Téma dne "POHLED Z OKNA" čtvrtek 4.2. 2021

  • Marie
    Marie
    05.02.2021 16:33
    Reaguje na Festa 05.02.2021 16:30:

    "Minulé TD se polovina komentářů týkala právě toho upozorňování. To mě..." - zobrazit celý komentář

    Napsala jsem... JEDNOU ... to znamená jen jeden komentář pro info...nikoliv žádný. Protože když mu to nikdo nenapíše, tak se to třeba ani nedozví, proč jsme jeho fotku většinou nehodnotili, nebodovali. Minule toho bylo moc - vím.

  • Festa
    Festa
    05.02.2021 16:45
    Reaguje na Marie 05.02.2021 16:33:

    "Napsala jsem... JEDNOU ... to znamená jen jeden komentář pro info...nikoliv..." - zobrazit celý komentář

    Já to tady nechci dal rozebírat. Asi by bylo dobré napsat ty hlavní podmínky tučným písmem hned na začátku pravidel. Aby se to nedalo přehlédnout.
    A dál už to nechci v tomto vláknu rozvádět. :-)
    Vašek

  • KIV
    KIV
    05.02.2021 20:06

    Já bych byla pro, aby když admin přidá na portál vyhlášení tématu, jako je třeba toto,
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/galerie/292/
    tak aby už u toho byly kompletní pravidla a požadavky.

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    05.02.2021 21:34
    Reaguje na Festa 05.02.2021 16:45:

    "Já to tady nechci dal rozebírat. Asi by bylo dobré napsat ty hlavní..." - zobrazit celý komentář

    A v jakém vláknu to chceš rozvádět, když ne tady, je to pořád dokola, docela mě to přestává bavit.
    Přitom je to tak jednoduché, odkaz na pravidla napsaný hned pod vyhlášením soutěže, ne v diskuzi, kterou nikdo, nebo většina nováčků nečte, nemohou za to, že nevědí. Jinak upozorňování je dobré pro ty, kteří zůstanou, budou vědět pro příště, takže myslím Vašíku, že smysl to má.
    Nedávno tu někdo vytvořil ve zkrácené verzi pěkná a proti staré verzi srozumitelná pravidla, naposled je použila Helenka v TD deštník. Pokud s nimi souhlasíte, (možno vynechat ty dvě řádky o archívu) zkusíme poprosit, aby je admini zařadili vždycky rovnou pod vyhlášení soutěže a bude po problému.;-)
    ************************************************************************

    * FOŤTE po celou dobu od vyhlášení tématu (tedy ode dneška) až do ...(DATUM)
    * VKLÁDEJTE max. 3 aktuální (nikoliv archivní) snímky do této galerie nejlépe s EXIF daty, a to pouze ve čtvrtek ...(datum) od půlnoci do půlnoci.

    Pokud budete chtít vložit archivní foto, tak pouze pokud bude natolik výjimečné a neobvyklé, že si zaslouží, abyste ho použili. Důvod proč není aktuální, uveďte i u popisu fotografie.

    * HODNOŤTE snímky ostatních soutěžících, komentujte, poukazujte na chyby a vyzdvihujte klady. V termínu od pátku ..(DATUM) do půlnoci pondělí ..(datum) vyberte tři snímky, které se vám nejvíc líbí a u jedné vaší vložené fotografie zadejte „upravit informace.“ Do popisu fotografie vepište pořadí snímků od prvního po třetí místo následujícím způsobem:
    1. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
    2. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
    3. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii a nezapomeňte kliknout na „uložit fotografii“, jinak se nic nenačte.
    Každá fotografie soutěží sama za sebe, body za různé snímky jednoho autora se nesčítají. Snímek, který uvedete na prvním místě, dostává automaticky 3 body, druhý 2 body a třetí 1 bod.
    * VÍTĚZ = Autor s fotografií celkově na prvním místě vyhlašuje nové TD a sčítá u něj body. Výherce nové téma napíše na redakční mail redakce@fotoaparat.cz, přidá krátký popisek a připojí průvodní fotografii odpovídající jím vybranému tématu.
    * Nové TD se koná opět první čtvrtek dalšího měsíce.

  • Festa
    Festa
    05.02.2021 22:34
    Reaguje na Míla Vildová 05.02.2021 21:34:

    "A v jakém vláknu to chceš rozvádět, když ne tady, je to pořád dokola,..." - zobrazit celý komentář

    Milá Mílo. Ve vláknu patřící TD by se mohlo psát o vyhlášení tématu, těšení se, případně otázky, potom vyhlášení, blahopřání apod.
    Jako již mnohokrát se to tady pohádá, že byl archiv, a tohle a támhle.
    No a nakonec z toho zase nic nevzešlo. Zatím.
    Pokud by bylo vlákno -Nová pravidla TD- samostatně, tak ho zase líp najdeš, než v takovéto diskuzi.
    Jak navrhuješ, bylo by nejlepší pravidla napsat při vyhlášení.
    Stejně jako je to u okem profesionála a ne den předem.
    Nakonec ruku na srdce. Z archivu jsem vložil i já a jiní znalí pravidel.
    A stejně byly komentáře typu, fotka je z archivu apod.
    Ještě lepší bylo, když jsem dal z recese body sám sobě.
    Málem jsem byl upálen! Ale ptám se proč? Pravidla to povolovala!
    Ale konec keců.
    TD by mělo být o tom, že se fotky pořizují až po zadání.
    A zadavatel by měl mít na mysli takové téma, kterého se mohou
    zúčastnit všichni v daném čase.
    S novými pravidly souhlasím.
    Na fotky z archivu je tu plno galerií, kam se dají vložit.
    To je tak ve zkratce. :-)
    Vašík

    P.s. S možností vkládat výjimečný archiv nesouhlasím. Máš představu o tom
    jaká fotka je pro mě výjimečná? A byly by jsme, kde jsme teď.
    O tom že účastník potom ani bez nějakého vysvětlení ani neoboduje
    raději mluvit nebudu.:-(

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    05.02.2021 22:52
    Reaguje na Festa 05.02.2021 22:34:

    "Milá Mílo. Ve vláknu patřící TD by se mohlo psát o vyhlášení tématu, těšení..." - zobrazit celý komentář

    Taky bych ty dvě řádky o archivu vynechala, máš pravdu, uvidíme co ostatní...

  • KáStefi
    KáStefi
    06.02.2021 21:30

    Súhlasím, tiež by som riadky o archíve vynechala v TD

  • JefLan
    JefLan
    07.02.2021 15:44

    Dobré odpoledne, vážení kolegové.
    Dovolím si malou poznámku. Vycházím z předpokladu, že se soutěže "Téma dne" chci zúčastnit.
    Pak pojem "Téma dne" mohu chápat tak, že chytnu nádobíčko, honem jdu něco k danému tématu, třeba "Pařez", vyfotit, následně zpracovat a pověsit do soutěže. Prosím o prominutí, to mi připomíná závod.
    A nebo uvedený pojem mohu pochopit tak, že námětem pro dnešek je téma "Pařez" a protože si vzpomínám, že pařezů jsem už mnoho nafotil, nemusím nutně běžet nějaký shánět (třeba ani právě nemohu - nemoc, práce, ....), vyberu nějaký vhodný z těch dříve nafocených. Tématu soutěže přece vyhovuje a je stále aktuální!
    Tož tedy za tento druhý výklad pojmu TD bych se přimlouval.
    Pepek Láník

  • Marie
    Marie
    07.02.2021 16:03

    Hmmm - jsem pro první verzi. Čerstvé fotky hned od vyhlášení. Máme na to skoro měsíc. Ale samozřejmě se přizpůsobím tomu, co bude v pravidlech. Jen je třeba je opravdu přesně pro všechny ujasnit.

  • Z9
    Z9
    07.02.2021 16:54
    Reaguje na JefLan 07.02.2021 15:44:

    "Dobré odpoledne, vážení kolegové. Dovolím si malou poznámku. Vycházím z..." - zobrazit celý komentář

    Krásné nedělní odpoledne, pane kolego,
    soutěž TD byla historicky založena samotnými uživateli FA, šlo vždycky nejen o dobré fotky, ale i o vzájemnou komunikaci a zábavu ... šlo o to, pokusit se na aktuálně zadané téma dne (v podstatě v průběhu jednoho měsíce), nafotit něco, co považuje každý jeden z nás k tématu za zajímavé a ještě líp, přidat tomu vlastní myšlenku, obohatit téma kreativním pohledem ... TD není závod, na to jsou tu jiné soutěže (sledujete-li FA, pak třeba Šumavský fotomaraton https://www.fotoaparat.cz/clanek/2732/10-sumavsky-fotomaraton-vyhlaseni-vitezu/).
    Takže takto je potřeba chápat TD, už jenom vzhledem k tomu, že ona ta "výhra", taky není žádná výhra, ale práce navíc :-)
    Chcete-li někde uplatnit svůj archivní "pařez", pak určitě v nabídce FA najdete průběžně vyhlašované soutěže (kde třeba je sice také dobré číst zadání), nicméně většinou nebazírují na aktuálním datu tj. od vyhlášení dané soutěže, ale je možné tam vložit i archivní fotky. Krásnou neděli. Z9 (Zdena Davidová)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse