•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 795 fotografií NAROVINU
    • 57 629 fotografií Černobílé foto
    • 101 435 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Jozef Varényi 1
      Jozef Varényi 1 | Diskuse ke článkům | 10. 6. 12:11
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
    • Irena Brožová
      Irena Brožová | Diskuse ke článkům | 4. 6. 17:53
      BAREVNÁ DOMINANTA, 16. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 10 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
    • Diskuse ke článkům | 1 příspěvek za posledních 30 dnů
      BAREVNÁ DOMINANTA, 16. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Fujinon XF 16mm f1.4 R WR, téměř nepoužívaný, jako nový

    prodám

    Sony E 70-350 mm f/4,5-6,3 G OSS

    prodám

    Brodám gimbal hlavu Benro

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Benro univerzální L-plate BLB1

    prodám

    Karbonový stativ Leofoto Ranger LS-364C včetně kulové hlavy LH-55

    prodám

    JJC bezdrátová spoušť JM-M(II) pro Nikon

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Když se vám dítě spustí...

63(5.2) 48 hodin: 42
Sysho Sysho (36 055 bodů)
V galerii: Ostatní žánry

...zvyšme pozornost... ;-)

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • honzjel
    honzjel
    celkem 15 132 bodů
    |
    16.04.2026 18:28
  • Irena Brožová
    Irena Brožová
    celkem 37 775 bodů
    |
    16.04.2026 19:13

    jen jestli to není nanebevzetí :-))

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    16.04.2026 19:21
    Reaguje na Irena Brožová 16.04.2026 19:13:

    "jen jestli to není nanebevzetí :-))..." - zobrazit celý komentář

    Nelze vyloučit... ;-)

  • Jarmila  - Karamel
    Jarmila - Karamel
    celkem 70 028 bodů
    |
    16.04.2026 19:29

    ...řídím se pocitem...děsí mně ten pohled

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    16.04.2026 19:52
    Reaguje na Jarmila - Karamel 16.04.2026 19:29:

    "...řídím se pocitem...děsí mně ten pohled..." - zobrazit celý komentář

    Není třeba se obávat, Jarmilko, - je to jen pouhá instalace na výstavě v DOX...;--)

  • loser
    loser
    celkem 1 239 bodů
    |
    16.04.2026 20:15
    Reaguje na Jarmila - Karamel 16.04.2026 19:29:

    "...řídím se pocitem...děsí mně ten pohled..." - zobrazit celý komentář

    desi me ... 4.pad omlouvam se

  • loser
    loser
    celkem 1 239 bodů
    |
    16.04.2026 20:17

    tak trochu bojavy

  • Marie
    Marie
    celkem 83 886 bodů
    |
    16.04.2026 20:36
  • Elimurka
    Elimurka
    celkem 18 688 bodů
    |
    16.04.2026 21:27

    Jo, zajímavé, ale taky mám lehce divný pocit .....

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    16.04.2026 23:05
    Reaguje na Elimurka 16.04.2026 21:27:

    "Jo, zajímavé, ale taky mám lehce divný pocit ........" - zobrazit celý komentář

    Nerad bych někoho děsil, musíš to brát s nadhledem, vždyť je to jen a pouze fotka... ;-)

  • ilči
    ilči
    celkem 2 264 bodů
    |
    17.04.2026 03:35

    jo, líbí...

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 488 bodů
    |
    17.04.2026 08:22

    Je mi z toho špatně.

  • Jarmila  - Karamel
    Jarmila - Karamel
    celkem 70 028 bodů
    |
    17.04.2026 09:39
    Reaguje na loser 16.04.2026 20:15:

    "desi me ... 4.pad omlouvam se..." - zobrazit celý komentář

    mně,mne... tebe :)

  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    celkem 63 793 bodů
    |
    17.04.2026 10:26

    pravda, fotografie má vyvolávat emoce :_)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    17.04.2026 11:19
    Reaguje na Lenka Strnadová 17.04.2026 08:22:

    "Je mi z toho špatně...." - zobrazit celý komentář

    Nechápu. Ty, takový vizionář - z čeho ti může být špatně? Mám to tedy smazat, aby ses mohla vrátit do pohody? Stačí říct a vyhovím ti...

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    17.04.2026 11:20
    Reaguje na Lenka Klimtová 17.04.2026 10:26:

    "pravda, fotografie má vyvolávat emoce :_)..." - zobrazit celý komentář

    To sice ano, ale netušil jsem, že tato nevinná fotografie vyvolá takovou vlnu nevole...

  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    celkem 63 793 bodů
    |
    17.04.2026 12:09
    Reaguje na Sysho 17.04.2026 11:20:

    "To sice ano, ale netušil jsem, že tato nevinná fotografie vyvolá takovou..." - zobrazit celý komentář

    holt nám panenka evokuje dítě a ty jak známo se za hlavičku obyčejně nezavěšují :-)),
    jen by mě zajímalo téma té instalace :-)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    17.04.2026 15:17
    Reaguje na Lenka Klimtová 17.04.2026 12:09:

    "holt nám panenka evokuje dítě a ty jak známo se za hlavičku obyčejně..." - zobrazit celý komentář

    Lenko, všimni si ještě jednou názvu, - je tam slovo "spustí", z čehož plyne, že děcko je spouštěno skleněnou trubicí a odtud také pochází mé rádobyvtipné pojmenování, o zavěšení za hlavičku se tedy opravdu nejedná. Bohužel už si nevzpomenu na téma instalace, jen, že byla pozoruhodná...;-)

  • jeřák
    jeřák
    celkem 6 951 bodů
    |
    17.04.2026 18:02
  • Jarmila  - Karamel
    Jarmila - Karamel
    celkem 70 028 bodů
    |
    17.04.2026 19:24
    Reaguje na Sysho 16.04.2026 19:52:

    "Není třeba se obávat, Jarmilko, - je to jen pouhá instalace na výstavě v..." - zobrazit celý komentář

    ....nebylo ve zlém Jeníku,jen mi myšlenka skočila na film o lese panenek :)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    17.04.2026 20:05
    Reaguje na Jarmila - Karamel 17.04.2026 19:24:

    "....nebylo ve zlém Jeníku,jen mi myšlenka skočila na film o lese panenek :)..." - zobrazit celý komentář

    Ono těch horrorů s panenkami je asi fůra, takže není divu, že i nevinná fotografie vzbudí nelibost...a je jasné, že jsi to nemyslela zle... ;-)

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 488 bodů
    |
    18.04.2026 08:04
    Reaguje na Sysho 17.04.2026 11:19:

    "Nechápu. Ty, takový vizionář - z čeho ti může být špatně? Mám to tedy..." - zobrazit celý komentář

    Nemaž, on ho na ulici jistě někdo chytí... a učiní tak zázrak.

  • loser
    loser
    celkem 1 239 bodů
    |
    18.04.2026 10:57
    Reaguje na Jarmila - Karamel 17.04.2026 09:39:

    "mně,mne... tebe :)..." - zobrazit celý komentář

    Doprucuji zopakovat cesky jazyk 1.stupen zakladni skoly. 2.a 4.pad me, 3.a 6. pad mne ... 3.pad i tvar mi ;-)

  • Rumovník Pravý
    Rumovník Pravý
    celkem 64 233 bodů
    |
    18.04.2026 11:21
    Reaguje na loser 18.04.2026 10:57:

    "Doprucuji zopakovat cesky jazyk 1.stupen zakladni skoly. 2.a 4.pad me, 3.a..." - zobrazit celý komentář

    doporučuji používat interpunkci pane losere, bo jinak je vaše výuka k ničemu. Ale chápu, vy mladí z generace Z a sněhových vloček už máte nějakou interpunkci na háku .D

  • Rumovník Pravý
    Rumovník Pravý
    celkem 64 233 bodů
    |
    18.04.2026 11:40
    Reaguje na loser 18.04.2026 10:57:

    "Doprucuji zopakovat cesky jazyk 1.stupen zakladni skoly. 2.a 4.pad me, 3.a..." - zobrazit celý komentář

    a abych to vaší generaci vysvětlil: ve 4 pádu použijeme "mě" - "tě" a "mne" - "tebe" , jak už správně uvedla paní Jarmila . Ve větě například: To visící dítě mě vyděsilo .... To visící dítě vyděsilo tebe i mne ....

  • loser
    loser
    celkem 1 239 bodů
    |
    18.04.2026 12:47
    Reaguje na Rumovník Pravý 18.04.2026 11:21:

    "doporučuji používat interpunkci pane losere, bo jinak je vaše výuka k..." - zobrazit celý komentář

    pane Rume, je hezke, ze jste jako rytir v plne zbroji prispechal dame na pomoc, nicmene Vas text k uvedenemu mluvnickemu problemu je o koze a muj o voze. A jeste si ujasnete jaky je rozdil mezi interpunkci a diakritikou, kdyz uz chcete poucovat ;.). Hezkou sobotu Vam i pani Jarmile.

  • Rumovník Pravý
    Rumovník Pravý
    celkem 64 233 bodů
    |
    18.04.2026 12:57
    Reaguje na loser 18.04.2026 12:47:

    "pane Rume, je hezke, ze jste jako rytir v plne zbroji prispechal dame na..." - zobrazit celý komentář

    samozřejmě máte pravdu, že Roudnice tehdy ještě nebyla pane Loser. Ale s tou kozou a vozem je to jinak, stačí dávat pozor na co reagujete. I my s paní jarmilou Vám přejeme ničím nerušenou a klidnou sobotu :))

  • Robert Adamec 2
    Robert Adamec 2
    celkem 127 005 bodů
    |
    19.04.2026 11:36
  • Marimona
    Marimona
    celkem 16 699 bodů
    |
    19.04.2026 16:33

    :-)

  • Mondos
    Mondos
    celkem 1 861 bodů
    |
    20.04.2026 06:44
  • StillAliveCZ
    StillAliveCZ
    celkem 21 bodů
    |
    20.04.2026 10:04

    Zajímavá fotka. Líbí.

  • bell
    bell
    celkem 7 288 bodů
    |
    21.04.2026 18:57
    Reaguje na Lenka Strnadová 17.04.2026 08:22:

    "Je mi z toho špatně...." - zobrazit celý komentář

    výstavu jsem viděla a instalaci s miminy si pamatuju dobře, protože byla dost děsivá... daleko horší než tohle jedno neviňoučké mimino vytržené z kontextu a tudíž bez toho příběhu, kterého bylo součástí...

    - instalace totiž byla součástí sekce Absolutní štěstí, která přímo odkazovala na dystopický román Aldouse Huxleyho Konec civilizace. Zavěšené figurky miminek, které byly v plastových trubkách (jakoby v rámci vývoje a výroby) a bylo jich tam hooodně, symbolizovaly biologickou a sociální predestinaci. V Huxleyho vizi se lidé totiž již nerodí přirozeně, ale jsou průmyslově vyráběni v Líhních. Předem také byla zbavena individuality a rozdělena do kast už v emryonálním stadiu. Instalace varovala před světem, kde je lidský život redukován na biologický materiál a kde jsou emoce a svoboda nahrazeny chemicky vyvolaným "absolutním štěstím" a spotřebou. Celá výstava srovnávala tyto vize s dnešní realitou - např. s masovým sběrem dat, genetickým inženýrstvím a diktátem konzumní společnosti.

    Konec osvěty.
    :-)

  • bell
    bell
    celkem 7 288 bodů
    |
    21.04.2026 18:59
    |

    k fotce - páč vím co kde a jak... tak se od toho nemohu oprostit a nelíbí se mi to, omlouvám se. Sama jsem tam toho moc nenafotila, jsem moc velký ciťouš, asi :-)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    21.04.2026 19:30
    Reaguje na bell 21.04.2026 18:59:

    "k fotce - páč vím co kde a jak... tak se od toho nemohu oprostit a nelíbí..." - zobrazit celý komentář

    Děkuji za osvětu, která mnohé vysvětluje a díky i za to, že sis dala tu práci. My, chlapci, - jak známo, - míváme tendenci vše zlehčovat a máme-li pocit, že jsme vtipní - šup s tím ven - což jde případ i této nevinné fotografie. Mylně jsem se domníval, že se přihlížející návštěvníci zasmějí a ejhle - opak je pravdou...

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 488 bodů
    |
    21.04.2026 23:24
    Reaguje na bell 21.04.2026 18:57:

    "výstavu jsem viděla a instalaci s miminy si pamatuju dobře, protože byla..." - zobrazit celý komentář

    Tak teď je mi z toho zle ještě víc.

  • Sysho
    Sysho
    celkem 36 055 bodů
    |
    22.04.2026 12:28
    Reaguje na Lenka Strnadová 21.04.2026 23:24:

    "Tak teď je mi z toho zle ještě víc...." - zobrazit celý komentář

    Jako matku a ženu tě dokážu pochopit...

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 488 bodů
    |
    22.04.2026 13:07
    Reaguje na Sysho 22.04.2026 12:28:

    "Jako matku a ženu tě dokážu pochopit......" - zobrazit celý komentář

    Nj... bez potomků by mi to bylo šumàk, ale teď myslím na potomky a potomky mých potomků...

  • Buša
    Buša
    celkem 29 031 bodů
    |
    27.04.2026 19:56

Další informace

Vloženo: 16. 4. 2026
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 48 x
Pořízeno: 15.4.2026 23:07

Další fotky autora

  • Jak jel Honza na hory...
  • Potkal jsem Člověka...
  • ...jen co noha nohu mine...
  • Nač ten spěch?
  • Na skok v Nice...
  • Khamoro...
  • Budoucnost...
  • První rande...
  • Já viděl divoké koně...
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • Když kvetly sakury....
  • Obzor
  • ... a pak zahnete doprava.
  • Vláček jede...
  • Jednoho chladného jiskřivého...
  • Z louky
  • Okna, okénka...
  • Na divizně...
  • Život po životě
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.