Úroveň webu

  • E.B.E
    E.B.E
    11.06.2018 23:14

    ...neznám žádnou jinou veřejnou činnost, kde by autor mohl říct: Běda, jak se vám můj článek uveřejněný v novinách nebude líbit.... jestli se vám nelíbí moje židle, které vyrábím,opovažte se to říct ... moje jídlo je perfektní. A jestli vám nechutná, vůbec tomu nerozumíte, tak buďte z ticha a ne aby v talíři něco zůstalo :-))

  • renegade
    renegade
    11.06.2018 23:49

    Davno som tu vo fore ani nic necital, chodim na server malo, lebo sa len malokedy mozem niecim inspirovat, no zasvrbeli ma teraz prsty a tak tukam do klabosnice.

    Mohol by som napisat o fa.cz uz cely roman trebars len o IL. Lenze takmer uz nekomentujem, neradim vobec, nedavam nizke hodnotenia, neotvaram fotky, ktore ma v nahlade neuputaju, aj bez pouzitia IL ignorujem autorov, o ktorych viem, ze o moje nazory nestoja, pretoze odmenou za snahu a v dobrej voli straveny cas bola len horka pachut a boj s nepochopenim, casto dokonca zlobou, vlastne s veternymi mlynmi. A ten som uz davno vzdal, ako takmer vsetci, ktori ma boli svojimi fotkami inspirovali, ci inak ovplyvnili.
    Nakoniec som dospel k zaveru, ze ziadna zmena hodnotenia neprinesie zmenu k lepsiemu, pokial sami pouzivatelia fototechniky nebudu mat zaujem o nazor na svoje fotky, na to co a ako zlepsit. Ale nesmu byt vztahovacni, ze nazor na ich fotku je nazorom na nich samych. Body su totiz nanic, nic si za ne nekupite :)
    Rozlisujem totiz v zasade iba 2 druhy fotografov - dokumentacne-remeselnych v dobrom zmysle tohoto slova a tvorivych. Vynimocne sa to moze prelinat. Aj jedni aj druhi mozu vyprodukovat dobru, alebo zlu fotku. A je jedno ci fotia iba pre radost, alebo sa tym zivia, ale o tom uz predo mnou tu pisali ini.

    Takze k veci: Prekladam navrh na doplnenie tlacitka, ci zaskrtavacieho boxu: Mam zaujem o pisomnu diskusiu k mojej fotke / nemam zaujem o pisomnu diskusiu, alebo nieco v tom duchu. Napr. ako zakazane bodove hodnotenie, tak alternativne zakazane slovne. Prioritne mala k tomu byt urcena galeria Na rovinu, ale nezda sa mi, ze by to stacilo.

    Ked to dovediem do extremu mohli by byt aj tlacitka napr. : Chcem len pochvalne vyjadrenia / chcem len body (teda hviezdicky, najlepsie 6 a viac)... :))
    Ale nie, robim si srandu, hoc to tu vascinou naozaj tak vyzera.
    Lebo od tych co nerozumeju, co chcel autor fotkou povedat, sa neda ocakavat viac ako iba jednuduche paci / nepaci / neviem.
    Tak, a mozete o tom popremyslat, pripadne navrh rozvijat, alebo zavrhnut. Do toho! Do mna :D

  • E.B.E
    E.B.E
    12.06.2018 00:40
    Reaguje na renegade 11.06.2018 23:49:

    "Davno som tu vo fore ani nic necital, chodim na server malo, lebo sa len..." - zobrazit celý komentář

    Mluvíš od srdce a pravdivě, bohužel by mohl fungovat jen tvůj poslední ostavec.Tlačítko chci jen pochvalu. A bez smajlíku.Protože o komentáře přece stojí všichni ....jen ne o všechny a od všech :-(

  • KIV
    KIV
    12.06.2018 12:50
    Reaguje na E.B.E 11.06.2018 23:14:

    "...neznám žádnou jinou veřejnou činnost, kde by autor mohl říct: Běda, jak..." - zobrazit celý komentář

    Romane, to bude asi něco jiného.
    Ti řemeslníci jsou v profesi, poskytují služby za které si zákazník platí.
    Bude-li jídlo v restauraci špatné, či židle se mi nelíbí, nekoupím, nezaplatím, pápá.
    Tady je to jiné. Neplatíme, užíváme si služby zdarma...
    A že jsou lidi různí, proto existují lidé, kteří se třeba baví tím, že jdou na web ublížit, zničit, zplenit, udělat škodu, zkazit náladu...
    On k tomu byl důvod vyvinout ten ignore list.
    Uděláš si prostě pořádek sám, zastavíš lumpovi přístup aby ti plenil galerii, a je to okamžité, bez bolesti, efektivní, lump má utrum, a jde se vyřádit jinam, časem ho to přestane bavit, a je to...
    Jo, i střelné zbraně byly asi původně vymyšleny na obranu.
    Všechno se dá zneužít.
    A podle mne je hrozně jednoduché to zneužívání potrestat, nebo aspoň zastavit.
    No, vsadím se, že lidi ani sami nevědí, koho mají sami ve svém IL, možná tam mají i lidi co už dávno nežijou.
    Stačí omezit ten IL no dobrá, třeba jen na 3 lidi.
    (Na 3 je ažaž na jednoho lumpa. 6 je lepší, má-li lump 5 - 6 různých loginů. Víc než 6 obvykle nemá,,, )
    IL na neomezené množství lidí je prostě nejspíš, mírně řečeno, omyl...

  • E.B.E
    E.B.E
    12.06.2018 13:23
    Reaguje na KIV 12.06.2018 12:50:

    "Romane, to bude asi něco jiného. Ti řemeslníci jsou v profesi, poskytují..." - zobrazit celý komentář

    Nic jiného to není ...pravda. Možná jsem neuvedl nejlepší příklad, ale šlo o přijímání kritiky veřejnosti, když pomineme výdělek. Ostatně. Fotograf je taky povolání. I ten malíř, sochař, může být jen koníčkem, či povoláním. Ať to prostě obhajuješ jak chceš, když jdeš s kůží na trh, musíš počítat se vším.

  • E.B.E
    E.B.E
    12.06.2018 13:25
    Reaguje na KIV 12.06.2018 12:50:

    "Romane, to bude asi něco jiného. Ti řemeslníci jsou v profesi, poskytují..." - zobrazit celý komentář

    ...má utrum a jde jinam ... :-) ...to se ti zdá jako dobrý řešení? Když si nebudeš toho lumpa všímat, výsledek bude stejnej. I bez IL

  • KIV
    KIV
    12.06.2018 13:29
    Reaguje na E.B.E 12.06.2018 13:25:

    "...má utrum a jde jinam ... :-) ...to se ti zdá jako dobrý řešení? Když si..." - zobrazit celý komentář

    Anebo, protože jsi tak pěkně bezmocnej, a koukáš se slzičkou na to co se ti děje ve tvé milované galerii, tak začneš mazat své fotky. Jednu po druhé, všech 365. Ano, smazala jsem je, a myslela jsem si v tu chvíli, že už se sem nikdy nevrátím...
    Teď je tu klid. Možná i zásluhou toho IL...

  • xxxxxx
    xxxxxx
    Autor
    12.06.2018 14:00

    Tak vidíte, jak se ta bublina pěkně nafoukla...tohle byl hlavní smysl mého výkřiku. Jenže těch, kterých by se to mělo hlavně týkat, ty tahle diskuse vůbec nezajímá. Ti si jedou to své lajkování a je jim nějaký web šumák. Když to tu přestane fungovat prostě přejdou jinam a hotovo....Co by současné situaci pomohlo ? Nevím. Osobně si myslím, že boom fotowebů je obecně už pryč. Když to vezmu ze svého pohledu. Nevidím nejmenší důvod zde fotky ukazovat. Co se týká reportáže nebo dokumentu tu nezbyl nikdo. S kým bych měl o fotce diskutovat. Přece nemůžu mít chuť diskutovat s někým, kdo mi pod fotku napíše, že se někde "vplácím" , abych fotky pořídil. Uniká jim vlastní smysl samotných fotek. Pokušel jsem se to tu trochu rozhýbat, ale nakonec se to obrátilo celé proti mě a paní Kovalové, čemuž napomohla i zdejší redakce svým dílem. Výsledek ? nemáte tu ani paní Danu, která byla zdejším inventářem. Možná by pomohla větší iniciativa redakce, aby tu nalákala dobré fotografy, aby tu fungovali jako nějaký garant kvality. Něco jako "okem profesionála" ale přímo v galerii. To by mohlo přitáhnout i další příznivce fotografie, kteří by prostě skutečně chtěli vědět názor někoho, koho si váží. A ti ostatní co tu dělají "křoví" by to tu měli daleko pestřejší. Na IL se vykašlete. Je to možná nepříjemné pro Romana, ale je to naprosto legitimní nástroj. Když na někoho nemám náladu a neumím to vstřebat třeba tím, že dotyčného prostě ignoruji v diskusi, tak použiju IL. Omezení IL by možná bylo zajímavé. Vyvolá to hodně srandy. Vzpomínám si jak s tím bojovala KIV když počet krytiků přesahoval počet obsazených míst a pak se prováděly různé taktiky :)

  • KIV
    KIV
    12.06.2018 16:12
    Reaguje na xxxxxx 12.06.2018 14:00:

    "Tak vidíte, jak se ta bublina pěkně nafoukla...tohle byl hlavní smysl mého..." - zobrazit celý komentář

    No jo, (podrbání za uchem), když máš tři místa jako povolený limit v IL, a jedno kvítko co má na tebe pifku má 6 otevřených loginů, tak je to těžký… :-)
    Reportáž – dokument mi tu safra chybí, a Dana taky (my jsme se docela spřátelily mimo FA), ráda bych ji tady viděla aktivní, i její fotky…
    No a co s tebou, jak tě nalákat, abys tu začal vkládat ty reportážní, co nám tu chybí???

  • Stanislav Souček
    Stanislav Souček
    12.06.2018 16:54

    Eslivá se můžu zapojit do této výživné diskuze, přispěl bych svojí troškou do mlejnice.
    Mohu vás ubezpečit, že jakékoli opatření ze strany adminů nebude fungovat, když se nezmění přístup uživatelů. Tenhle problém řešil a řeší každý fotoweb, kde se boduje. Můžeme vydat třísvazkový manuál, jak bodovat a podle jakých kritérií přidělovat tu kterou známku, stejně budou opláceči vracet nízké známky. Stejně budou mnozí rozdávat šestky a sedmy v očekávání, že jim bude totéž vráceno.
    Povím vám, jak k tomu přistupuji já. Nenutím nikoho, aby mně věřil, ale u mě to funguje. Stejně jako nikoho nenutím, aby to dělal jako já.
    Co si budeme povídat, každý se chce svoji fotkou pochlubit. Kdo tvrdí něco jiného, nemluví pravdu. Vycházím z předpokladu, že se každý snaží ukázat svoje nejlepší práce.
    1) Proč a jak komentuji? Nejprve se snažím odhadnout, co autor svojí fotkou sledoval. Proč považoval za vhodné ji vystavit. Co mi(jako divákovi) chtěl ukázat a říct. Z toho pak vycházím, když se snažím poradit a autora nasměrovat. Dávám jen návrh na zlepšení. Nic víc. Jak to autor přijme, je už pak jeho věc. Možná mu jsou moje rady k něčemu, možná mu jsou k ničemu. Ale to už tak chodí. Poznám-li, že autor o moje komenty nestojí, nemám problém ho ze svých komentů vynechat. Čas pak dokážu trávit užitečněji, než radit někomu, kdo o to nestojí.
    2) Jak přijímám kritiku? Úplně stejně. Vyzkouším radu, (pokud se mi rady dostane) a to doslova, nebo si změnu alespoň představím. Pokud doporučované rady neposunou fotografii blíže k mému záměru, jednoduše mávnu rukou. Všechny ostatní komenty("Tenhle typ fotek nechápu...", "Fotka nestojí za nic...“, "do fotobanky dobrý..." apod.) považuji za neužitečný balast a odmítám jim věnovat jedinou minutu svého času. To se raději natáhnu na kanape!
    Věřte, že tenhle přístup mě umožňuje být v klidu a nenechat se rozhodit jakýmkoli komentem.
    Ale jak říkám, je to jen můj názor.

    (Stanislav Souček = Suggy. Zaměnil jsem přezdívku za skutečné jméno. Pokud jsem někoho zmátl, omlouvám se)
    St.

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse