Test objektivu Sigma 18-50/2,8 EX DC Macro

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    30.04.2007 15:26

    Martine, uznávám, že fotku na f4 jsem mohl dát, ale když to vemu zpětně, můžeš si udělat dostatečný obrázek o kresbě na okraji právě z té jediné fotky mechu na f2,8 a pak hned z prvního ukázkového snímku. ten tvůj údajný kraj mimo DOF totiž mimo ní vůbec není. To je právě ta špatná ostrost! Citelný pokles je i na prvním snímku a to jsme na cloně f6,3. Z toho to je myslím dostatečně jasné, nehledě na to, že máš v testu ještě laboratorní měření a výřezy z praktického použití na všech clonách a ohniscích.

    PS: Nikde jsem v testu nepoužil slovo "nepoužitelný".

  • Petr Luňák
    Petr Luňák
    30.04.2007 15:43

    Teda, zlatej Tamron.

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    30.04.2007 16:00

    2 Pierre: Samozřejmě, že jsem mohl dostat horší kousek, nebo ty naopak překvapivě dobrý nebo obojí naráz. Bohužel to se dá jen těžko posoudit. Jediná jistota by byla otestovat třeba 10 kusů objektivu a pak výsledky "zprůměrovat", ale to je - jak jistě sám uznáš - dost zdlouhavá práce s nejistým výsledkem. Navíc výběr kusu pro test je čistě náhodný (podle toho, co nám Sigma pošle) - stejně jako když kupuješ třeba v internetovém obchodu.

  • Tomáš Kypta
    Tomáš Kypta
    30.04.2007 16:38

    Mám staší verzi.Při koupi jsem vybíral ze 2 kusů.Jedna byla lepší na wide a druhá na tele při 2,8. Vzal jsem tu druhou.Ale musím říct,že jsem spokojený.Přečetl jsem snad všechny nározy a recenze na netu u nás i v cizině než jsem koupil.Pravda je,že to není 18-50 ale v reálu 19-47! Jsou lepší a horší kousky,občas je prý rozhozen BF/FF .Ale celkově STARŠÍ verze je povedené sklo a ve všech recenzích a četech většinou chválené. O nové verzi nic nevím!

  • pierre_
    pierre_
    30.04.2007 18:33

    Martin Holek: to je jasne, jen jsem chtel rict, ze moje zkusenosti se starsi verzi jsou velmi dobre a jsem rad, ze ho mam. Navic jak pise Tomas Kypta, na netu jsou na ni veskrze velmi pozitivni recenze.
    Pokud by byl zajem o recenzi teto starsi verze, mohu zapujcit (Brno).

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    30.04.2007 18:41

    Ono internetové recenze jednotlivých uživatelů se musí brát s velkou rezervou, protože jsou takřka stoprocentně čistě subjektivní. Záleží hodně na tom, kdo je píše. Já když jsem před časem koupil DSLR se seťákem, taky jsem z něj byl unešenej, ale jen do chvíle, kdy jsem na to nasadil jiný sklo...jinými slovy tehdy bych dal seťáku 9/10 a dnes sotva 4/10!:-)

  • pierre_
    pierre_
    30.04.2007 21:12

    jj, to mas recht :-)
    ale daji se najit i objektivni

  • Rorýs K. Krejsek
    Rorýs K. Krejsek
    01.05.2007 11:18

    Zajímavá recenze a asi dost nepříjemná pro HAMA cz.
    Nemohli byste vytestovat SIGMU 17-70 2,8-4,0 ?
    Mám ji doma a moc urvanej z ní nejsem.

  • Fotograf 133
    Fotograf 133
    01.05.2007 12:50

    Je smutné,že tento objektiv nemá ani zdaleka takovou ostrost,jako má seťák od Pentaxu,souhlasím s Taffey
    Test je super,dobrá práce

  • nepodstatne
    nepodstatne
    01.05.2007 13:36

    podla mojich skusenosti a podla recenzii, ktore som precital, by som bol pri nakupe inych nez macro objektivov od Sigmy velmi opatrny. ich macro je vsak zase skoro dokonale a cenovo pristupne (sam mam 105/2.8, chcem 150/2.8 hsm a mozno este aj 70/2.8 ;) ).
    ostatne objektivy maju mierne az velmi kolisavu kvalitu. 100-300/4 hsm je vynikajuci, ak clovek nechyti jeden z mala s FF/BF, ktore koluju. pri setakoch ako je tento je "odpad" obrovsky a deklarovane clony F/2.8 su vacsinou len marketingom. taktiez 10-20 hsm ma problemy. videl som niekolko objektivov, kde ako keby prava strana nepatrila k lavej (jedna ostra, druha makka).
    momentalne som velmi rad, ze mam tamrona 17-50 (v reali je sirsi koniec dokonca 16.5), ale na druhej strane by som bol radsej, ak by uz vysla Tokina 16-50 a po vzore licencovaneho Pentaxu (Pentax je vlastne Tokina, ako Sony su vacsinou Minolty) mala vlastny motor. Tamron je totizto dobry, ostry od cca F3.5, ale napr na reportaz pomaly.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse