Zvířata v přirozeném prostředí širokým objektivem

  • E.B.E
    E.B.E
    08.05.2019 20:39
    Reaguje na MSD 08.05.2019 20:28:

    "Všimni si, že většina zatím soutěžících, přesně 5 z 9, nepochopila zadání...." - zobrazit celý komentář

    Nic překvapujícího tady. Navíc mě pokaždé rozesměje, jak lidi soutěží s fotkou, kterou bych se styděl vložit do galerie, nehledě k tomu, že ani tam nesnesou kritický komentář. Nakonec nějak nechápu, proč soutěží lidi, co fotky jinak nevkládají, zato do soutěže o "nic" se hrnou hlava nehlava. Jediné vysvětlení je, že o nějaké názory jim skutečně nejde. Důležité je vyhrát :-) (a tady musím dodat, že v soutěžích spíš platí heslo: Jednooký králem. Než aby se v nich zobrazovaly opravdu kvalitnější produkty, než v běžné galerii)

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    08.05.2019 22:02
    Reaguje na MSD 08.05.2019 20:28:

    "Všimni si, že většina zatím soutěžících, přesně 5 z 9, nepochopila zadání...." - zobrazit celý komentář

    Mirku, domnívám se, že v zadání je myšleno zvířata jako různé druhy, ne počet na fotografii, ale třeba se mýlím.
    Mě spíš zajímá, jestli lze dát fotografii i s místem výskytu, pokud nebude foceno širokoúhlým objektivem, který možná každý nevlastní, taky ho nemám.

  • E.B.E
    E.B.E
    09.05.2019 20:34
    Reaguje na Míla Vildová 08.05.2019 22:02:

    "Mirku, domnívám se, že v zadání je myšleno zvířata jako různé druhy, ne..." - zobrazit celý komentář

    Asi bych neslovíčkařil. Jak s množným číslem, tak širokoůhlým objektivem. Je tím spíš myšleno fotit z blízka a zachytit zvíře včetně prostředí. Tj nejen "portrét",detail zvířete z padesáti metrů, s rozmazaným pozadím. Co se týká všeobecně prostředků ke splnění zadání, logicky bych ale řekl, pokud něco nemám, nebudu soutěžit. (když nemám kolo, asi se nebudu hlásit do Tour de France) Což ale, jak tak chápu, není asi překážka :-)

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    09.05.2019 22:28
    Reaguje na E.B.E 09.05.2019 20:34:

    "Asi bych neslovíčkařil. Jak s množným číslem, tak širokoůhlým objektivem...." - zobrazit celý komentář

    Já neslovíčkařím, píši svůj názor, jako odpověď na názor jiný, jak je to opravdu zadavatelem myšleno si netroufám tvrdit. Někdy se mi zdá, že vůbec nečteš předešlé příspěvky.
    Z tvého podání k objektivu, mě vychází, že důležité je vyfotit zvíře z blízka včetně prostředí v němž žije, ale pokud nemám širokáč, tak se nemám ani pokoušet, tak nějak?

  • E.B.E
    E.B.E
    09.05.2019 22:46
    Reaguje na Míla Vildová 09.05.2019 22:28:

    "Já neslovíčkařím, píši svůj názor, jako odpověď na názor jiný, jak je to..." - zobrazit celý komentář

    Slovíčkařením myslím, že "širokej" objektiv neznamená žádný konkrétní ohnisko a že je jasný, jak bylo zadání myšleno. Co se týká druhé poloviny komentáře, jd o to, že čtu. A proto i tahle reakce. Samozřejmě se to týká všeobecně kohokoli. Jen mě k větě přivedl právě tvůj komentář: ..."mě spíš zajímá, pokud nebude foceno širokoůhlým objektivem" .... což v překladu je přesně to, o čem mluvím." Já ho nemám, přesto budu soutěžit " :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    09.05.2019 22:52
    Reaguje na Míla Vildová 09.05.2019 22:28:

    "Já neslovíčkařím, píši svůj názor, jako odpověď na názor jiný, jak je to..." - zobrazit celý komentář

    Jinými slovy: Nelam si hlavu ani s počtem zvířátek, ani s ohniskem objektivu (stejně nemáš žádný pětistovky, šestistovky)

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    09.05.2019 23:06
    Reaguje na E.B.E 09.05.2019 22:46:

    "Slovíčkařením myslím, že "širokej" objektiv neznamená žádný konkrétní..." - zobrazit celý komentář

    Mně je to celkem jedno, žádnou fotku v soutěži nemám, jen mě to prostě zajímá, a možná nejsem sama..

  • E.B.E
    E.B.E
    09.05.2019 23:09
    Reaguje na Míla Vildová 09.05.2019 23:06:

    "Mně je to celkem jedno, žádnou fotku v soutěži nemám, jen mě to prostě..." - zobrazit celý komentář

    Chápu, že ode mě to není ono. Budeme muset počkat na "vysvětlení" z vyšších míst :-)

  • KIV
    KIV
    09.05.2019 23:28

    Nic jsem o tom nevěděla, tak jsem hledala na internetu:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Širokoúhlý_objektiv
    "....Takže, podle stejného měřítka, je objektiv jehož ohnisková vzdálenost je 35 mm a méně považován za širokoúhlý. Běžné širokoúhlé objektivy pro celopolíčkový fotoaparát jsou 35, 28, 24, 21, 18 a 14 mm."

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    10.05.2019 12:14
    Reaguje na MSD 08.05.2019 14:51:

    "Mám dotaz, vyhovovala by propozicím například fotografie ze zasedání..." - zobrazit celý komentář

    Kolega mimozemšťan je měkkota, který ti odsouhlasí všechno, ale fotografie z poslanecké sněmovny by vyhovovala pouze tehdy, pokud na ní budou poslanci Josef Bělica, Pavel Jelínek, Miroslav Kalousek, Petr Vrána popřípadě Josef Hájek (jako biotop). Ale v ždádném případě na ní nesmí být Jiří Kohoutek, Tomáš Kohoutek, Lenka Kozlová ani Petr Pávek. Protože v úvodu soutěžní galerie (i výše odkazovaného článku) se píše "Fotografie wildlife je dnes na vzestupu...". Tedy jistě není cílem do galerie vkládat fotky ochočených či poloochočených zvířat. Myslím, že ani z těch kočiček a kraviček (které už soutěží) nebude mít profesionál Igor Mikula moc velkou radost.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse