Sony Alpha A9

Sony směřuje A9 na profi segment - hlavně na sport a wildlife, kde je rychlý AF, rychlé snímání, nehlučnost či odolnost konstrukce vše velmi důležité. Nabídne 24MPx FF 'stacked' senzor, snímání rychlostí 20 sn./s, možnost plně elektronické závěrky (v podstatě bez zkreslení), 693 AF bodů s 93% pokrytím, 4K video či duální slot na karty. Horní citlivost ISO je až 204800. Nový je i hledáček s téměř 4 mil. body, 120fps a bez blackoutu mezi snímky.

Test Sony Alpha A9

Sony Alpha A9 je nejnovější a zatím nejvyšší model výrobce. Jde o fullframe bezzrcadlovku s ambicemi zaujmout fotografy z oboru sportu, zvířat, svateb… prostě tam, kde dosud dominovaly profesionální zrcadlovky. Možná to zní nereálně, ale jestli se to může nějaké bezzrcadlovce podařit, je to právě A9. 20sn./s sériové snímání (s AF!), nový 24MPx Stacked CMOS senzor, bleskové ostření, zabudovaná stabilizace, dva sloty na kartu a utěsnění proti vodě a prachu jsou všechno velká lákadla. Taky si za ně zaplatíte…

Sony - profesionální bezzrcadlovka Alpha A9 a teleobjektiv 100-400 F4.5-5.6

Sony útočí na profi segment novou modelovou řadou Alpha A9, zaměřenou hlavně na sport a wildlife, kde je rychlý AF, rychlé snímání, nehlučnost a odolnost konstrukce vše velmi důležité. Nabídne 24MPx FF 'stacked' senzor, snímání rychlostí 20 sn./s, možnost plně elektronické závěrky (údajně bez zkreslení), 693 AF bodů s 93% pokrytím, 4K video či duální slot na karty. Horní citlivost ISO je až 204800. Nový je i hledáček s téměř 4 mil. body, 120fps a bez blackoutu mezi snímky.

fotografie pořízené Sony Alpha A9 (16)

související články

Nové fotoaparáty

Nejpoužívanější fotoaparáty