Jak se fotografují volavky

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    11.04.2007 11:13

    Vybornej clanek i fotky. Ja si dlouho pral videt bilou volavku poradne zblizka a casto jsem smejdil kolem rek a rybniku. Prani se mi splnilo az ted, minuly vikend v Madarsku. Bohuzel to ale bylo na takove vetsi kaluzi mezi dalnici a benzinkou, plne odpadku .... ;o)))

  • Dušan Cigánek
    Dušan Cigánek
    11.04.2007 11:52

    Vždy si rád prečítam zaujímavý článok o tom ako vznikajú fotky, nielen z prírody. Je vidieť, že to boli hodiny strávené v prírode nielen fotením ale aj pozorovaním.

  • Jiří Hodeček MACRO-WORLD
    Jiří Hodeček MACRO-WORLD
    11.04.2007 13:34

    Super článek, už abych byl v terénu!

  • Jaromír Kadeřábek
    Jaromír Kadeřábek
    11.04.2007 17:02

    Poučný,hezký článek i fotky,ať se ti nadále daří.J

  • Ondřej Prosický
    Ondřej Prosický
    Autor
    11.04.2007 17:06

    Jozef Doboš (bLondyn):
    Ono nejde ani tak o délku ohniska. Teleobjektivy na zrcadlovkách májí rychlejší a přesnější ostření, snadný bývá i výběr AF bodu. To by mohl být u kompaktu problém.

    kulihrasek:
    S těmi korekcemi na volavku bílou to není jednoznačné. Pokud bude vyplňovat pouze zlomek záběru (1/4) na tmavším pozadí, doporučuji cca -1 EV. Pokud ale bude vyplňovat celý záběr chce to jít trochu do plusu. To zejména tehdy, jeli i prostředí světlé, nebo když je hodně pod mrakem. Při focení do RAWu, lze hodně zachránit, často až v rosahu -1 EV, + EV.

    Martin Spal:
    Ano, blesk používám na zvířata velmi často, nijak jim to nevadí a ani je to neplaší. Pro FA.cz mám rozepsaný článek "Použití blesku při fotografování zvířat", kde bude vše popsáno, je to obsáhlé téma náročné na zpracování. Stručně ti něco večer napíšu do pošty.

  • Luděk Masár
    Luděk Masár
    11.04.2007 18:01

    Velice příjemné čtení a nádherné podívání, hodně štěstí při dalších fotolovech, Luděk

  • Martin Boltík
    Martin Boltík
    11.04.2007 19:00

    prosi: pošli mi kopii na bolt@seznam.cz toho stručného popisu s focením blesku prosím :) taky jsem se na to chtěl zeptat, ale kolega mě předběhl :) Díky

    Martin

  • Kamenický Pavel
    Kamenický Pavel
    11.04.2007 21:25

    výbornej článek, skvělý fotky, přeju i nadále dobrý světlo

  • R.K. Přeji všem dobrým lidem vše nejlepší v r 2014
    R.K. Přeji všem dobrým lidem vše nejlepší v r 2014
    11.04.2007 21:45

    Klobouk dolů pane Prosický!!!!!!!! Opravdu! Poutavý článek a ještě lepší fotografie. Nevím, co říci. Je vidět, že Vás focení v přírodě opravdu baví.
    Jen tak dále! Hodně úspěchů přeji. Radim Kalivoda

  • www.fotopriroda.com -  Místo pro fotografy přírody
    www.fotopriroda.com - Místo pro fotografy přírody
    12.04.2007 02:14

    Ahoj Ondro, pěkné počteníčko a parádní fotky. Good work!

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse