jen tak si hraji… s foťákem už od svých 1O-ti let

Začínal jsem fotit s tátovo Exou. Tu mi ale brzy sebral, asi kvůli silné konkurenci a koupil dětský foťáček Corinu. S tou šlo dělat ledacos, jen fotit ne. A tak jsem si zrcadlovku vybrečel zase zpět.
Ve skříni začal přetáčet do tanku jeden film za druhým a v koupelně vyvolával fotky (nebo spíš duchy). Dnes by na fotoaparátu.cz tyhle špatně ustálené, zažloutlé fotky skvěle zabodovaly.
V 80tých letech jsem koupil Praktiku B100 a pár objektivů a vyrazil s batohem do hor. Slovenské a Balkánské hory mi učarovaly. Přešel jsem na diáky, abychom se vždycky na podzim měli proč sejít a opít.

Dnes vlastním Nikon D90 a pár objektivů, Nikon Coolpix P7000. Rád fotím širokoúhlým objektivem Tokina 11–16 mm a makroobjektivem Nikon 105 mm. Makro proto, protože je už pro mne lehčí lízt po kolenou, než po horách. Rád fotím přírodu, fotil bych i akty, ale nechce mi stát žádná modelka. A tak se na ně jen koukám. Navíc rodáka z mého bydliště, Jana Saudka, bych asi stejně nepřekonal…

A protože hodně vandruju po horách a rád o nich píšu, své zážitky a fotky sdílím na webových stránkách www.slapoty.cz.

Číst více...
FotoMaraton Sumava

Nejlépe hodnocené fotografie

Nejnovější fotografie

Nejnovější článek

Uživatel není autorem žádného článku.

Čím fotím

Informace o technologiích nejsou vyplněny.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace