Téma dne "Nůž, nože, nožíky" čtvrtek 5. 12. 2019

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    Autor
    13.11.2019 19:21

    A trocha pravidel pro toto TD doplněná od vítězky Marimony:
    - opravdu, prosím, o aktuální fotky a archivní jen ve vyjímečných případech jedná-li se o jedinečnou fotografii
    - jestli použijete archivní fotku, uveďte tak prosím informaci o tom, že fotka je archivní - má stále šanci, je-li dobrá :)
    - nehodnoďte sami sebe, je to "malicherné" a ničemu a nikomu tím neprospějete, hlavně ne sami sobě
    - pokud se rozhodnete do hry zapojit, hodnoďte ostatní a nezůstaňte laxní - je to hra, je to tradice, dejte šanci druhým radovat se z Vašeho hodnocení anebo se z něho poučit

    Pravidla stručná:
    1) Soutěžní téma dne je "NŮŽ, NOŽE, NOŽÍKY" JEN ve čtvrtek 5.12. 2019. Foťte, přemýšlejte, inspirujte se, doporučeno je fotit nejlépe v čase od vyhlášení soutěže (DNES) do čtvrtka 5.12., kdy se fotky vkládají (NEMĚLO by se hledat v archivu, ale v krajním případě je to povoleno).
    2) VKLÁDÁNÍ fotek do soutěže = celý den, ve ČTVRTEK 5.prosince.
    3) HODNOCENÍ fotek v soutěži = napiš vítěze na 1.-3. místě do popisku své soutěžní fotografie (název fotky + link). Hodnotit můžeš od pátku, až do pondělí 9.12.23:59.
    4) Vložit můžeš MAX 3 fotky.
    .
    PRAVIDLA PODROBNÁ A PŘESNÁ:
    Tento den (čtvrtek 5.12.2019) od 0:00 do 23:59 může kdokoliv nahrát maximálně 3 fotografie do této soutěžní galerie.
    Fotografie by neměly být z archivu, ale pořízené právě pro tento den (nejlépe připravené předem, nemusí být focené v tento den, ale PRO tento den .
    Od začátku soutěže až do příštího pondělí 23:59 (tedy dohromady 120 hodin) může každý soutěžící hodnotit. Hodnocení spočívá v tom vybrat tři fotografie, které jsou pro vás vítězné. Tím udělujete pomyslné 3 body vítězné fotce, 2 body druhé a 1 bod třetí.
    Tyto své vítěze (link na fotku každého) uvedete v popisku jedné ze svých soutěžních fotografií.
    Mezi vítěze můžete zahrnout i více fotografií stejného autora nebo i své vlastní.
    Bodování hvězdičkami u fotky je vypnuté, fotografie se hodnotí slovně.
    Každá z fotek soutěží samostatně (nesčítají se všechny body autora, ale všechny body dané soutěžní fotky).
    V úterý dochází k součtu bodů a vyhodnocení. To provádí vítěz minulého TD.
    Nový vítěz TD volí TERMÍN a TÉMA TD následujícího. Nové pravidlo říká, že se jedná o první čtvrtek v měsíci.
    (= vymyslí nové Téma Dne + k němu přidá krátký úvodní text + fotku)
    Nové TD se vyhlásí tak, že se vytvoří nové vlákno ve Foru/FotoGalerie, nebo nejlépe pošle adminům (redakcezavinacfotoaparat.cz).
    Admini následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž
    (ta je pak po celou dobu až do dne D vidět v Galerii).

  • Marimona
    Marimona
    01.12.2019 21:13

    Ahoj všem potenciálním zájemcům o TD! Omlouvám se za odmlku, ale prožívám stěhovací šílenost, která vyvrcholí příští pátek (snad) a tak jsem ráda, že nějak žiju... jinak samozřejmě se těším a jsem zvědavá na vaše díla o "nožích apod" :) vím, že někteří již máte připraveno a to mně těší :) takže již příští týden ve čtvrtek 5.12! Řízněte do toho s vervou a fantazií, vím, že ji máte bohatou :) ciao M./I.

  • Festa
    Festa
    02.12.2019 14:34

    Kulový blesk. .-))
    Už se těším. Takové ostré téma jistě neujde naší pozornosti. .-)
    V

  • Marimona
    Marimona
    07.12.2019 21:18

    Milí TD spolu-souputníci - hodnoďte a oceňujte :) zatím hodnotilo 5 účastníků TD zájezdu, očekávám hojné hodnocení :) pravda, ještě máte 2 dny, tak se nestyďte a jděte do toho :) já stále tápu a tápu, líbí se mi tentokrát mnohem více fotografií, než lze vejít na bednu... bude to fajn a napínavé... krásný večer

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    08.12.2019 08:30

    hlásím hotovo :o) Čestně přiznávám, že jsem se trochu bála, co tohle téma přinese, ale objevily se hodně zajímavé kousky... jak píšeš, chtělo by to víc schůdků na bedně :)

  • Marimona
    Marimona
    08.12.2019 20:43
    Reaguje na Dana Kovaľová 08.12.2019 08:30:

    "hlásím hotovo :o) Čestně přiznávám, že jsem se trochu bála, co tohle téma..." - zobrazit celý komentář

    Skvělý, díky Dani! Popravdě jsem taky měla obavy, jak tohle TD dopadne, že nůž nikoho nezaujme, že je to téma nepopulární a nudné, že s nožem se příiš zábavy neužije... opak je pravdou a všichni se zhostily TD s úžasnou kreativitou a hravostí. Takže jdu kouknout na stav hodnocení a taky nyní uvedu to své... :)

  • Marimona
    Marimona
    08.12.2019 21:03

    Současný stav hodnocení - doposud hodnotilo 13 soutěžících! Děkuji moc všem! Těším se na další hodnocení, sleduji velkým okem :)

  • Marimona
    Marimona
    09.12.2019 21:33

    Tak přátelé - aktuální stav - hlasovalo zatím 20 autorů, což činí téměř 77% a to je skvělý! Prosím zbývajících 6 autorů o hodnocení - ještě máte 2,5 hodiny... tak hodnoďte - jinak bude drama! :) legrácky... no řekla bych, že vítěz tohoto TD je téměř jasný... z časových důvodů se k vyhlášení dostanu až zítra později večer, tak prosím o strpení a aspoň se máte na co těšit :)

  • Marimona
    Marimona
    10.12.2019 23:36

    Milí TD autoři - tohoto TD se účastnilo 26 soutěžících se 40 fotografiemi, hodnotilo 22 soutěžících (84,62%), což je výborný výsledek.

    Děkuji Vám za trpělivost a konečně vyhlášení totální vítězky a také čestného a zaslouženého 2. a 3. místa posledního TD roku 2019:
    1. místo - jana sedlakova - po špičkách - 29 bodů
    2. místo - Míla. V. - Rybička.. - 17 bodů
    3. místo - Atropina - Balanc - 16 bodů
    _____________________________________________
    4. místo - jana sedlakova - zásah - 13 bodů
    5. místo - Festa - Zubatá - 7 bodů (skvělý výkon i bez sebehodnocení :) :) )
    6. místo - páleníček - flexa, nůž a - pampelišky sémě - 5 bodů
    6. místo - Atropina - Maso - 5 bodů
    6. místo - čumáčková - Rybičky - 5 bodů
    6. místo - Tomava - Máme růyné velikosti... - 5 bodů
    7. místo - páleníček - žabka ve vodě - 4 body
    7. místo - Pedruna - Jeden plátek - 4 body
    8. místo - Zdenek Stránský - Rybička - 3 body
    8. místo - Paveljan - V akváriu - 3 body
    9. místo - Duno - Prapůvodní podstata - 2 body
    9. místo - Maximus - Td-detektivka - 2 body
    9. místo - Karla Milcová - Mňamka - 2 body
    9.místo - Karla Milcová - Svačinka - 2 body
    9. místo - Dana Kovaĺová - ,,, - 2 body
    9. místo - Daniela. - Stín nože - 2 body
    10. místo - Tomava - Vzpomínky - 1 bod
    10. místo - Z9 - letem, světem... - 1 bod
    10. místo - Marie - Tak kterej ? - 1 bod
    10. místo - Marimona - řízná - 1 bod
    ___________________________
    Srdečně gratuluji janě k suverénnímu vítězství - opravdu bravůrní snímek. Také velké gratulace Míle a Atropině za stříbro a bronz a ne menší gratulace všem autorům za kreativitu, výborné zpracování tématu, odvahu do TD jít a díky za ochotu a čas hodnotit ostatní soutěžící. Rozhodování bylo nelehké (alespoň pro mně), líbilo se mi mnohem více snímků než se vejde na stupně vítězů... díky všem za skvělou účast a teď s úlevou předávám žezlo janě a těším se na nové TD :) snad jsem se nikde nesekla a nikoho neošidila.. když tak křičte :) pěkný večer

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    11.12.2019 06:30

    Blahopřeju Janě, všem ostatním bedníkům i nezbedníkům a těším se, co na nás vymyslí :)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse