• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    13.07.2021 06:17
    Reaguje na Vai 12.07.2021 22:46:

    "V článku mi chybí jedna podstatná výhoda hledáčku zrcadlovku, a to že, v..." - zobrazit celý komentář

    Dobré poznámky - s tím hledáčkem to pro mě patří pod shrnutí "s optikou vidím realitu, s elektronikou výslednou fotku" a teď záleží, co preferuji. Je samozřejmě fakt, že DR lidského oka fotoaparáty nemají, na což ale EVF promptně upozorní už v náhledu.
    Druhá poznámka bude zajímat hlavně svatební či eventové fotografy a je to fakt - IR světlo senzor nevidí. Ale i AF lampy na blescích emitují i viditelné světlo, kterého se může AF chytnout. S novou generací bezzrcadlovek s citlivostí AF až k -7EV by to byl námět na zajímavé srovnání.

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    18.07.2021 16:51

    Můj Nikon Z6 umí nabíjet i z USB a mít u sebe jednu dobrou powerbanku je úplně bez problémů a při cestě mimo civilizaci samozřejmost i pro telefon atd...
    Nemluvě o nabíjení z auta/motorky ze zapalovače atd ...
    Měl jsem strach na cestách po Rakousku asi 3 dny bez proudu a výsledek byl při každodenním normálním cvakání po druhém dnu 80 % baterie tak ono to nebude tak horké ta udávaná výdrž :-)
    Já bych už zrcadlovku nechtěl ani náhodou.
    Bezzrcadlovky/Mirrorless je obrovský skok kupředu a potom nové možnosti při updatu firmwaru ani nemluvím ...
    Strašně se mi líbí, že vidím v hledáčku nebo na LCD jak bude fotka vypadat při aktuálním nastavení. Žádný front/back focus. Hodně využívám i digitální vodováhu, zvýrazněné hrany objektů při ostření, lupa v hledáčku, histogram atd ...
    Přídávání nových funkcí, lepší ostření a rychlost autofokusu ... tohle bych u zrcadla hledal marně.

  • marian_r
    marian_r
    21.07.2021 14:05

    Tu sa píše ako keby zrkadlovky nemali displej a zaostrovanie na snímači, vodováhu, zvýrazňovanie hrán, zoom pri ostrení, ...

    A zatiaľ poznám len mŕtve bezzrkadlovky, a to Pentax Q systém. Firma nezaplatila dosť ambasádorov na tlačenie kalerábov do hlavy. O desať rokov objavili ameriku.

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    26.07.2021 19:58

    Zrcadlovka Canon EOS 5D Mark 1V nová za 72 tisíc, Canon EOS R je za 41 tisíc a má stejný sensor. Ceny DSLR nějak neklesají...Výhodou zrcadlovek je optický hledáček a objektivy, které byly pro DSLR vyvinuty a jsou cenově dostupnější.

  • Festa
    Festa
    27.07.2021 13:45

    Dobrý den.
    Já se teda nějak nevyznám v technice používané ve fotografování,
    tak bych se Vás všech znalých chtěl zeptat.
    Je to tak, že se digitální fotoaparáty se snaží vyrovnat fotoaparátům "Klasickým"?
    Nebo je fotka z digitálu věrnější, lepší než fotka vyfocená na film?
    To, že s digitálem se dají dělat různé "Kousky", je mi jasné.
    A na pohřbívání zrcadlovek si určitě ještě nějaký pátek počkáme. :-)
    Vašek

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    27.07.2021 20:08
    Reaguje na Festa 27.07.2021 13:45:

    "Dobrý den. Já se teda nějak nevyznám v technice používané ve fotografování,..." - zobrazit celý komentář

    Debata "film vs digitál" je už dávno rozhodnuta, alespoň na poli 35mm formátu. Ve prospěch digitálu.

  • Festa
    Festa
    27.07.2021 22:59
    Reaguje na Jakub Súkeník 27.07.2021 20:08:

    "Debata "film vs digitál" je už dávno rozhodnuta, alespoň na poli 35mm..." - zobrazit celý komentář

    Díky za odpověď. Vašek

  • marek.sykora
    marek.sykora
    28.07.2021 14:07

    Ja bych do R5/R6 klidne sel, urcite bych byl nadsen... ale jako amater proste nepujdu, nedam za telo cca 100.000Kc a dasli balik za objektivy, co pouzivam: 24-105/4 + 100/2.8 makro + 50/1.8, to nejsem nejak zmlsany, pro kazdy mam prakticke vyuziti.

    Zaroven DSLR neklesaji, to je divne. No pred 2 roky jsem poridil 6D mk II, to mi musi chvili vydrzet, popravde jsem z nej nadseny, skvely stroj a ty skla vyse k tomu jsou proti RF za hubicku, cela vybava za 80.000Kc

  • aronek
    aronek
    31.07.2021 13:33

    Mám rád když fotograf vidí reálnou scénu,nastavuje hodnoty,hraje si s nimi,přemýšlí...
    Mám rád když drží pevné,neohrabané,kvalitní,nevzhledné,kovové tělo...
    a má v záloze spoustu kvalitních skel...
    A myslím že ani nemusí mít digitální vodováhu,ostření na snímač a další Matrix pomůcky.
    Spíš tak nějak nerozumím tomu že ,,bych už zrcadlovku nechtěl ani náhodou'' natož kinofilm,střední formát.

  • vladimir314
    vladimir314
    02.08.2021 09:45
    Reaguje na Festa 27.07.2021 13:45:

    "Dobrý den. Já se teda nějak nevyznám v technice používané ve fotografování,..." - zobrazit celý komentář

    Ano digitál je výrazně lepší než film, způsobilo to revoluci v astronomii třeba, je s ním vidět podstatně víc. Hledáček zrcadlovky je bezva v zimě, na sněhu,plné slunce, tam tu scénu uvidím, na el.displeji vidím nic! A naopak, černá tma, optický hledáček zrcadlovky bez šance, elektronický hledáček ukáže všechno.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse