Zvířata v přirozeném prostředí širokým objektivem

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    10.05.2019 12:25
    Reaguje na Míla Vildová 08.05.2019 22:02:

    "Mirku, domnívám se, že v zadání je myšleno zvířata jako různé druhy, ne..." - zobrazit celý komentář

    Odpověď na svůj dotaz můžeš najít v úvodu výše odkazovaného článku, kde se píše:
    "Připravil jsem si proto pro vás tenhle možná ne úplně snadný, ale o to zajímavější úkol. Fotografování zvířat na širokoúhlý objektiv." Z konextu (nad tímto výňatkem se píše o opaku - fotografování teleobjektivem) tedy vyplývá, že je relativně snadné vyfotit zvře z velké vzdálenosti (např.) 40 m (teleobjektivem), ale relativně nesnadné z malé vzdálenosti (např.) 40 cm (širokým objektivem). Pokud tedy budeš fotit zdálky (teleobjektivem), přání profesionála nenaplníš a navíc si tím soutěž poměrně usnadníš (získáš nepříliš regulérní "konkurenční výhodu"). Jistě se v každé rodině najde kompaktní fotoaparát (který obvykle začíná na ohnisku 35 mm nebo kratším) nebo fotomobil (který je obvykle ultraširoký), jimiž lze žádané zadání splnit.

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    10.05.2019 13:57

    Raule, tomu co se píše v odkazovaného článku, jsem samozřejmě rozuměla, vím že o focení dlouhým sklem v téhle soutěži nejde.
    Chtěla jsem něco vyfotit se svým 18-135mm, není to tedy typický širokáč, takže mě zmátly příspěvky typu, když nemáš širokoúhlý objektiv, nemůžeš fotit do téhle soutěže, což mimo jiného mohlo zmást spousty začátečníků. včetně mne..
    Díky za příspěvek, přesně o tohle vysvětlení mi šlo.. ;-)

  • KIV
    KIV
    10.05.2019 14:15
    Reaguje na Raul Zelený 10.05.2019 12:14:

    "Kolega mimozemšťan je měkkota, který ti odsouhlasí všechno, ale fotografie..." - zobrazit celý komentář

    K té poslední větě - radost tedy udělá snad tygr bengálský v přírodním prostředí na 17 mm. Tak hodně štěstí, já se přidržím té kočičky... :-)

  • MSD
    MSD
    10.05.2019 14:41
    Reaguje na Raul Zelený 10.05.2019 12:14:

    "Kolega mimozemšťan je měkkota, který ti odsouhlasí všechno, ale fotografie..." - zobrazit celý komentář

    Děkuji za vysvětlení. Prostě jenom divocí poslanci! To se určitě dá zařídit :-)))

  • E.B.E
    E.B.E
    10.05.2019 14:45
    Reaguje na Míla Vildová 10.05.2019 13:57:

    "Raule, tomu co se píše v odkazovaného článku, jsem samozřejmě rozuměla, vím..." - zobrazit celý komentář

    Co není na osumnácti milimetrech širokoůhlýho? (jestli jde o monofokální sklo, nebo zoom, je jedno)

  • E.B.E
    E.B.E
    10.05.2019 14:48
    Reaguje na KIV 10.05.2019 14:15:

    "K té poslední větě - radost tedy udělá snad tygr bengálský v přírodním..." - zobrazit celý komentář

    S tím prvním bys nejspíš měla úspěch. S tou druhou verzí jaksi pochybuju, že víš do čeho jdeš. Kočka domácí asi nebude zapadat do původní fauny a tím i původního biotopu. Viz Kozlová, Kohoutek,Pávek... :-)

  • KIV
    KIV
    10.05.2019 15:04
    Reaguje na E.B.E 10.05.2019 14:48:

    "S tím prvním bys nejspíš měla úspěch. S tou druhou verzí jaksi pochybuju,..." - zobrazit celý komentář

    Tak to prosím potřebuje objasnit a uvést na správnou míru. Datum vyfocení zvířete je uvedeno. To byla ještě kočka divoká. Dokonce pak když měla (první a poslední) koťata, i ty se musely brát jen do kožených rukavic, aby se mohly odnést.

  • E.B.E
    E.B.E
    10.05.2019 21:09
    Reaguje na KIV 10.05.2019 15:04:

    "Tak to prosím potřebuje objasnit a uvést na správnou míru. Datum vyfocení..." - zobrazit celý komentář

    Opravdu jsem se nedíval, ani nezabýval tvou kočkou. Ale rozdíl, mezi původní divokou kočkou a kočkou, co se jen fláká po venku je v něčem jiným, než že škrábe

  • E.B.E
    E.B.E
    11.05.2019 11:51

    Nevím, jestli někomu došlo, že se bavíme o blbostech a většině uniká to zásadní. Což není ani zvíře, ani konkrétní ohnisko :-(

  • KIV
    KIV
    11.05.2019 12:07
    Reaguje na E.B.E 11.05.2019 11:51:

    "Nevím, jestli někomu došlo, že se bavíme o blbostech a většině uniká to..." - zobrazit celý komentář

    Aha. Takže když teď poslední vložená fotka vajec v přiloženém exifu má ohnisko 50 mm, tak můžeme být spokojeni.. To můj švihák lázeňský se může jít zahrabat.. :-) No, vlastně moje chyba, nemusela jsem vkládat ten exif...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse