Téma dne "Tisíc tváří stromů" čtvrtek 3. 10. 2019

 • Míla.V.
  Míla.V.
  01.10.2019 22:45

  Pravidla pro všechny a hlavně ty, kteří soutěžit teprve začínají..
  ---------------------------------------------------------------
  Téma dne :"TISÍC TVÁŘÍ STROMŮ" celý čtvrtek 3. 10.- celých 24 hodin.
  Hodnotí pouze soutěžící tak, že napíšou do popisku své fotografie vítěze na 1. až 3. místo – hodnotit můžete do pondělí 7.10.- do půlnoci.

  Pravidla podrobnější/doplňující:
  1) Soutěžní téma dne je "TISÍC TVÁŘÍ STROMŮ". Foťte, přemýšlejte, inspirujte se, doporučeno je fotit nejlépe v čase od vyhlášení soutěže do čtvrtka 3.10., kdy se fotky vkládají (nemělo by se hledat v archivu, ale v krajním případě je to povoleno).
  2) VKLÁDÁNÍ fotek do soutěže = ve ČTVRTEK 3.října od půlnoci do půlnoci.
  3) HODNOCENÍ fotek v soutěži = napiš vítěze na 1.-3. místě do popisku své soutěžní fotografie (název fotky + link). Hodnotit můžeš už od čtvrtka až do pondělí 7. 10. 23:59.
  4) Vložit můžeš MAX 3 fotky.

  PRAVIDLA PODROBNÁ A PŘESNÁ:
  Tento den (čtvrtek 3.10.2019) od 0:00 do 23:59 může kdokoliv nahrát maximálně 3 fotografie do této soutěžní galerie.
  Fotografie by neměly být z archivu, ale pořízené právě pro tento den (nejlépe připravené předem, nemusí být focené v tento den, ale PRO tento den .
  Od začátku soutěže až do příštího pondělí 23:59 (tedy dohromady 120 hodin) může každý soutěžící hodnotit. Hodnocení spočívá v tom vybrat tři fotografie, které jsou pro vás vítězné. Tím udělujete pomyslné 3 body vítězné fotce, 2 body druhé a 1 bod třetí.
  Tyto své vítěze (link na fotku každého) uvedete v popisku jedné ze svých soutěžních fotografií.
  Mezi vítěze můžete zahrnout i více fotografií stejného autora nebo i své vlastní.
  Bodování hvězdičkami u fotky je vypnuté, fotografie se hodnotí slovně.
  Každá z fotek soutěží samostatně (nesčítají se všechny body autora, ale všechny body dané soutěžní fotky).
  V úterý dochází k součtu bodů a vyhodnocení. To provádí vítěz minulého TD.
  Nový vítěz TD volí TERMÍN a TÉMA TD následujícího. Nové pravidlo říká, že se jedná o první čtvrtek v měsíci.
  (= vymyslí nové Téma Dne + k němu přidá krátký úvodní text + fotku)
  Nové TD se vyhlásí tak, že se vytvoří nové vlákno ve Foru/FotoGalerie, nebo nejlépe pošle adminům (redakcezavinacfotoaparat.cz).
  Admini následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž
  (ta je pak po celou dobu až do dne D vidět v Galerii).

 • Míla.V.
  Míla.V.
  01.10.2019 22:49

  Ve čtvrtek 20. října se u nás slaví Den stromů. Znovu obnovená tradice připomíná jejich význam a důležitost.
  Vždyť stromy mají k lidem tak blízko, i když ne všichni lidé si jejich přínos a význam uvědomují. Možná je to tím, že stromů kolem nás je tolik, že je lidé berou jako samozřejmost a podle toho se k nim chovají.
  Moc se mi líbí citát J.W.Goethe " Stromy, jichž se mohu bezprostředně dotýkat a z nichž cítím ohromnou energii - růstové fluidum.
  Vždyť každoročně, po celý svůj život, mi demonstrují své znovuzrození."
  Snad právě proto mě napadl tento námět do soutěže, moc se těším na vaše
  fotografie, zastavení u zelených korun, hnědavých kmenů a jejich dutin, prasklin v kůře, prostě jejich krás..

 • MSD
  MSD
  04.10.2019 20:23

  Mílo, blahopřeji k volbě tak záludného tématu!
  Na první pohled tak snadné! Stačí se podívat z okna, vyjít do zahrady nebo se vydat na procházku. Asi proto bylo tolik účastníků a publikovaných fotek.
  A současně bylo nesmírně obtížné! Kvalitně, originálně nebo kreativně toto téma nafotit. Asi proto bylo tolik fotek z archivu.
  Užil jsem si to. Děkuji. To sčítání ti nezávidím :-)

 • Tomava
  Tomava
  05.10.2019 00:47

  Že to neumím jsem věděl hned na začátku, že to bude tak složité jsem ale netušil. Na druhé straně Ti Mílo musím poděkovat za možnost zkusit něco nového - a bylo to prima. Tak díky za téma a hodně štěstí a síly při vyhodnocení.

 • Dana Kovaľová
  Dana Kovaľová
  05.10.2019 06:15

  Mílo a ostatní, omlouvám se za pasivitu, ale horečka je mrcha. Děkuju všem, kdo se pod mou fotkou (naštěstí prozíravě pořízenou krátce po vyhlášení nového TD) zastavili. Pokud bude do pondělka líp, zkusím rozdat nějaké komentáře. Pokud ne, dodám alespoň hodnocení - a budu doufat, že při příštím TD budu zdravější.

 • Marie
  Marie
  05.10.2019 08:53

  Bylo to zase fajn, užili jsme si to. Už jsem se skoro bála, že bude fotek 1000. :-) Díky moc - ale sčítání opravdu nezávidím.

 • Z9
  Z9
  05.10.2019 14:59

  Mílo díky za krásné, nevyčerpatelné téma. Díky taky všem, kdo k němu vložili fotky. Připomněli jsme si, co všechno pro nás stromy znamenají a že stojí za to, každý chránit.
  Zvlášť v dnešní přetechnizované době, ke které mi přesně sedí citát psychologa Ralpha Smarta: "Škoda, že stromy produkují pouze kyslík. Představte si, že by vydávaly wifi signály, zasadili bychom jich tolik, že bychom zachránili planetu."

 • Marimona
  Marimona
  05.10.2019 16:06

  Mílo, co dodat :) souhlasím se všemi komentáři nahoře... težké téma, krásné téma... má mnoho poselství k zamyšlení... díky za něj a hodně sil při vyhodnocování :)

 • Michal D.
  Michal D.
  06.10.2019 19:49

  Přátelé, byl jsem zde poprvé. Děkuji všem za inspirativní komentáře a to nejen k mé fotce. Mám pár drobných postřehů. Organizátorům soutěže bych doporučil pozměnit způsob hlasování o pořadí fotografií. Jistě jste si všimli, že většina zúčastněných odkládá své hlasování na poslední chvíli. Zcela určitě je to proto, že většina lidí nemá čas, prostě to nestíhají. Někteří ale (pokud tu vůbec nějací takoví jsou) možná mají strach veřejně hodnotit jako první, a tak čekají na poslední minutu. Hodnotit první totiž může znamenat ztrátu přízně, mohou někoho urazit a ztratit tak jeho body. Hodnotit první také znamená vzdát se možnosti kalkulovat o vítězi. Doporučil bych proto pro příště hlasování anonymní. Myslíte, že je pro autora fotografie důležité vědět kdo mu dal hlas a kdo ne? Ne, každý autor přece zná hodnotu své fotografie a ta je nezávislá na hodnocení druhých. Také bych doporučil neumisťovat k soutěžním snímkům komentáře do té doby, dokud nebude soutěž uzavřena. Komentáře jsou vždy subjektivní, některé mohou být účelové a mohou ovlivňovat hodnotitele. Děkuji vám všem za společnost.

 • KIV
  KIV
  06.10.2019 23:16
  Reaguje na Michal D. 06.10.2019 19:49:

  "Přátelé, byl jsem zde poprvé. Děkuji všem za inspirativní komentáře a to..." - zobrazit celý komentář

  Tak k tvému návrhu ještě pár doplňujících otázek.
  Kam bys navrhl, abychom dali/napsali své hlasy, aby to mohl číst jen ten co zrovna ten měsíc hlasy počítá, a přitom aby to neviděli ostatní?
  A pak ještě - umíš programovat? Protože pak budeš muset přeprogramovat všechno kolem soutěže, bodování, a tak.
  A jen tak mimochodem - organizátoři této soutěžní a hlavně zábavné "akce téma dne" jsme my, tedy ty, já, a všichni kdo vloží fotky. Vítěz volí nové téma a počítá "body" další měsíc, body udělují ti co vložili fotky a hlasovali. Tato akce je výjimečná právě tím, že komentáře jsou otevřené, a my na ně můžeme vlastně i reagovat. Účelem není jen vyhrát, ale pobavit se, mít fajn čas s přáteli.
  Anonymně se tu hodnotí a udělují se body u jiných soutěží. Momentálně tu běží anonymní soutěž "Cesta". Tam je hlasování přesně tak, jak popisuješ, a radost ti udělá i to, že komentáře neuvidíš až do ukončení soutěže. Zkus vložit fotky i tam.
  Vítej a budeme se těšit na tvé fotky.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse


Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace