•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    28.04.2026

    Astrofotografie: východ Slunce mezi věžemi Týna

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 793 fotografií NAROVINU
    • 57 623 fotografií Černobílé foto
    • 101 402 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Irena Brožová
      Irena Brožová | Diskuse ke článkům | 4. 6. 17:53
      BAREVNÁ DOMINANTA, 16. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
    • Hatata Tatoa
      Hatata Tatoa | Diskuse ke článkům | 3. 6. 11:04
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
    • Marie
      Marie | Diskuse ke galeriím | 15. 5. 21:04
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 7 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "KOMÍN, KOMÍNY" - 7. května 2026
    • Diskuse ke galeriím | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 1 příspěvek za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Brodám gimbal hlavu Benro

    prodám

    Sony PXW-Z90

    prodám

    Karbonový stativ Leofoto Ranger LS-364C včetně kulové hlavy LH-55

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Nikon 28 mm f/1,8 AF-S G

    prodám

    Karbonový stativ Leofoto Ranger LS-364C včetně kulové hlavy LH-55

    prodám

    Nikon 50 mm f/1,8 AF-S NIKKOR G

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Někdo to tu pohlídat musí...

150(5.7) 48 hodin: 99 (5.8)
Sysho Sysho (35 722 bodů)
V galerii: Lidé

;-)

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • Rumovník Pravý
    Rumovník Pravý
    celkem 63 907 bodů
    |
    13.03.2026 18:58

    kdybych byl purista, řekl bych že podle pravidel perspektivy by dolní kout měl mírně stoupat doleva nahoru, ale asi to vypadá líp takto. Jinak samozřejmě bezchybná kompo, jako obyč ... :)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 19:03
    Reaguje na Rumovník Pravý 13.03.2026 18:58:

    "kdybych byl purista, řekl bych že podle pravidel perspektivy by dolní kout..." - zobrazit celý komentář

    Naštěstí nejsi purista, díky... ;-)

  • Irena Brožová
    Irena Brožová
    celkem 37 504 bodů
    |
    13.03.2026 19:06

    A exponáty jsou v čudu!!

  • Tomava
    Tomava
    celkem 1 422 bodů
    |
    13.03.2026 19:11
  • Janča23
    Janča23
    celkem 4 691 bodů
    |
    13.03.2026 19:21

    Pěkný, ale srovnat jsi to mohl :-)

  • bell
    bell
    celkem 7 288 bodů
    |
    13.03.2026 19:30

    mnohovýznamová a dokonalá
    Fotka

  • Robert Adamec 2
    Robert Adamec 2
    celkem 126 456 bodů
    |
    13.03.2026 19:40
  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 19:48
    Reaguje na Janča23 13.03.2026 19:21:

    "Pěkný, ale srovnat jsi to mohl :-)..." - zobrazit celý komentář

    Intuitivně se mi to zdálo být v pořádku, - možná ty dveře? I tak díky...;-)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 19:49
    Reaguje na Irena Brožová 13.03.2026 19:06:

    "A exponáty jsou v čudu!!..." - zobrazit celý komentář

    No jo, loupež století! (Na Hlaváku) ;-)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 19:50
    Reaguje na bell 13.03.2026 19:30:

    "mnohovýznamová a dokonalá Fotka..." - zobrazit celý komentář

    Děkuji, bell...

  • CZjonyyy
    CZjonyyy
    celkem 7 815 bodů
    |
    13.03.2026 19:54

    Tak tuhle si bezpochyb rozkliknu ještě několikrát. Dobré oko.

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 465 bodů
    |
    13.03.2026 19:56

    Tu postavu tam ani nepotřebuji:D

  • Janča23
    Janča23
    celkem 4 691 bodů
    |
    13.03.2026 19:58
    Reaguje na Sysho 13.03.2026 19:48:

    "Intuitivně se mi to zdálo být v pořádku, - možná ty dveře? I tak díky...;-)..." - zobrazit celý komentář

    Já když si představím, že u dveří vyleju kýbl vody, tak to nateče té paní pod nohy :-))

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 20:06
    Reaguje na Janča23 13.03.2026 19:58:

    "Já když si představím, že u dveří vyleju kýbl vody, tak to nateče té paní..." - zobrazit celý komentář

    Jak říkám - máš lepší zrak... ;-)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 20:07
    Reaguje na Janča23 13.03.2026 19:58:

    "Já když si představím, že u dveří vyleju kýbl vody, tak to nateče té paní..." - zobrazit celý komentář

    ...tedy až na to, že je to pán...;-)

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 20:07
    Reaguje na Lenka Strnadová 13.03.2026 19:56:

    "Tu postavu tam ani nepotřebuji:D..." - zobrazit celý komentář

    To jsi mě pořádně udivila...

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 20:08
    Reaguje na CZjonyyy 13.03.2026 19:54:

    "Tak tuhle si bezpochyb rozkliknu ještě několikrát. Dobré oko...." - zobrazit celý komentář

    Že necháme děkovat... ;-)

  • Janča23
    Janča23
    celkem 4 691 bodů
    |
    13.03.2026 20:22
    |
    Reaguje na Sysho 13.03.2026 20:07:

    "...tedy až na to, že je to pán...;-)..." - zobrazit celý komentář

    Nemám lepší zrak, vždyť ani nepoznám chlapa :-)))))
    Beru zpět, je to o.k. asi jsem měla moc nakloněnou hlavu :-)

  • josefpop
    josefpop
    celkem 1 346 bodů
    |
    13.03.2026 21:01
  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 21:37
    Reaguje na Janča23 13.03.2026 20:22:

    "Nemám lepší zrak, vždyť ani nepoznám chlapa :-))))) Beru zpět, je to o.k...." - zobrazit celý komentář

    V pohodě, možná tam přeci jenom ten náklon do leva asi tak o čtvrt milimetru je... ;-)

  • Janča23
    Janča23
    celkem 4 691 bodů
    |
    13.03.2026 21:41
    Reaguje na Sysho 13.03.2026 21:37:

    "V pohodě, možná tam přeci jenom ten náklon do leva asi tak o čtvrt..." - zobrazit celý komentář

    :-))

  • Hatata Tatoa
    Hatata Tatoa
    celkem 2 087 bodů
    |
    13.03.2026 22:24

    Fotografie bez té osoby by byla fádní a nudná. Za mne krásně zachycený moment.

  • PK fotograf
    PK fotograf
    celkem 6 918 bodů
    |
    13.03.2026 23:46

    Tady by pořád někdo něco rovnal. Za mě skvělá fotka na které není co rovnat.

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 23:56
    Reaguje na Hatata Tatoa 13.03.2026 22:24:

    "Fotografie bez té osoby by byla fádní a nudná. Za mne krásně zachycený..." - zobrazit celý komentář

    Názory druhých bychom měli brát v úvahu...a děkuji...

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    13.03.2026 23:57
    Reaguje na PK fotograf 13.03.2026 23:46:

    "Tady by pořád někdo něco rovnal. Za mě skvělá fotka na které není co rovnat..." - zobrazit celý komentář

    Velmi děkuji... ;-)

  • honzjel
    honzjel
    celkem 14 931 bodů
    |
    14.03.2026 07:06

    Parádní

  • Jaroslav Kozelka
    Jaroslav Kozelka
    celkem 14 577 bodů
    |
    14.03.2026 08:02

    Moc pěkné to je. Ale kam všude ty nepronikneš ...
    Nic bych nerovnal :-)

  • Jan Schafhauser
    Jan Schafhauser
    celkem 27 444 bodů
    |
    14.03.2026 08:07
  • Mirka Winklerová
    Mirka Winklerová
    celkem 57 715 bodů
    |
    14.03.2026 14:11
  • Marie
    Marie
    celkem 83 759 bodů
    |
    14.03.2026 15:39

    :-)

  • Br7...
    Br7...
    celkem 2 929 bodů
    |
    14.03.2026 15:40
  • blanš
    blanš
    celkem 1 573 bodů
    |
    14.03.2026 15:40
  • marwe
    marwe
    celkem 2 056 bodů
    |
    15.03.2026 14:18
  • Ivan Bohunek
    Ivan Bohunek
    celkem 1 400 bodů
    |
    15.03.2026 19:14
  • Petr Hrňa
    Petr Hrňa
    celkem 441 bodů
    |
    15.03.2026 19:27

    Pro mě moc fajn.Plynutí času v krásném podání. Za mě bych asi odpinkl ty bílé nohavičky či co to tam je. Pěkná.

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    15.03.2026 19:37
    Reaguje na Petr Hrňa 15.03.2026 19:27:

    "Pro mě moc fajn.Plynutí času v krásném podání. Za mě bych asi odpinkl ty..." - zobrazit celý komentář

    Děkuji za komentář, Petře, ale já nikdy neměním stav věcí, které jsou skutečností... ;-)

  • GL1001
    GL1001
    celkem 45 687 bodů
    |
    15.03.2026 21:08
  • Buša
    Buša
    celkem 28 942 bodů
    |
    16.03.2026 12:12
  • deciBEL
    deciBEL
    celkem 14 242 bodů
    |
    16.03.2026 12:51
  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    celkem 82 759 bodů
    |
    16.03.2026 17:35

    + pěkná, ale chtělo by to srovnat

  • Sysho
    Sysho
    celkem 35 722 bodů
    |
    16.03.2026 18:17
    Reaguje na Petr Dvořák-obrazprovas.cz 16.03.2026 17:35:

    "+ pěkná, ale chtělo by to srovnat..." - zobrazit celý komentář

    Díky, ale ke své smůle takové titěrnosti neumím... ;-)

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    celkem 56 713 bodů
    |
    16.03.2026 23:24
  • Marimona
    Marimona
    celkem 16 689 bodů
    |
    19.03.2026 22:04

    :-)

  • StillAliveCZ
    StillAliveCZ
    celkem 21 bodů
    |
    23.03.2026 11:58

    Super.

  • Luky K
    Luky K
    celkem 2 489 bodů
    |
    24.03.2026 11:32
  • jeřák
    jeřák
    celkem 6 696 bodů
    |
    25.03.2026 18:07

Další informace

Vloženo: 13. 3. 2026
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 56 x
ISO: 400

Další fotky autora

  • Co teď ?
  • Khamoro...
  • O SP-ojitostech...
  • Víš, co říkala panička...
  • Když jedna struna praskne...
  • Když není máma doma...
  • Odešla v noci...
  • Nástrahy velkoměsta...
  • Khamoro
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • Zrození vázy
  • (p)odchod
  • Dnes má svátek Laura...
  • ...jen co noha nohu mine...
  • na mostě
  • Otisk přítomnosti ...
  • Karkulky
  • odchod ze scény
  • Mrazivé dubnové ráno
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

1.6.2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

Sedmnáctý díl seriálu "Škola barvy od Mistra Jana Pohribného" je věnován tématu PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE.Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní…

  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy
  • Canon EOS R6 V - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

4. 6. 2026 - 8. 6. 2026

Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026

Myslím si, že každý z nás se už mockrát setkal s nápisem, slovem načmáraným na zdi, nebo nesmyslně umístěným písmenem nebo číslem, jen se musíme…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.