při představování města i výborný rum, který tam, tuším, vyrábí :-) Jinak barevně fotka pěkná
Aleši, vyrábí, a nejlacinějc ho maj stáčenej na benzínce přímo u fabriky. :-) Výjezd směr Nová Bystřice. :-)
Prisel jsem po nocni a jsem docela prekvapen, jak se to tady rozjelo..:)
Rulisa: takze ad klise: pro Tebe treba ano, pro me a ostatni, kdo J. Hradec nijak zvlast ci vubec neznaji, to klise asi nebude..
ad preostreni: mam vyborny crt monitor a myslim, ze preostreno urcite neni, nikdo jiny to nezminil.Ale to je vec zcela nedulezita.
ad kyc: hodne subjektivni zalezitost - podle me ma scena jednoduchy motiv, pekne svetlo a neni nicim preplacana - mam i verze s hejnem kacatek ci labuti, tu jsem nevlozil, nebot pote by to uz za kyc mohlo byt povazovano.
Je to proste jen pohlednice, na nic si nehraje (tohle myslim dobre vyjadril Radek Burda) Kvalitni pohlednice (moc jich ale bohuzel neni) behem svych cest kupuji, mam je rad - mely by byt do urcite miry libive ci mit peknou atmosferu. Je to proste jen prijemny pohled na neco malebneho..Hulova fotka je jina kategorie - muze v divakovi vyvolavat urcite pocity, muze mu pripadat zajimava, napadita.. A zrovna u te jeho posledni zminovane s Tebou musim nesouhlasit - ta me tedy jako kyc opravdu pripada - plaz, hotel, deti, kupa pisku - to je klise. Navic to zpracovani mi kycem uz dost zavani, ale to je vec hodne subjektivni..
Je mozny, ze jsem to napsal dost zmatene, skoro usinam (po nocni) Doufam, ze jsem se Te nijak nedotkl (podle toho, co jsem poznal, tak verim, ze ne) - jen jsem vyjadril svuj pohled na vec. Dobrou!:) A dekuju za pochvalu ohledne krajinek (krasne jsi je popsala) - obcas se mi taky neco povede, jako asi kazdymu..:) Babicka i mamka jsou velmi `zdatne` malirky, tak mozna jsem spetku neceho `vhodneho` pro fotografovani zdedil:))
jezis, to je nejaky dlouhy - nejak jsem to prepiskl:) No nic, hura do postele..
A. Kordík: opomenutí napraveno - děkuji za tip:)
Larene, nedotklo, díky za odpověď!
Ano i ta Hulova mi tím kýčem zaváněla (jako většina jeho, správně:-), proto jsem ji nakonec nehodnotila. Aby se to ukázalo po rozležení v hlavě i v nerozumových mozkových buňkách, i v jiný mý náladě, třeba. Ale na jedna ji rozhodně nevidím, a proto jsem se ozvala.
Přeostření nemusíš brát jen technicky. Přemýšlím, jak vyjádřit, že se mi nelíbí (skoro mě bolí do očí) ty kontury jak vyřezaný laserem... Takhle svět nevidím... (Ani s brejlema.:-)))
Už to nechám být. Byl to dobrej pokec. :-)
5+
5+
Kéž by zde takových autorů a fotografů, jako je Laren, tedy takových, kteří dokáží vnímat i jiné úhly pohledu ostatních a nechybí jim nadhled a objektivní pohled na své fotografie, bylo více...
A kéž by zde bylo více takových hodnotících, jako je Rulisa, kteří se nebojí otevřeně sdělit na fotografii svůj názor bez jakýchkoliv postranních úmyslů...
To by potom byl ten FA bezvadný server...
Larene, odpusť mi tento výlev pod tvým fotem, nějak mi to nedalo, tři lidé (Rulisa, R. Burda a ty) tady příjemně a nekonfliktně vyjádřili svoje názory a já z toho mám prostě radost... :-)
Důkaz, že i tady to jde...
Btw: Ta fotka je dobrá.
Jindro - ahoj, neni co odpoustet - diky za fajn prispevek:)
..je fajn...ked sa človek nehrá na "velkého" umelca..a fotí pocitovo..
Tiež sa prikláňam k tejto fotografii viacej ako k hu*ovej..
..skvelá reportážna a dokumentačná fotografia
Krásne farby.
taková normální fotka..vpoho..
5+
rekl bych,ze je tam zbytecne moc vody,jinak pekny panorama
moc povedené, škoda že ten kostel neni tak pěkne "zalitej sluncem" jako ty pravý 2/3, jenže to by pak nebylo tase tak různorodý a zajímavý
5++
je to iste nádherné mesto
moc pěkné:)
ouuu jééé
příjemný...
denně kolem té výrobny rumu jezdím, ale beru raději natural 95 :). Fotka fajn.
Lubosch: :)