Jak se fotografují volavky

  • Petr Vreštiak
    Petr Vreštiak
    12.04.2007 08:49

    Děkuji za krásný inspirativní článek a klasicky dokonalé fotky. Na to focení s bleskem jsem se chtěl také optat, ale počkám na článek:)

  • Jan Pešek
    Jan Pešek
    12.04.2007 09:20

    Kdo umí, umí, kdo neumí ten čumí, já čumím, super článek - o fotkách ani nemluvím,ale ty znám už z návštěv Ondrova webu.

  • JF
    JF
    12.04.2007 10:25

    K těm korekcím: pokud měříš bodově na bílou, něco bych přidal. Pokud maticově a okolíje výnamně tmavší, s tou korekcí do minusu se souhlasit dá. Volavky nefotím, věřím, že to takhle funguje obecně:)

    Parádní článek i fotky. Je vidět, že tě ta činnost opravdu baví

  • Jan Veber
    Jan Veber
    12.04.2007 10:40

    skvelej clanek Ondro,
    fotky klasicky extra trida:-)
    Dobre svetlo i nadale.
    Honza

  • Radim Spitzer
    Radim Spitzer
    12.04.2007 11:04

    Paradni clanek! K fotografiim asi neni treba nic dodavat. Preju dobre svetlo do dalsich zaberu. ;-)
    Zdravim, Radim.

  • Helenasotis
    Helenasotis
    12.04.2007 11:47

    Paráda - jen víc takových článků!
    S volavkou jsem se "fotograficky" setkala pořádně poprvé v zooparku v Chomutově a naprosto chápu Tvou fascinaci těmito ptáky :) A také se mi o to víc tají dech nad kvalitou Tvých snímků! (Do vody tam člověk nemůže, tak jsem se alespoň válela po zemi :D - lidé byli hodní, nikdo do mě nekopl ani na mě nešláp - a sledovala volavku při lovu - fotografický výsledek bída, ale i to pokoukání stálo za to!)

    Článku o používání blesku už se nemůžu dočkat! :)

  • Jaroslav Tvrdy
    Jaroslav Tvrdy
    12.04.2007 11:59

    Super fotky

  • Jiří Březina 1
    Jiří Březina 1
    12.04.2007 12:06

    Perfektní článek! Přestože jsem u nějakého volavčího rybníka několikrát týdně, zvedají se ty potvory daleko dřív než na sto metrů a vyfotit je "z chodu" je prakticky nemožné. Povedlo se mi to jen jednou a ještě v hodně kompromisní kvalitě.

  • martingross.sk off line
    martingross.sk off line
    12.04.2007 19:58

    Strasne rád som si počital, naozaj vyborne/profesionalne napisane! ako od maejstra prosickeho :) fotky su naozaj extra trieda! inak som sa pobavil na tej ako ležiš v blate, by som sa bál ze sa tam ocitnem... dobre svetlo ondro a vela uspechov do buducna

  • Roman Hradecký
    Roman Hradecký
    13.04.2007 10:56

    Ahoj.
    Protože to mám z domova pár stovek metrů do Zbudovských Blat (Nature 2000), běžně volavky (i bílé) vidím i z poměrně malé vzdálenosti, ale je pravda, že jsou dokonale ve střehu a často se rychle vzdálí. Volavky bílé na podzim při přeletu v desítkách sedají na louky blat,ale i ty pouze v bezpečné vzdálenosti sta metrů od všech okolních cest. Rušit se rozhodně nedají. Díky za článek a tvá fota. R.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse