Phase One XF 100MP

Digitální stěna od Phase One, kompatibilní s tělem Phase One 645DF a dalšími (Mamyia, Hasselblad). Velikost senzoru je 53.7×40.4 mm, oproti 56 × 41.5 mm u políčka typu 645 na filmu. Proti 35mm fullframe je cca 2,5× větší. Výrobcem je Sony.
Nabídne 16-bit výstup, 15 EV dynamického rozsahu a základní ISO 50. Maximální citlivost je pak ISO 12800. Senzor by měl zvládat až 60-minutové expozice. U takto olbřímího rozlišení se jistě bude hodit i možnost elektronické první lamely závěrky.
Senzor by měl být optimalizován i pro širokoúhlé objektivy, což naznačuje, že asi bude mít - podobně jako některé fullframe senzory u Leicy nebo Sony – „vyosené“ mikročočky nad pixely v okrajových oblastech obrazové plochy, které zabrání ztrátě světla šikmým dopadem paprsků.

Phase One se Sony představuje 100MPx středoformátová CMOS záda

Phase One, výrobce středoformátové techniky, ve spolupráce se Sony představil nová "záda" a v nich senzor formátu 645 se 100MPx. Jedná se v podstatě o středoformátový "fullframe", protože jeho velikost odpovídá (bez několika mm) rozměru políčka 6x4,5 u 120 filmu. Což nebývá pravidlem.

související články

Nové fotoaparáty

Nejpoužívanější fotoaparáty

Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace