Zvířata v přirozeném prostředí širokým objektivem

  • MeddlinG
    MeddlinG
    12.05.2019 14:16

    A kdyz ti uz teda nekdo fotku okomentuje, tak mu verejne napises, ze se tesis na jeho prispevek a ve zpravach ho zasypes urazkami a jizlivosti a provedes vycet vystav, ktere jsi kde mela s podtonem “takze si svou negativni kritiku laskave strc za klobouk”. Stojis o hodnoceni jen lepsich fotografu? Kdo posoudi, kdo lepsi je a kdo ne? A pokud ano, mela bys podobne rozhorcene komentare psat i lidem, co ti davaji petky, sestky, protoze i mezi nimi jsou lide, kteri foti hure a jejich hodnoceni tedy nic neznamena. Delas to? Uz jsi nekomu napsala zpravu ve zneni “tak hele chytraku, ta moje fotka na sest hvezd neni ani omylem, ale tys jeste nemel tolik vystav jako ja, tak to asi nechapes.” Napsala?

    Takze moje otazka je: Co tedy vlastne chces? Vysoka hodnoceni, ackoliv tve fotky v dane soutezi nemaji sebemensi sanci na uspech (coz hadam vis i sama)? Nebo jen poplacani po zadech, jak jsi pred jedenacti lety krasne cvakla holuba na kolonade? Nebo co teda?

    A abych predesel tomu, co vim, co prijdr jako odpoved - nemusim byt michelinsky kuchar na to, abych mohl rict, ze mi jidlo nechutna.

    Cela tahle diskuze je uplne smesna.

  • KIV
    KIV
    12.05.2019 14:22
    Reaguje na MeddlinG 12.05.2019 14:16:

    "A kdyz ti uz teda nekdo fotku okomentuje, tak mu verejne napises, ze se..." - zobrazit celý komentář

    No, bylo tu pár lidí, kteří mi vytkli na fotce chybu, a pak mi napsali, jak to fotit správně. Budeš se divit, ale nejen jsem si to vzala k srdci, ale i vytiskla.
    Zkus hádat proč... :-)

  • MeddlinG
    MeddlinG
    12.05.2019 14:26
    Reaguje na KIV 12.05.2019 14:22:

    "No, bylo tu pár lidí, kteří mi vytkli na fotce chybu, a pak mi napsali, jak..." - zobrazit celý komentář

    Nevim, meli velkou regionalni vystavu?

  • KIV
    KIV
    12.05.2019 14:30
    Reaguje na MeddlinG 12.05.2019 14:26:

    "Nevim, meli velkou regionalni vystavu?..." - zobrazit celý komentář

    Ano. Nejednu. A jeden taky filmoval, a dobře...
    Jinak, málokdo, když mu jídlo nechutná, leze do té restaurace dokola, jen aby si stěžoval.
    A někdy, když ano, tak ho vykážou...

  • MeddlinG
    MeddlinG
    12.05.2019 14:35
    Reaguje na KIV 12.05.2019 14:30:

    "Ano. Nejednu. A jeden taky filmoval, a dobře... Jinak, málokdo, když mu..." - zobrazit celý komentář

    To ano, ale kdyz jdee na soutez o nejlepsi kysane zeli se svym vzorkem, je treba ocelavat, ze ho lide i ochutnaji a nekterym mozna i chutnat nebude, i kdyz na posviceni v Karlovych Varech slo o hit a dedecek si trikrat pridal.

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    12.05.2019 14:38
    Reaguje na KIV 12.05.2019 13:53:

    "Zas tak úplně hloupá nejsem. Jen jsem tu položila konkrétní otázky, a to..." - zobrazit celý komentář

    Tak hele KIV, nepsala jsem, (pod tím tvým holubem) že nemáš tahat věci ze šuplíku, to je tvoje věc.
    Psala jsem jak chápu vyřčenou poslední větu v zadání soutěže já, tak prosím nepřekrucuj.

  • KIV
    KIV
    12.05.2019 14:39
    Reaguje na MeddlinG 12.05.2019 14:35:

    "To ano, ale kdyz jdee na soutez o nejlepsi kysane zeli se svym vzorkem, je..." - zobrazit celý komentář

    Tak pozdravuj dědečka, a už to tu nebudeme zaplevelovat, co říkáš, že bychom se drželi tématu širokoúhlého fotografování...

  • KIV
    KIV
    12.05.2019 14:59

    Ještě chci napsat, že v tom posledním příspěvku co Roman napsal a připojil odkazy na fotky, mi vše ujasnil, a je mi jasné co se vlastně požaduje v této soutěži. Ono to musí přímo z té fotky být vidět. No, i o tom to na portále je, že se tu leccos člověk naučí. Takže dík.

  • E.B.E
    E.B.E
    12.05.2019 15:21
    Reaguje na KIV 12.05.2019 14:39:

    "Tak pozdravuj dědečka, a už to tu nebudeme zaplevelovat, co říkáš, že..." - zobrazit celý komentář

    Rád bych ti (ve tvém vlastním zájmu) řekl, co si o tvém vyjadřování, potažmo charakteru myslím, ale dneska už jsem byl jednou "napomenut". Tak jen dovysvětlím slovo "širokoůhlý". I když takový objektiv opravdu existuje, není ani běžný, ani použitelný na "neširokoůhlý" snímač. Slovo širokoůhlý označuje velký poměr stran. Vytváří fotky typu panorama. 16:9 a víc. Proto objektivy, o kterých je řeč jsou jen širokého pozorovacího úhlu. Ohniska. Tj "širokáče". Nikoli "širokoůhláče"

  • kikiris
    kikiris
    12.05.2019 16:41

    MeddlinG: Nejen tahle diskuze je směšná: Ale i ty všechny soutěže, galerie a potažmo i toto fórum je směšné...
    A než mi někdo ze zdejších diskutujících položí otázku, proč tu teda lezu, tak odpovím sám. Nahlédnu sem sporadicky, abych zjistil, zda se tu neobjevila nějaká recenze, test, či článek na fototechniku. A jelikož toho je tu poskrovnu, tak se mrknu i do diskuzí. No a pořád stejná písnička. Žabomyší války a řevnivost, zavánějící senilností. Takže nechápu, jak si někdo může myslet, že angažovanost zde na FA, mu může dopomoci k lepším fotografickým znalostem a výsledkům...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse