Téma dne "Račte vstoupit" čtvrtek 7. 11. 2019

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    11.11.2019 01:42

    badbunda napsal -" Pravidla si přece tvoříme sami a to s ohledem na tradici a s ohledem na FA".
    Ano s tím souhlasím, ale nechápu, proč by se nemohly malinko změnit, třeba právě v tom, co tvoří problémy.
    MSD - k problému možného hodnocení podle osobních sympatií a animozit..
    Nevšiml sis, že to tu už dávno existuje?
    digobraz- hezky napsané a bezva doporučení týkající se námětu, takže "Hrnec na louce" přesně nepamatuji, omlouvám se MSD, by mohlo být to pravé, asi by nebyla žádná fotka s archívu, jo to by mohl být cíl.
    E.B.E - zdá se, že to vidíme tak nějak hodně podobně.
    Helena Macenauerová- Z toho mám trochu radost, vypadalo to už, že o nás nikdo nemá zájem. ;-) Jen s tím sečtením bude asi problém, vyhořel mi počítač a zítra musím odevzdat ten půjčený, pokusím se ho o den ukecat, snad to vyjde. :)
    jana sedlakova- Hezky napsané, jen nevím co je myšleno tím ,,skupinkáči,, a k tomu hádání,.. já žádné nevidím, jen výměnu názorů a to je někdy potřeba, jinak se vším souhlas.:)
    Marie- Určitě souhlas.
    Raul Zelený- určitě si nějaké pamatuji, není jich moc, ale jsou. Přirovnání kanárka v dolech se mi moc líbí, chybí mi názor na archivní fotky v TD.
    .
    Taky bych ráda, aby tohle dohadování skončilo, co vypsat nějakou anonymní anketu, hlasování, podřídit se většině.?

  • KIV
    KIV
    11.11.2019 02:15

    Ještě tedy připíšu asi tohle - když projde zákaz archivace, fotky dám buď čerstvou jako soutěžní, nebo šuplíkovou mimo soutěž, nebo obojí, podle toho jak ten měsíc zdroj bude nebo nebude.
    O čas ani tak nejde, jak jste viděli na příkladu skleniček, leccos jde.
    S čím mám problém, jak jsem již vypsala, je praktická proveditelnost.
    Každopádně přímo v zadání by mělo být, že fotky musí být foceny ne dříve než... a že datum vzniku fotky musí být při vkládání fotky přesně uvedeno.
    Taky si myslím, že by se to nemělo přidat na hlavu sčítajícímu...
    A už vůbec se nebudu ptát, co budeme dělat když vyhraje někdo z těch "nových", kde ho uženeme aby nám to spočítal, a tak podobně... :-)

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    11.11.2019 02:43
    Reaguje na KIV 11.11.2019 02:15:

    "Ještě tedy připíšu asi tohle - když projde zákaz archivace, fotky dám buď..." - zobrazit celý komentář

    K poslední větě, v čem je rozdíl teď a potom? Myslím, že potom by spíš problémů ubylo. :)

  • KIV
    KIV
    11.11.2019 02:55
    Reaguje na Míla Vildová 11.11.2019 02:43:

    "K poslední větě, v čem je rozdíl teď a potom? Myslím, že potom by spíš..." - zobrazit celý komentář

    No, to mám jen nešikovně napsáno, to vyjde opravdu nastejno... A jestlipak vůbec vědí, jaká je první cena??? Dobrou...

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    11.11.2019 02:58
    Reaguje na KIV 11.11.2019 02:55:

    "No, to mám jen nešikovně napsáno, to vyjde opravdu nastejno... A jestlipak..." - zobrazit celý komentář

    Nevědí, myslí si, že vyhrajou noťas.. :))))

  • badbunda.
    badbunda.
    11.11.2019 07:00
    Reaguje na Raul Zelený 10.11.2019 22:06:

    "Mi je tvůj návrh sympatický. A z tématu "Dvě krabice" si i po těch 10..." - zobrazit celý komentář

    Ty bláho to si nepamatuju ani náhodou :D

    Já jen vím, že tehdy jsem měl více času a chuti dát i nějaký komentář smysluplnější než smajlíka.

  • MBK fish
    MBK fish
    11.11.2019 07:35

    jo, holt bavit se, to není žádná p*del !

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    11.11.2019 10:01
    Reaguje na Míla Vildová 11.11.2019 01:42:

    "badbunda napsal -" Pravidla si přece tvoříme sami a to s ohledem na tradici..." - zobrazit celý komentář

    Dobrá, připojím tedy názor na archivní fotky v TD. Ač sám jsem vkládával archivní fotky do TD výjimečně (a díky tomu mi zbyla spousta pěkných vzpomínek spojená s pořizováním soutěžních fotek, o což "archiváři" přicházejí), ale zákaz "archivu" (stejně jako jakékoli jiné omezující pravidlo) je podle mě proti samotnému svobodomyslnému duchu této soutěže. Pokusím se to ukázat na příkladu. V TD "Podobnost čistě náhodná" zvítězila tato archivní fotka:
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/407466
    Její autor při jednom z předchozích sporů, "zda archiv, či nearchiv" prohlásil něco ve smyslu, "že se mu špatně fotí na rozkaz". Bylo by lepší, kdyby do soutěže raději narychlo pořídil nějakou odfláklou fotku, aby měl platnou vstupenku? Podle mě nebylo. Ta fotka přece udělala radost mnoha divákům. Podle mě se stalo dobrým zvykem uvádět informaci o tom, že se jedná o archivní fotku, pod názvem fotky. To by se mělo stát (psaným, či nepsaným) pravidlem.

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    11.11.2019 10:12
    Reaguje na KIV 11.11.2019 02:55:

    "No, to mám jen nešikovně napsáno, to vyjde opravdu nastejno... A jestlipak..." - zobrazit celý komentář

    To je strašně důležitá otázka (v souvislosti se zde probíhajícím sporem). Ví vůbec někdo, co je vlastně odměnou za vítězství v TD? A nemám na mysli sčítací a organizační povinnosti – to je přece daň z výhry. Ani nemám na mysli těch 15 minut slávy (pamatuji doby, kdy se žebříček vítězů neobjevoval na hlavní straně, ale pouze v zaprášených vláknech fóra, kam chodilo pár lidí, a fungovalo to). Zajímá mě, jak to cítí kdokoli z pravidelných účastníků TD.

  • MSD
    MSD
    11.11.2019 10:34
    Reaguje na Raul Zelený 11.11.2019 10:12:

    "To je strašně důležitá otázka (v souvislosti se zde probíhajícím sporem)...." - zobrazit celý komentář

    Párkrát jsem vyhrál a za sebe mohu říci, že to povzbudilo mé sebevědomí a já se nadmul :-))) Ale pak jsem si pokorně řekl, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se s nejlepší fotkou :-) Rozuměj, ne svojí nejlepší, ale nejlepší v soutěži :-)))

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse