Téma dne "POHLED Z OKNA" čtvrtek 4.2. 2021

  • Festa
    Festa
    04.02.2021 11:04

    p.s. Pokud někdo vloží fotku staršího data, což se může stát, prosím ostatní, aby to nekomentovali, ale pouze to vzali v potaz při hodnocení.
    Těším se na pozitivní (i negativní) komentáře pod fotkami, které se budou týkat
    opravdu jenom fotografie.
    Díky V

  • KIV
    KIV
    04.02.2021 15:06

    Neměla jsem námitek proti vložení fotek z archivu, pokud to tak bylo vyspelováno v pravidlech TD, a ono bylo. Pokud se nepletu, teď byly pravidla změněny, že fotky z archivu být nesmí. ... Takže teď tedy nevím. Smí? Nesmí? A když jsou vloženy, mohou být bodovány a mohou vyhrát? Nebo by naopak měly být komentovány jako neplatné v soutěži, a i když je fotka skvostná a všemi chválená, bude z bedny odmítnuta a bodování pro takovou fotku bude neplatné?
    Ano, dřív to bylo tak, že čerstvé fotky byly PREFEROVÁNY, a bylo na jednotlivých zúčastněných, jakou váhu dali čerstvosti fotek při bodování. Teď za potlesku několika lidí byly archivní fotky zakázány. Tak co teď s tím?

  • Festa
    Festa
    04.02.2021 20:05
    Reaguje na KIV 04.02.2021 15:06:

    "Neměla jsem námitek proti vložení fotek z archivu, pokud to tak bylo..." - zobrazit celý komentář

    Ahoj Kiv a ostatní.
    Posledně tu byla opět rozprava o tom, že i přes dodržení stanovených pravidel-
    vkládání fotek z archívu, či bodování sama sebe.
    Bylo tu volání o to, že se budou vkládat fotky pořízené až po vyhlášení TD a s Exifem.
    Vkládajícím bylo spíláno, že jsou fotky z archívu atd.
    Vzhledem k tomu, že redakce NEVYHLÁSILA pravidla k dnešnímu TD, ujal jsem se toho já a to i s navrhovanými "NOVÝMI" pravidly.
    Posléze jsem i dodal, že je na každém, zda vloží fotku ze šuplíku.
    Je snad jasné, že pokud nebyla oficielně pravidla změněna, platí pravidla původní.
    A potom se tu zase můžete hádat.
    Berte tyto pravidla jako zkoušku s tím, že pokud budeme všichni spokojeni, tak redakce sepíše nová pravidla oficielně.
    Jen jsem tomu chtěl dát nějaký řád a to ze své iniciativy.
    Pokud je někdo proti a nebo se mu něco nelíbí, tak ať se ozve.
    Neberu Tvůj dotaz osobně, spíš za něj děkuji. Alespoň nějaká reakce. :-)
    Vašík

  • Festa
    Festa
    04.02.2021 20:14
    Reaguje na KIV 04.02.2021 15:06:

    "Neměla jsem námitek proti vložení fotek z archivu, pokud to tak bylo..." - zobrazit celý komentář

    add.
    Fotka skvostná?
    Pokud sleduji, tak TD se vyhlašuje v souladu možnosti vyfotit fotku do tématu
    v daném období. Nikdo nevyhlašuje téma "Plody zahrady" v zimě a naopak.
    Potom jsou tu soutěže "Okem profesionála", kde je naopak možnost vybrat fotografii z archívu. I pravidla to nijak neomezují.
    Na druhou stranu, si každý může téměř neomezeně, vložit co chce a kam chce. :-)
    Mně více vadí fotka jednou za rok s odkazem na svůj web, nabízející služby,
    bez ostatní komunikace na tomto webu.
    Ale to asi jen můj problém. V

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    04.02.2021 22:48
    Reaguje na Festa 04.02.2021 10:44:

    "Ahoj. Nevím co se stalo, že nejsou vložená pravidla pro dnešní TD. Tak..." - zobrazit celý komentář

    Vašíku, moc dekuji. Uf, toto letí... Domlouvali jsme nově:
    - zakazat fotografie z archivu + u fotografie povinny exif.
    - neni mozno hodnotit vlastni fotografie ...
    ...ale uz jsi to sam doplnil :) Asi nejlepe, ze tato nova pravidla kazdy hodnotici dle sebe bude brat v uvahu a doladime po tomto kole...

  • Festa
    Festa
    04.02.2021 23:39
    Reaguje na Helena Macenauerová 04.02.2021 22:48:

    "Vašíku, moc dekuji. Uf, toto letí... Domlouvali jsme nově: - zakazat..." - zobrazit celý komentář

    Helenko. Omluva spíš patří všem ostatním. Ač je doba jaká je, tak je to nemilá situace. Ale nechci láteřit, když nevím okolnosti. :-)
    Jak vidno, skoro se dokážeme domluvit sami.
    Tak pěkný den. Vašík

  • KIV
    KIV
    05.02.2021 04:21

    Přimlouvám se za uživatele "H...A..", znám jeho práci z jiného portálu kde ho mám v oblíbených. Zavítal teď k nám, a pokud zůstane, jsem přesvědčená, že zde bude velkým přínosem. Když si přečetl tohle, https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/galerie/292/ ,
    nemohl tušit že chceme čerstvé fotky s exifem... To co tam je jako popis soutěže, to splnil. Takže, klidně mu dám body. A snad se nějak domluvíme aby od příštího TD popis obsahoval rovnou i požadavky, musíme počítat s tím, že se TD nezúčastňují jen portáloví veteráni...

  • Festa
    Festa
    05.02.2021 06:20
    Reaguje na KIV 05.02.2021 04:21:

    "Přimlouvám se za uživatele "H...A..", znám jeho práci z jiného portálu kde..." - zobrazit celý komentář

    Jen jsem reagoval na to, že nebyly pravidla napsané a rovnou jsem tam zakomponoval ty změny. Dal jsem psal, že vkládat může kdo chce a kam chce. Ale přimlouvá se cení. V ;-)

  • Marie
    Marie
    05.02.2021 15:48
    Reaguje na Festa 04.02.2021 11:04:

    "p.s. Pokud někdo vloží fotku staršího data, což se může stát, prosím..." - zobrazit celý komentář

    Vašíku, ale když někdo vloží do TD fotku staršího, případně hodně starého data, tak bych se nebránila tomu, abysme toho autora jednou upozornili, že to tak nemá být. Třeba nečte pravidla a ani fora, kde se to uvádí. Aby věděl pro příště... to se také fotografie týká - můj názor.

  • Festa
    Festa
    05.02.2021 16:30
    Reaguje na Marie 05.02.2021 15:48:

    "Vašíku, ale když někdo vloží do TD fotku staršího, případně hodně starého..." - zobrazit celý komentář

    Minulé TD se polovina komentářů týkala právě toho upozorňování. To mě nebavilo.
    Nevím jak ostatní. V

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse