Test fotoaparátu Canon EOS 5D Mark II

  • Petr Šigut
    Petr Šigut
    19.01.2009 09:18

    Všechno fajn, ale mě zajímá hlavně ostření, o tom tam moc zmínka není, můžeš k tomu něco napsat? Rychlost mi nevadí, ale hodí se třebas na sport?

  • Martin Švarc 2
    Martin Švarc 2
    19.01.2009 09:24

    Rozlišení 21,1 efektivních obrazových bodů - na první stránce ... jak asi udělali tu desetinu pixelu :)) Jinak moc pěkný článek.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    19.01.2009 09:33

    Petr: Je to AF system, ktery uz byl pouzit v nekolika fotoaparatech. Je presny i rychly a poradi si i za hodne slabeho osvetleni. Po funkcni strance mu neni co vytknout a klidne je pouzitelny i na zvirata nebo sport, jen je potreba pocitat s tim, ze AF body jsou hodne natlacene kolem stredu, takze musis davat trosicku vetsi pozor, aby ti foceny objekt nevybehl prilis daleko od stredu.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    19.01.2009 09:34

    Martin: To je takzvany mikropixel ! ;o)) Diky za upozorneni, preklep opravime.

  • Petr Šigut
    Petr Šigut
    19.01.2009 09:42

    Dík, to mi stačí.

  • Radek Burda
    Radek Burda
    19.01.2009 11:23

    Drobna pripominka:
    nekde jsem se docetl, ze foceni behem videosekvence probiha tak, ze se na mzik zastavi obraz a pak se znovu rozebehne. Je-li tomu tak, stalo by za zvazeni to sem uvest. Zda se mi to jako podstatne snizeni vyhody teto funkce. Na druhou stranu je to stejne myslim pro lidi vazne uvazujici o filmovem zaznamu nepodstatne, protoze fotit behem filmovani mi prijde znacne podivne. Mozna snad jeste u divoke zvere, ne u stylizovanych scen.

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    19.01.2009 12:03

    S tím AF se to má tak, že 5D (obě verze) je paradoxně možná trochu lepší v kontinuálním servo AF než ve statickém - to nahromadění bodů uprostřed (plus ty skryté) dělá pro předávání bodů při sledování docela dobré podmínky. Při mých testech se 5D blížila svými možnostmi v servo AF k 1DIIN nejvíc ze všech "neprofi" těl Canonu. Cenou za to je ale to, že pokud někdo chce naopak komponovat statičtější záběr s využitím výběru nějakého krajního bodu, tak mu často v požadovaném místě už bod tak trochu chybí :-(
    V praxi to ale není asi nic nepřekonatelného.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    19.01.2009 12:16

    Radek: Ano, je to tak, na tohle jsem zapomel - pri fotografovani a zapnutem nataceni videa dojde k vypadku cca necele 1 vteriny videozaznamu, takze na stylizovanou scenu opravdu asi ne.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    19.01.2009 12:20

    Tomas: To mohu jen potvrdit, slape to fakt dobre a spolehlive, jen je proste treba trosku pecliveji sledovat objekt. Vetsinou ale stejne objekt zabira aspon 1/3 snimku, takze to neni zadny zasadni problem.

  • vlasto xyz
    vlasto xyz
    19.01.2009 12:40

    predpokladam ze na porovnanie s canonom ste dali nikon D3x pre je ho rozlisenie, lebo su neni v rovnakej kategorii. a co tak porovnat to s D700? vzdy ked citam recenzie na canon tak akoby sa nadrziavalo canonom.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse