Prosím o zrušení Black listu

  • 27.03.2023 10:31
  • KIV
  • 127
  • Petr52
    Petr52
    14.05.2023 22:12
    Reaguje na E.B.E 14.05.2023 20:49:

    "Jen k nedostatku hodnocení "pěkných fotografií". Za prvé je relativní, co..." - zobrazit celý komentář

    Bohužel i když se tady dobrá fotka objeví, tak ty ji zaručeně strháš. S tím, jak děláš na bůhví kolika BL jsi, je to taky tak trochu hodně přehnané. Já tvrdím, že člověk , který se bojí nabídnout své fotky k posouzení ostatním (mluvím o tobě) je tak trochu k smíchu a nemůže být brán vážně.

  • E.B.E
    E.B.E
    14.05.2023 22:19
    Reaguje na Petr52 14.05.2023 22:12:

    "Bohužel i když se tady dobrá fotka objeví, tak ty ji zaručeně strháš. S tím..." - zobrazit celý komentář

    Když to říkáš, tak to musí být pravda

  • E.B.E
    E.B.E
    15.05.2023 07:29

    Na co tady hlavně všichni zapomínají (a týká se i onoho blacklistu) je, že to není o mě, o jedinci. Ale o tom, získat zpětnou vazbu, co nejvíc názorů, z kterých si pak autor může udělat závěr. Fotce nijak nepomůže patnáct pětek beze slov, ani jeden "kritický" komentář. Ať je od kohokoli. Prostě pokud u fotky bude mezi šestkami dvacet názorů na jisté zlepšení, chyby, pak na tom asi něco bude a mělo by to autorovi dojít. Což je ale v tomto prostředí utopie

  • Marek K.
    Marek K.
    15.05.2023 12:14

    Přiznám se, že jsem nečetl celou diskuzi, ale dovolil bych si souhlasit s E.B.E. Kritika je důležitá! Když sem dávám fotky, tak se chci samozřejmě pochlubit a množství hvězdiček zahřeje na duši. Mnohem víc ale dá komentář. Čím kontruktivnější a konkrétnější, tím lepší. Komentář stylu "Líbí/Nelíbí" je tak trochu na prd, když ale pritik napíše, co konkrétně se mu nelíbí, je to fajn. Zas ale musím říct, že komentování např. barevného provedení fotky mi přijde zcestné, protože to je přeci na autorovi, jak chce, aby to vypadalo... Ale kritika ke kompozici, nasvícení atd je důležitá...

  • Tamy
    Tamy
    15.05.2023 18:34

    Dostala jsem se na blacklist, protože jsem komentoval ironicky, že fotografie není kvalitní, zašumělá a je bez nápadu. Od té doby komentáře píšu pouze tehdy, když se mi fotografie líbí, komentáře k mým fotografiím zásadně nečtu, Ze zkušenosti vím, že nemá cenu se trápit kvůli tomu, že někdo není zrovna hodný člověk a chce ublížit ne hodnotit. Fotografie , které se mi nelíbí a mám k nim výhrady nekomentuji. NIKDY. Anonymní komentář nemusí mít pravdu, lidi, které neznám a nevážím si jich nejsou pro mne autority, abych nad nimi přemýšlela, trápila se a brala je na vědomí, nebo byla i na prášky. Na chyby by neměl poukazovat amatér

  • Tamy
    Tamy
    15.05.2023 18:43

    Největší problém fotografů jsou zlí lidi okolo něj, ne technika ani talent

  • E.B.E
    E.B.E
    15.05.2023 21:35
    Reaguje na Tamy 15.05.2023 18:34:

    "Dostala jsem se na blacklist, protože jsem komentoval ironicky, že..." - zobrazit celý komentář

    Kdo jsou ti "zlí lidé"? Hádám, že je řeč o lidech jako já, kteří autorovi fotografie sdělí svůj názor na dílo, poukáží na chyby a upřímně ohodnotí fotografii pomocí stupnice, k tomu určené. Podle mě je to ale právě naopak. Fotografům a fotografiím škodí ti, kteří nehodlají druhým názorem pomoct. Nevidí chyby a rozdíly ve fotografiích. Nechtějí slyšet, že jejich díla nejsou ta "nejlepší na světě". V podstatě tu nejsou kvůli fotografování, s cílem se zlepšit, něco dovědět, ale chybí jim jen sociální sdílení, pocit sounáležitosti, pochvala. Byť nezasloužená.

  • E.B.E
    E.B.E
    16.05.2023 11:23
    Reaguje na Marek K. 15.05.2023 12:14:

    "Přiznám se, že jsem nečetl celou diskuzi, ale dovolil bych si souhlasit s E..." - zobrazit celý komentář

    Podle čeho soudíš, že "komentování barevného provedení je zcestné"? Copak barva není nosičem informace a u některých fotografií i hlavním důvodem k jejich pořízení? ...a že je jen na autorovi, jak chce, aby vypadala? ...ano. Stejně tak je na něm, jak bude exponovaná, komponovaná,jak bude zaostřená, jaká bude světelně i obsahově ... jinými slovy: Pokud se nemá autorovi vyčítat nic z toho, co je "špatně", protože to tak "chtěl", jsou všehcny naše komentáře i hodnocení, jaksi zbytečný :-)

  • KIV
    KIV
    Autor
    16.05.2023 12:33
    Reaguje na Tamy 15.05.2023 18:34:

    "Dostala jsem se na blacklist, protože jsem komentoval ironicky, že..." - zobrazit celý komentář

    Aj aj aj aj... "Komentáře k mým fotografiím zásadně nečtu"... "Na chyby by neměl poukazovat amatér"... No jo, běžný uživatel je tu asi amatér, a taky proč ti psát když to nečteš, byla by to zbytečná ztráta času...

  • Marek K.
    Marek K.
    16.05.2023 15:37
    Reaguje na E.B.E 16.05.2023 11:23:

    "Podle čeho soudíš, že "komentování barevného provedení je zcestné"? Copak..." - zobrazit celý komentář

    Myslel jsem to tak, že se dost často člově ksetkává s komentářem typu: "udělal bych to trochu tmavší/světlejší, víc do modra/zelena/ růžova atd." Ale to mi přijde, že to je přece rozhodnutí autora, jaký barevný nádech tomu dá. Když to chce mít do zelena, tak ať to tak má, ne? Nemusí se to každému líbít, ale co se dá dělat. Jiná věc jsou třeba přepaly, to je chyba.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse