Prosím o zrušení Black listu

  • 27.03.2023 10:31
  • KIV
  • 127
  • smallgrammar
    smallgrammar
    21.05.2023 22:25
    Reaguje na E.B.E 21.05.2023 21:18:

    "Myslím, žes přirovnání vůbec nepochopil. A je jedno, jestli bylo o..." - zobrazit celý komentář

    Čo si myslíte, že som ja pochopil, alebo nie, to je na Vás. Ja si tiež môžem myslieť svoje. Konkrétne, registrácia na web, na akýkoľvek web, kde je registrácia zdarma a otvorená pre každého, lebo si to majiteľ takého webu želá, aby tam prispieval každý (ak neporušuje zákon), predsa nemá, hrubo povedané, nič spoločné s ničím, pretože elektrikár je štátom regulovaná profesia, kde treba mať osvedčenie a profesionálny astronóm, ak už je na webe, kde sa môže registrovať a prispievať každý, tak je tam preto, že sa rád s inými podelí o svoje znalosti a obrázky oblohy. Je to ako si sťažovať na YouTube, že tam v mojej predstave iný človek získa zlú predstavu o pre jeho vlastný život dôležitých veciach, to je totiž web, kde sa môže ktokoľvek registrovať a prispievať videom či komentárom či lajkom na akúkoľvek tému a určite má inakvejší dosah než tento web.

    Svet je plný nástrah a niet zaručenej ochrany. Ale určite tak nemožno ohroziť iných používateľov, ktorý už sú skvelí fotografi v ich ďalšom zdravom vývoji smerom k dokonalej fotke.

    Inak povedané, kúpte si tento web a pokojne si potom oddelte zrno o pliev. Pokojne si dávajte dobrej fotke 4 body a zlej 3. Vlastne, potom už nebudú dobré ani zlé fotky, potom už budú konečne iba fotky za 7, fotky dokonalé vo svojom prirodzenom prostredí. Ale môže sa medzitým stať, že si ich sem budete musieť nahrať sám, ak tu už po takej čistke nikto neostane.

  • smallgrammar
    smallgrammar
    22.05.2023 00:01
    Reaguje na E.B.E 21.05.2023 21:18:

    "Myslím, žes přirovnání vůbec nepochopil. A je jedno, jestli bylo o..." - zobrazit celý komentář

    Len pre záznam, kým som písal svoju prvú reakciu, svoj komentár ste mierne upravili, rozhodne doplnili, ak sa nejako nemýlim a ja som to už určite nebral "v potaz". Ale nijako, ani o milimeter sa z môjho pohľadu nezmenil tón a štýl, a hlavne to, čo ja vnímam ako hlavnú Vašu perspektívu, ktorou sa na tento web pozeráte, či to aspoň tak prezentujete a to je to, čo by som si prial pochopiť. Ten TOP ja chápem ako "technický problém" webu s potencionálne "demoralizujúcim" dopadom, kde algoritmus vyberie aj to, čo by podľa číselného hodnotenia možno vôbec nemal, len preto, že má fotka komentáre či pozretia (fakt neviem ako to presne funguje), a je to vec smerom k majiteľom, ak by ich to vôbec mohlo trápiť. To, že sa mi nemusí páčiť, akú fotku ľudia reálne prečíslovali do TOP je vec iná, je to vec používateľov, ak to majitelia nechávajú na nich.

    Naozaj v tom najlepšom úmysle a otvorenosti, nerozumiem tomu, že na jednej strane napíšete veci ako: "[...] nemyslím, že je v tomto případě třeba se hned registrovat na elektrikářském webu.", alebo: "Stejně tak se hned majitel dalekohledu nesnaží přispívat na web pro astronomy [...]".

    A zároveň Vám leží na srdci osud nováčikov. Akých? Ak by sa vôbec nemali na taký web registrovať a prispievať tam, teda sem. To by sa ako mali iba bez registrácie najprv pozerať? A kto by a ako rozhodol, že už sa môžu registrovať a prispievať. Začiatočník sa ale bude registrovať a bude prispievať, tu alebo inde. Už som Vám to raz napísal, z istého pohľadu človek nie je ani tak to, čo už vie, ako to, čo sa túži naučiť. Ak sa majiteľ fotoaparátu hneď snaží registrovať na takýto web a prispievať, tak podľa mňa to nie je žiadna škodlivá anomália, ktorú treba napravovať, naopak. Skrátka neviem, ako tieto uvedené Vaše slová chápať.

    Čo sa týka zákazu, nie je ťažké vidieť, kde sa človek, ktorý túto proti-zákazovú diskusiu založil priznáva, že sám zakazuje. Ale ja nemám nič v tomto proti nemu, len sa mi zdá, že treba riešiť "jednu katastrofu po druhej", keby to šlo, pretože toto je typ webu, kde ste odkázaní na milosť a nemilosť majiteľa, teda, ak by aj človek získal väčšinu na svoju stranu v nejakej myšlienke, tak sa nič nemusí zmeniť smerom k jej realizácii.

  • smallgrammar
    smallgrammar
    22.05.2023 10:04
    Reaguje na E.B.E 21.05.2023 21:18:

    "Myslím, žes přirovnání vůbec nepochopil. A je jedno, jestli bylo o..." - zobrazit celý komentář

    PS: Úprimne neviem, čo presne sa nejaký iný začínajúci fotograf na tomto webe naučí. Podľa mňa je veľké až obrovské plus, ak je tu niekto, kto ho vie znova a znova upozorniť na to, že napr. existuje aj niečo ako vyváženie bielej, že aby bola kresba/textúra, musí byť najprv svetlo z nejakého smeru a nejakej kvality atď. a pod. A Vy na to máte oko, ale zďaleka nie iba na to, čo by som zjednodušene nazval ako "práca s fotoaparátom" či technická stránka, ale samozrejme aj na veci ako kompozícia a myšlienka/koncept/téma.

    Ak ho sem teda, začiatočníka, pomyslene vôbec pustíte, začínajúceho, lebo Vaše niektoré slová sa dajú chápať aj tak, mne to tak z nich nanešťastie príde, že ak má niekto fotoaparát, to ho ešte podľa Vás neoprávňuje sa registrovať a prispievať na foto-web. Napr. to vyváženie bielej môže byť (ako všetko ostatné) použité kreatívnym spôsobom, autor sa mohol vedomo rozhodnúť, mať taký farebný nádych v obrázku. Divák by mu samozrejme bez ohľadu na to mohol napísať, ako to na neho pôsobí, čo si o takom farebnom nádychu/tóne myslí. Takto nejako by sa niekto tretí, a možno aj druhý a možno, možno aj prvý účastník dialógu, pretože človek sa učí stále, možno mohol niečo naučiť. A toto píšem úplne mimobežne k odkazovaným fotkám, nijako som ich teraz neštudoval ani komentáre k nim.

    Na tých odkazovaných fotkách som si teraz narýchlo všimol iba to, že ste tam možnosť použiť slovo nevyužili, iba číslo, ktoré je často už také predvídateľné (hoci dokážete číslom niekedy aj prekvapiť), že si ho človek dokáže domyslieť aj sám, a to nemyslím ironicky, sám mám svoje obľúbené čísla, len že samo o sebe podľa mňa nemusí mať možno taký didaktický potenciál a samo o sebe sa dá viac chápať ako iba vyjadrenie vkusu, ale nie náhľadu s použitím slovníka a konceptov fotografie, pretože učiť sa fotografovať je v istom zmysle učiť sa fotografický jazyk, až keď ho poznáme, tak potom môžeme vôbec začať "fotograficky vidieť", hoci sú talenty a asi ich je v populácii dosť, ktoré majú k foto-videniu iný, priamejší prístup...

    Ak tie odkazy mali ilustrovať zlý vkus toho kusu v programovom kóde tohoto webu, ktorý dáva fotografie do TOP výberu, tak len doplním, že sám autor takej TOP fotografie za to nemôže.

  • E.B.E
    E.B.E
    22.05.2023 11:37
    Reaguje na smallgrammar 21.05.2023 22:25:

    "Čo si myslíte, že som ja pochopil, alebo nie, to je na Vás. Ja si tiež..." - zobrazit celý komentář

    Prostě nepochopil. A ne. Elektrikář není nijak státem regulován, Pouze pro práci na vysokém napětí je třeba vyhl.50 Sb. pro profesionály (lidi, kteří se tím živí) A je to stejný koníček, jako fotografování. Pojem elektrikář nezahrnuje pouze lidi visící na stožárech vysokého napětí, ale i opraváře aut, ledniček, počítačů, či telefonů. jejich weby jsou naprosto schodné s tímto. Tj diskuse, fórum...registrace zdarma i soutěže. Včetně mezinárodních (jen místo fotografií ukazují schémátka přístrojů, hotové výrobky, nápady). To jen, abys neumřel hloupej. Pointa není v "profesi". Ani mi nevadí, že se někdo registruje, kde nemá, nechci nikoho vyhazovat, ale srovnání je namístě. Zatímco na elektrikářský web chodí opravdu lidé, který to zajímá , tady se lidi nijak netají tím, že jsou jim fotky a hlavně názory na ně ukradený. A i když málo, pořád se najdou lidé, co na web přišli s cílem se naučit "řemeslo". A ono to řemeslo je. Stejně jako každý jiný řemeslo se dá naučit dostatečně dlouho praxí. Je pak jedno, jestli děláš židle, háčkuješ, nebo fotíš. Je naivní si myslet, že každý má dáno být v oboru "umělcem". Bohužel tady si to většina z nějakého neznámého důvodu myslí

  • smallgrammar
    smallgrammar
    22.05.2023 12:08
    Reaguje na E.B.E 22.05.2023 11:37:

    "Prostě nepochopil. A ne. Elektrikář není nijak státem regulován, Pouze pro..." - zobrazit celý komentář

    Možno, že v Čechách je to iné, ale na Slovensku napr. elektroinštalácie (a tým nemyslím rozvody cez stožiare vysokého napätia, čo je kategória sama o sebe) nepatria medzi voľné živnosti, tj. na získanie živnostenského oprávnenia potrebuje osoba alebo firma preukázať potrebné vzdelanie a prax. Ak sa chce niekto oficiálne živiť fotografovaním, nič nikomu preukazovať nemusí. Ak pointa, ako vravíte, nie je v profesii, tak z môjho pohľadu, načo vôbec spomínať názvy profesií ako elektrikár či chirurg, teda okrem vyjadrenia negatívneho postoja smerom k začiatočníkom a niekto bude stále začiatočníkom, lebo amatérske fotografovanie nikoho netlačí k ničomu ani v úvode neselektuje ako to robia napr. univerzity, ak chce ísť niekto za lekára, človek (amatér) sa tým neživí a ani nikoho neohrozí, ak to nerobí správne z pohľadu iných. Iste, z istého pohľadu je remeslo všetko, všetko sa dá robiť ešte lepšie, než to človek robí.

    Človek má právo, plné právo, myslieť si, že je umelcom. Človek ma totiž z pohľadu práva právo robiť všetko, čo právo nezakazuje. Stále presne neviem, čo Vám vadí. To, že niekto nechce Vašu radu? Že pokojne umrie bez Vašeho názoru na svoje fotky? Že Vás neakceptuje ako foto-znalca? Až sa to bojím vysloviť, ale začínam sa sám pre seba a za seba obávať, že Vám vadí to, čo nemôžete zmeniť a čo z môjho pohľadu ani nie je to najdôležitejšie, a to, čo by ste mohli meniť k lepšiemu každý deň a máte na to aj vlohy, Vám je ukradnuté.

  • MeddlinG
    MeddlinG
    22.05.2023 14:11

    Problém je ten, že začátečník naleze pod špatnou fotku, kde jsou ale samé pětky od kamarádů/fotografických slepců a nabere dojem, že právě takhle mí dobrá fotka vypadat. Co ale neví, že potenciálních dalších dvacet dvojek bylo předem zcenzurováno autorem. A to je ten problém. Mně osobně je u pr...., jestli se něco naučí autor, který se často učit nechce. Mě vadí, že svým jednáním hází klacky do cesty lidem, co se učit chtějí.

    Ať klidně ignore list zůstane, ale ať plní funkci, že člověk neuvidí komentáře od lidí, co nechce. Ale ať je nevidí jen on, ostatní ať vidí vše.

  • E.B.E
    E.B.E
    22.05.2023 16:27

    Něco dělat a něčím se živit není to samé. Ale dost už o "elektrikářích", jejichž přirovnání pro tebe je takový problém. Co mi vadí je, že zdejší web tímto přístupem a vedením učí další generace , že" není důležitý výsledek, ale známosti". A když zůstaneme u fotografů, pak mi opravdu vadí lamentování příbuzných a známých, kteří si nechali nafotit důležitou (neopakovatelnou) akci, svatbu, "profesionálem" ,vyučeným tady. Se spoustou "kladných referencí", který na následnou stížnost, reklamaci, drze odpoví, že tomu zákazník "nerozumí". ( Což souvisí s oním : Nikoho neohrozí !? ) proto i přirovnání k jiným profesím. Což se nesešlo s pochopením. Je mi jaksi jedno, co si o mě kdo myslí a jestli o moji radu, názor stojí. Nakonec o mě jako jedince nejde. Komentáře nejsou určeny jen autorovi fotografie (což souvisí s tímto vláknem)

  • smallgrammar
    smallgrammar
    22.05.2023 16:54
    Reaguje na MeddlinG 22.05.2023 14:11:

    "Problém je ten, že začátečník naleze pod špatnou fotku, kde jsou ale samé..." - zobrazit celý komentář

    To sa dá pochopiť, lenže tento web pri registrácii nevyžaduje potvrdiť také pravidlá používania, a dovolím si byť trochu ilustračne-expresívny, že publikovanie tu je podmienené tým, že sa jeho fotky môžu stať odstrašujúcim učebným príkladom, terčom hromadného útoku čísel 2, a on to musí strpieť, ak tu tie fotky chce mať. Pri registrácii nikto nepotvrdzuje ani to, že ak uvidí fotku, ktorá sa mu nepáči, tak že sa musí pridať, či sám začať taký útok na danú fotku. A nikto pri registrácii nemusí prejsť výcvikom foto-ostrelovača, každý má možnosť z diaľky a bez slova prekvapiť rovno samotným číslom 1.

    A keby aj také pravidlá boli a samotný systém webu by ich implementoval, autor si môže fotku zmazať, pretože je podľa zákona jeho, nech by si majitelia tohoto webu pomyslene vymysleli neviem aký chyták v pravidlách či vo funkcii webu, na konci dňa by ich to mohlo prísť drahšie, než proste zabudnúť na takú "sofistikovanú" podporu učenia začiatočníkov, ktorí by v kontexte povedaného paradoxne, ale logicky, mohli byť prví na rane takého útoku malými a navyše tichými (bez slova) číslami.

    Moja špekulácia je, že ak niekoho pre jeho ďalšiu tvorbu v zlom ovplyvnia práve číselné hodnotenia na tomto webe, tak taký človek neprejavil skutočný alebo nie dostatočný záujem o fotografiu.

  • smallgrammar
    smallgrammar
    22.05.2023 17:25
    Reaguje na E.B.E 22.05.2023 16:27:

    "Něco dělat a něčím se živit není to samé. Ale dost už o "elektrikářích",..." - zobrazit celý komentář

    Fajn, teší ma nechať elektrikárov v ich vlastnej doméne... Primárna dôležitosť známostí nebola vymyslená na tomto webe a svoju cestu si nájde skoro kamkoľvek, kam si ju nájdu ľudia. A sú domény, kde to má tragickejšie následky, než doména fotenia, ale to iste nemusím vôbec spomínať.

    Fajn, tak už začínam vidieť, že čo a ako Vám asi vadí v kontexte tohoto webu. Lenže tento web má svoj "smer", ktorý je daný vlastníkom. Slobodu a právo kritizovať fotky či jednanie iných má iste každý, ale žiadne právo mu nezaručuje robiť to tam, kde by možno práve chcel.

    Raz ste myslím dali taký príklad s kritikou filmu. Ja doplním, v prehnanom ilustračnom podaní, že kritizovať film aj režiséra môže iste každý, ale to neznamená, že režisér takého filmu otvorí každému kritikovi dvere k sebe domov, ak vôbec nejakému. A tak to tu ľudia berú, nepustia si každého, s každým číslom či s každým komentárom pod svoju fotku. A ak sa živia fotením, tak už vôbec nie a dá sa to plne pochopiť, ich fotky sú potom tie úplne posledné, ktoré by sem prišli ako materiál pre výuku, v zmysle dvojkového hodnotenia.

    To je vec, ktorá sa na tomto webe asi vyriešiť nedá, pretože sám tento web je z istého pohľadu príčinou takej veci, ktorá môže vychádzať z toho, že cieľ webu je z pohľadu vlastníka obchodný a všetko v ňom musí podporovať predovšetkým to.

  • smallgrammar
    smallgrammar
    22.05.2023 18:11

    Nestane sa to, ale viem si predstaviť alternatívu, že by tento web nemusel nič rušiť, ale mohol by pridať, mohol implementoval funkciu, kde by pri každej fotke bol zobrazený údaj, koľko používateľov má zablokovanú možnosť vyjadriť sa/dať komentár/číslo podľa seba, ak by autor takej fotky niekoho blokoval.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse