Téma dne "TROJÚHELNÍK" - čtvrtek 1.12.

  • Festa
    Festa
    04.12.2022 22:47

    Ahoj vespolek.
    Zdá se, že informace o pravidlech se vytratily, i laskavé vypínání bodů adminem,
    aby se Ti, co nečtou popisky a témata pod fotkami, zbytečně neobtěžovali bodováním hvězdičkami, když si hodnocení zapomenete vypnout.
    Vyhlášení nového tématu TD se má zasílat redakci. Ta by měla vyhlásit nové téma a to od konkrétního datumu, aby jsme nemuseli v diskuzích pátrat, od kdy je téma vyhlášeno. Někdy to i pár dní trvá, od vyhlášení výsledků, než se vítězný autor rozhodne s novým tématem.
    Připadá mi to, že je to pořád dokola.
    A nováčci to pak nechápou vůbec.
    /Nechci se tímto vyjádřením nikoho dotknout./
    Vašek

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    04.12.2022 23:20

    STRUČNÁ PRAVIDLA:
    1) Vkládání fotografií do soutěže, kde téma dne je "TROJÚHELNÍK", je JEN ve čtvrtek 1.12. 2022. VKLÁDEJTE max. 3 aktuální (nikoliv archivní) snímky pořízené výhradně pro tuto soutěž.
    2) HODNOCENÍ fotek v soutěži = napiš vítěze na 1.-3. místě do popisku své soutěžní fotografie (název fotky + link). Hodnotit můžeš až do pondělí 5.12. 23:59.
    3) Vložit můžeš MAX. 3 fotky.

    PRAVIDLA PODROBNÁ A PŘESNÁ:
    Ve čtvrtek 1.12. 2022 od 0:00 do 23:59 může kdokoliv nahrát maximálně 3 fotografie do této soutěžní galerie.
    Fotografie nesmí být z archivu, mohou být pořízené od data vyhlášení aktuálního TD.
    Od začátku soutěže až do pondělí 5.12. 23:59 (tedy dohromady 120 hodin) může každý soutěžící hodnotit. Hodnocení spočívá v tom vybrat tři fotografie, které jsou pro vás vítězné. Tím udělujete pomyslné 3 body vítězné fotce, 2 body druhé a 1 bod třetí.
    Tyto své vítěze (link na fotku každého) uvedete v popisku jedné ze svých soutěžních fotografií.
    Mezi vítěze můžete zahrnout i více fotografií stejného autora.
    Bodování hvězdičkami u fotky je vypnuté, fotografie se hodnotí slovně. V případě nelichotivých komentářů, mohou být smazány adminem především ty komentáře, jejichž autor nevložil fotografii do tohoto TD (Raul Zelený s i myslí, že toto pravidlo je hloupé a jde úplně proti duchu této soutěže).
    Každá z fotek soutěží samostatně (nesčítají se všechny body autora, ale všechny body dané soutěžní fotky).
    V úterý dochází k součtu bodů a vyhodnocení. To provádí vítěz minulého TD.
    Nový vítěz TD volí TERMÍN a TÉMA TD následujícího. Pravidlo říká, že se jedná o první čtvrtek v měsíci. (A Raul Zelený říká, že tohle pravidlo je Hlava XXII).
    Výherce nové téma napíše na redakční mail redakce@fotoaparat.cz, přidá krátký popisek a připojí průvodní fotografii odpovídající jím vybranému tématu (= vymyslí nové Téma Dne + k němu přidá krátký úvodní text + fotku).
    Administrátoři následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž
    (ta je pak po celou dobu až do dne D vidět v Galerii).

  • MaTal
    MaTal
    05.12.2022 15:20
    Reaguje na Raul Zelený 04.12.2022 23:20:

    "STRUČNÁ PRAVIDLA: 1) Vkládání fotografií do soutěže, kde téma dne je ..." - zobrazit celý komentář

    Zdravím, měla bych, k jinak potřebnému textu jednu připomínku, a to doplnit větu "Od začátku soutěže až do pondělí 5.12. 23:59 (tedy dohromady 120 hodin) může každý soutěžící, KTERÝ SPLNIL PODMÍNKY SOUTĚŽE, hodnotit. .. Nepředpokládám, že by ti, kteří se účastnili s archivními fotkami hodnotili ostatní, ale pokud by ano, jsou jejich hlasy platné ?- soutěže se účastnili.

  • Adam Švarc
    Adam Švarc
    Admin
    Autor
    05.12.2022 15:32

    Dobrý den,
    účastník, který je "diskvalifikován" by fotorafie hodnotil neměl. Je také možné, že se smaže pouze 1 ze 3 fotografií. Tím pádem je hlas platný.

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    05.12.2022 23:45
    Reaguje na MaTal 05.12.2022 15:20:

    "Zdravím, měla bych, k jinak potřebnému textu jednu připomínku, a to doplnit..." - zobrazit celý komentář

    Za normální situace by to, co píšeš, dávalo logiku. Ale ta pravidla byla vložena až dnes, takže nováčci (pokud nesledovali předchozí TD) nemohli vědět, jak "správně soutěžit". Hlavní organizátorka (Drapka) naprosto selhala. Já jsem jen historický účastník TD, který o dítě jménem TD několik let pomáhal pečovat a snažil se jej vychovávat k samostatnosti a nezištnosti a jsem smutný, když vidím, že je s ním zacházeno macešsky a je vedeno k ziskuchtivosti (konzumaci modrých hvězdiček).

  • Festa
    Festa
    06.12.2022 00:18
    Reaguje na Raul Zelený 05.12.2022 23:45:

    "Za normální situace by to, co píšeš, dávalo logiku. Ale ta pravidla byla..." - zobrazit celý komentář

    Dovolím si taky vstoupit do diskuze s otázkou, kde udělala Drapka chybu? Díky Vašek.

  • Marie
    Marie
    06.12.2022 08:07

    Je to tady celé nějak trapné a čím dál tím víc. Administrátoři nevkládají včas pravidla a dokonce tentokrát jsme se vůbec před soutěží nedočkali. Děkujeme Raulovi, že je nakonec přeci jenom vložil. I když už celkem pozdě, tři dny po vkládání fotek. Ale díky za to. Též administrátoři zanedbávají nastavení zákazu hodnocení pro fotografie v této soutěži. Ano, dříve jsme to zakazovali sami, teď se nedávno psalo, že je to nastavené z redakce. DRAPKA ROZHODNĚ NESELHALA vůbec ničím. Jako vítězka minulého TD vyhlásila nové , zúčastnila se ho svými fotkami, hodnotila fotografie ostatních a teď jí nastala velká práce s vyhodnocením. Nemá to jednoduché, fotek se sešlo hodně. Psát se mi již nic původně nechtělo, ale Drapky jsem se zastat musela.

  • casablanca
    casablanca
    06.12.2022 10:32

    DOBRÝ DEN, PAMATUJI SI, JAK BYLO PRO MNE ZMATEČNÍ ZÚČASTNIT SE SOUTĚŽE TD. MYSLÍM SI, ŽE V PRAVIDLECH SOUTĚŽE BY MĚL BÝT JASNĚ NAPSANÝ ČASOVÝ ÚSEK POŘÍZENÍ FOTOGRAFIÍ. OD - DO. VYPNUTÍ BODOVÉHO HODNOCENÍ BY MĚLO BÝT VYPNUTÉ ADMINISTRÁTOREM. KAŽDÝ, KDO TUTO SOUTĚŽ VYHRÁL SE SNAŽÍ ABY BODY SPOČÍTAL SPRÁVNĚ A JE S TÍM DOCELA DOST PRÁCE. NETUŠÍM, V ČEM SELHALA DRAPKA - PODLE MĚ CHYBA JE ÚPLNĚ JINDE. JEDNO MĚ PONĚKUD UDIVILO, ŽE I AUTOŘI, KTEŘÍ SE PRAVIDELNĚ ZÚČASTŇUJÍ TD SI HODNOCENÍ NEVYPNULI. NEMYSLÍM, ŽE TO BYLO ÚMYSLNĚ TOUHOU PO HVĚZDIČKÁCH, ALE JEN PROTO, ŽE SPOLÉHALI NA ADMINA. c.

  • MaTal
    MaTal
    06.12.2022 11:34

    Zdravím všechny, máme za sebou další kolo TD a jako „nudící se“ důchodce, kterého baví trochu fotit a soutěžit a i něco dělat na počítači, hned (po soutěži zatím 2x) vypracovávám exel tabulku s výsledky. Nevím, jestli by to někoho z vás zajímalo vidět celkové výsledky, od 4. místa a dál a např. zjistit, že se umístil na 13 – 16 místě. Mohla bych ji poslat i před vyhlášením tomu, kdo soutěž vyhodnocuje jako pomůcku ke srovnání. Nevím, jestli to celé není blbost, ale pokud by byl zájem, ráda přispěji svou troškou k samotnému TD.

  • drapka
    drapka
    06.12.2022 12:44

    A je to tady tramtadadá, vyhlášení TD „Trojúhelník“. Díky za vaše krásné fotky, byly nápadité, zajímavé a kreativní, prostě zase na jedničku :-).
    Vyhlášení:
    TD „Trojúhelník“ se zúčastnilo 27 autorů, kteří vložili 52 fotografií a to dle pravidel soutěže TD, 3 fotografie nesplňovaly podmínky soutěže. Hodnotilo 20 autorů.
    Výsledky:
    • 1. místo Míla Vildová / Tajemství kapek 27 bodů
    • 2. místo casablanca / Výuka geometrie… 16 bodů
    • 3. místo KáStefi / … 14 bodů
    • 4. místo BFlmPsVz65 / Geometrie … 9 bodů
    • 5. místo Jiří Hlisnikovský /Zimní rudý trojúhelník 6 bodů
    • 5. Karla Milcová / Záhněda a šungit 6 bodů
    • 5. místo KIV / Hlídač trojúhelníků 6 bodů
    • 5. místo Tomava / Z jihu … 6 bodů
    • 6. místo Marie / Pozor, Popelka! 5 bodů
    • 7. místo mduchy / Atrakce 2 4 body
    • 8. místo MaTal / Úplně obyčejný podchod 3 body
    • 8. místo Z9 / … 3 body
    • 8. místo mduchy / Trojúhelník 3 body
    • 9. místo Marimona / TD služebníček 2 body
    • 9. místo xminax / Trojúhelníkové zrcadlení 2 body
    • 9. místo Festa / Jdeme na to 2 body
    • 10. místo KáStefi / Jeden, dva, tri … 1 bod
    • 10. místo casablanca / Bez vrcholu 1 bod
    • 10. místo Tomava / Zářící 1 bod
    • 10. místo drapka / Ve skleníku 1 bod
    • 10. místo Stanislav Hořínek / Mimo provoz 1 bod
    • 10. místo Veverka135 / Brněnské SONO 1 bod

    Tak tentokrát to byla fuška, ale mám spočítáno :-) !! Vyhrává Míla Vildová se svojí fotografií „Tajemství kapek“, gratuluji !!
    Snad jsem vše správně spočítala, kdyby se mi tam vloudila chybička, prosím na upozornění, opravím to.
    Děkuji všem za krásné fotky, za úžasnou účast a už se těším na nové téma TD. A ráda bych všem popřála krásné vánoční svátky, pohodu a klid a šťastný nový rok 2023 :-), Monika.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse