•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 799 fotografií NAROVINU
    • 57 650 fotografií Černobílé foto
    • 101 490 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Jozef Varényi 1
      Jozef Varényi 1 | Diskuse ke článkům | 10. 6. 12:11
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    Canon EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Nikon Z5 tělo

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Canon EF-S 24 mm f/2,8 STM

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Ratmírovský rybník

293(4.9) 48 hodin: 244 (4.8)
Jirka Follauf Jirka Follauf (14 447 bodů)
V galerii: Krajina

Trocha kýče nikoho nezabije ne?

Dík za zastavení a za komenty.

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • H. z V.
    H. z V.
    celkem 2 173 bodů
    |
    10.10.2007 12:44
  • paolo_sk
    paolo_sk
    celkem 141 bodů
    |
    10.10.2007 12:44
  • BN
    BN
    celkem 29 864 bodů
    |
    10.10.2007 12:45

    jasné, že nezabije. Aááá, pomôžte niekto(((:

    Pravdupovediac, to svetlo na lúke sa ťažko verí. Či ľahko? Inak lodičky sú tam, ano ano, to mám rád. Nevypadá to s mojim verdiktom až tak zle(: Ale ešte neprišiel čas

  • Kuduk
    Kuduk
    celkem 48 236 bodů
    |
    10.10.2007 12:45

    škoda těch lesklých lodiček...

  • Milan Bubeníček
    Milan Bubeníček
    celkem 70 162 bodů
    |
    10.10.2007 12:48

    mám rád kýče

  • Milan Bubeníček
    Milan Bubeníček
    celkem 70 162 bodů
    |
    10.10.2007 12:48

    tedy podle některých kýče - já je tak neberu

  • milan dzunda
    milan dzunda
    celkem 9 754 bodů
    |
    10.10.2007 12:50

    pekny gyc

  • ivan mátis
    ivan mátis
    celkem 51 838 bodů
    |
    10.10.2007 12:51
  • Pavla Čermáková
    Pavla Čermáková
    celkem 227 694 bodů
    |
    10.10.2007 12:51
  • Petr Šafránek
    Petr Šafránek
    celkem 900 bodů
    |
    10.10.2007 12:52
  • BN
    BN
    celkem 29 864 bodů
    |
    10.10.2007 12:53

    no tak ok. Škoda toho spodku. K zvyšku fotky je dosť tmavý. Má to síce atmosféru, ale akosi sa neviem úplne stotožniť s tým kontrastom svetla a tieňa..až skoro tmy. Kompozícia sa mi páči, aj obloha priala. Takže tak(:

  • Ladislav Kubačka
    Ladislav Kubačka
    celkem 23 437 bodů
    |
    10.10.2007 12:54
  • Martin Čulík _ ČuLo
    Martin Čulík _ ČuLo
    celkem 687 bodů
    |
    10.10.2007 12:55

    Ty tu máš tých lodičiek nejak veľa :)

  • VIK
    VIK
    celkem 0 bodů
    |
    10.10.2007 12:59

    DA sa

  • LUPU
    LUPU
    celkem 8 280 bodů
    |
    10.10.2007 13:01
  • ta co to už vzdala
    ta co to už vzdala
    celkem 0 bodů
    |
    10.10.2007 13:04

    šumí

  • Jirka Follauf
    Jirka Follauf
    celkem 14 447 bodů
    |
    10.10.2007 13:04

    Ano ano, světlé loďky. To už mi pár lidí říkalo. Nedalo mi to a tak jsem si to vytiskl na A4 a nezdá se mi, že by byly nějak moc zářivé. Jistě by nebyl problém je trochu utlumit, ale nedělal jsem to. Světlo na zadním poli je takhle i na originále. Proč tomu tak je, to nevím, každopádně jsem to nijak nevytahoval ani nezesvětloval.

    ČuLo, to jsou všechno fotky z jednoho focení. Poslední dobou moc nefotim, tak rabuju archív.

    Dík všem

  • Jirka Follauf
    Jirka Follauf
    celkem 14 447 bodů
    |
    10.10.2007 13:05

    ano šumí :) ale to mi nevadí

  • Jirka Follauf
    Jirka Follauf
    celkem 14 447 bodů
    |
    10.10.2007 13:10

    Jo Lászlo, tvoje loďky se mi tuze líbí ;)

  • BN
    BN
    celkem 29 864 bodů
    |
    10.10.2007 13:12

    no, ja som to zle napísal. Svetlo na lúke sa ťažko verí v spojení s tým tmavším spodkom. Nemyslel som to tak celkovo, že neverím, že to tak bolo(:

    Inak, ako som písal pekná fotka

  • Ganymade - Lenka Tomanová
    Ganymade - Lenka Tomanová
    celkem 19 981 bodů
    |
    10.10.2007 13:16
  • BN
    BN
    celkem 29 864 bodů
    |
    10.10.2007 13:16

    ďakujem(:

    ja mám strašne rád tieto: http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&gal=photo&rp=363547

  • Dr. Maus
    Dr. Maus
    celkem 2 759 bodů
    |
    10.10.2007 13:25
  • LUBOM Hurajt - lubohurajt.com
    LUBOM Hurajt - lubohurajt.com
    celkem 90 623 bodů
    |
    10.10.2007 13:26
  • Dušan 2
    Dušan 2
    celkem 8 205 bodů
    |
    10.10.2007 13:28
  • Jirka Follauf
    Jirka Follauf
    celkem 14 447 bodů
    |
    10.10.2007 13:30

    hmm, ty jsou parádní. Dík za link

  • Vlado Hurajt - tjaruh
    Vlado Hurajt - tjaruh
    celkem 118 616 bodů
    |
    10.10.2007 13:35
  • Karel Návrat EFIAP
    Karel Návrat EFIAP
    celkem 41 309 bodů
    |
    10.10.2007 13:36
  • ADS 1
    ADS 1
    celkem 3 178 bodů
    |
    10.10.2007 13:41
  • Peter Tempest
    Peter Tempest
    celkem 14 477 bodů
    |
    10.10.2007 13:45
  • František Uhrovič
    František Uhrovič
    celkem 50 782 bodů
    |
    10.10.2007 13:47
  • normik NORBERT mikš
    normik NORBERT mikš
    celkem 40 137 bodů
    |
    10.10.2007 13:50
  • Jirka Follauf
    Jirka Follauf
    celkem 14 447 bodů
    |
    10.10.2007 13:52

    Možná tam ještě hrálo roli to, že já vlastně stál při focení na kopci. Tedy pro představu, k tomu molu se muselo sejít asi 30 schodů.

  • Bohumil Pavelka
    Bohumil Pavelka
    celkem 2 116 bodů
    |
    10.10.2007 13:56
  • Petr Vreštiak
    Petr Vreštiak
    celkem 22 001 bodů
    |
    10.10.2007 13:58
  • Josef Novák - Chosee
    Josef Novák - Chosee
    celkem 5 394 bodů
    |
    10.10.2007 14:16

    Pěkný nebe...

  • syrka
    syrka
    celkem 268 076 bodů
    |
    10.10.2007 14:16
  • Rastislav Jílek
    Rastislav Jílek
    celkem 38 293 bodů
    |
    10.10.2007 14:18
  • Petr M.
    Petr M.
    celkem 21 812 bodů
    |
    10.10.2007 15:17
  • Radomír Klimša
    Radomír Klimša
    celkem 10 465 bodů
    |
    10.10.2007 15:43

    Co to fotbalové hřiště ?
    5/6

  • Radomír Klimša
    Radomír Klimša
    celkem 10 465 bodů
    |
    10.10.2007 15:44

    Hmm,tak to museli polít nšjakým fosforečnatým hnojivem :)))

  • roman noske hajnala
    roman noske hajnala
    celkem 140 bodů
    |
    10.10.2007 15:54
  • LB.666
    LB.666
    celkem 18 990 bodů
    |
    10.10.2007 16:26

    4++

  • be-betty
    be-betty
    celkem 0 bodů
    |
    10.10.2007 16:27
  • Miroslav Behúň
    Miroslav Behúň
    celkem 3 618 bodů
    |
    10.10.2007 16:37
  • Rudi Klier
    Rudi Klier
    celkem 12 988 bodů
    |
    10.10.2007 16:49

    wow, co ta louka osvicena?

  • Andrej M.
    Andrej M.
    celkem 685 bodů
    |
    10.10.2007 17:08
  • Romana Benešová
    Romana Benešová
    celkem 7 405 bodů
    |
    10.10.2007 17:18
  • Pavel Kadeřábek
    Pavel Kadeřábek
    celkem 24 746 bodů
    |
    10.10.2007 17:42
  • Python
    Python
    celkem 3 291 bodů
    |
    10.10.2007 18:11
  • Jojos
    Jojos
    celkem 1 075 bodů
    |
    10.10.2007 18:28

    Mne sa to paci ... zaujmavo osvetlena luka ... a odraz svetla od lodiciek ich pekne zviditelnil ... Obloha priala neskutocne ... PEKNY CVAK !

  • Alena Šustrová...A-JA
    Alena Šustrová...A-JA
    celkem 20 660 bodů
    |
    10.10.2007 18:53

    4+

  • Jara T
    Jara T
    celkem 19 010 bodů
    |
    10.10.2007 19:07
  • Martin Skřivánek
    Martin Skřivánek
    celkem 97 544 bodů
    |
    10.10.2007 19:26
  • Martin Novák
    Martin Novák
    celkem 12 500 bodů
    |
    10.10.2007 19:29
  • Václav Mikuda
    Václav Mikuda
    celkem 16 638 bodů
    |
    10.10.2007 19:43
  • steff FIDORKA
    steff FIDORKA
    celkem 85 080 bodů
    |
    10.10.2007 19:54
  • Eva Sitášová
    Eva Sitášová
    celkem 100 255 bodů
    |
    10.10.2007 20:08
  • Jan Salinger
    Jan Salinger
    celkem 5 715 bodů
    |
    10.10.2007 20:53

    sedel by mne k tomu aj kycovity tytulek, jako: Rakousko zahajilo atmosfericke testovani jadernych zbrani :))

  • Lubomir  Karsai
    Lubomir Karsai
    celkem 4 096 bodů
    |
    10.10.2007 21:35
  • Miroslav Bliščák
    Miroslav Bliščák
    celkem 1 626 bodů
    |
    10.10.2007 23:15
  • Jirka Follauf
    Jirka Follauf
    celkem 14 447 bodů
    |
    11.10.2007 09:18

    Ještě jedna věc k louce, není to louka travnatá, ale nějaký pole s obilím nebo co, tak možná to je i tím. Nevím. Každopádně na papíře to není tak výrazné.
    Dík všem za zastavení a za názory.

  • Renata Kosnarová
    Renata Kosnarová
    celkem 52 932 bodů
    |
    11.10.2007 14:17
  • MS 1
    MS 1
    celkem 14 752 bodů
    |
    14.10.2007 17:03
  • Jana Teltschová yanka
    Jana Teltschová yanka
    celkem 17 259 bodů
    |
    16.10.2007 14:30

    zaujimava obloha

  • Aleš Rulf
    Aleš Rulf
    celkem 4 427 bodů
    |
    16.10.2007 15:27
  • Daniel Santa Fedin
    Daniel Santa Fedin
    celkem 33 221 bodů
    |
    23.10.2007 11:48

    Pěkné.

  • Peter Šíma
    Peter Šíma
    celkem 6 242 bodů
    |
    09.11.2007 11:28
  • Julianna Kozák
    Julianna Kozák
    celkem 29 647 bodů
    |
    15.11.2007 16:14
  • Jiří Fojtík senior
    Jiří Fojtík senior
    celkem 34 bodů
    |
    29.05.2008 13:01

    Pro mě je kýč ve fotografií : nemožné modelky, fotografie které se snaží něco přečdstírat. To co bývá z počátku zatracováno bývá pak dobrý. Jednotlivé fotografie se těžko hodnotí, zde je pro to málo prostoru a velká různorodost.

  • Lukáš Pavlik
    Lukáš Pavlik
    celkem 580 bodů
    |
    26.02.2009 13:26
  • Jaroslav  Bzenecký
    Jaroslav Bzenecký
    celkem 42 850 bodů
    |
    14.08.2009 12:49

Další informace

Vloženo: 10. 10. 2007
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 181 x

Štítky fotografie

  • krajina 68026x
  • obloha 12666x

Další fotky autora

  • na kus řeči v Na kus řeči
  • Havana
  • - - -
  • Jedu jako na obrázku? ....Ne to musíš takhle ....Holky vy zas blbnete
  • Portrét 102 much a krávy č. 112464
  • Vlhké, mlžné ráno Velikonoční
  • Štádlerův mlýn
  • Pohledy
  • Deštník pro dva Mikuláše
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • U nás II
  • Pod Hochkönigem
  • Svítání na slati
  • V klínu lesa ukrytá
  • Náladovka po cestě z chalupy ...
  • říčka
  • Mlhavo
  • ***
  • ...tak jde život.....
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.