Články označené - Retro

 • Test objektivu Helios-44-2 58mm f/2.0

  Netradiční den, netradiční recenze. Nečekejte žádnou novinku, protože se vrátíme zpět do SSSR. Druhou polovinu 20. století se tam totiž vyráběla kopie objektivu Biotar od Carla Zeisse - Helios-44-2 58mm. Pro jejich bytelnost jich nemálo přežilo dodnes a v poslední době jsou poměrně rozšířené. Cenově jsou velmi dostupné a pro bajonet M42 lze najít redukce na drtivou většinu digitálů.

 • Test objektivu Revuenon (Cosina, Rikenon) 55mm F1.2

  Dnes vám přinášíme trochu odlehčenou recenzi - proč odlehčenou? Protože netestujeme nejnovější supersklo, ale starý manuální objektiv, byť velice zajímavých hodnot - světelnost F1.2 není ani dnes úplně běžná. Jde přitom o poměrně rozšířený objektiv - Revuenon MC 55mm F1.2. Prodával se v Quelle a šlo o německou verzi japonské Cosiny, kterou licencoval třeba i Ricoh nebo Vivitar.

   0
 • Test objektivu Mitakon Speedmaster 50mm F0.95

  Dnes jsme pro vás otestovali opět jednu specialitku – fullframe objektiv 50mm F0.95. Jde o výrobek firmy ZY Optics a ne nadarmo se objektiv jmenuje „Speedmaster“. Světelnější objektiv v tomto ohnisku na trhu nenajdete. Objektiv se zatím dodává v bajonetu Sony FE. Protože je však plně mechanický, neměl by být problém ho vyrábět i pro jiné bezzrcadlovky. Uvidíme…

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace