Moje teorie - kvalita a informační hodnota fotek a videí

  • Lukáš10
    Lukáš10
    Autor
    22.04.2018 16:20
    Reaguje na KIV 22.04.2018 16:08:

    "Lukáši, prosím tě, a nesplet jsi si portály? Tohle je fakt portál, kde lidi..." - zobrazit celý komentář

    Já sem se tady přihlásil původně kvůli diskuzi abych se něco dozvěděl, ale taky můžu něco nahrát.

  • KIV
    KIV
    22.04.2018 16:26
    Reaguje na Lukáš10 22.04.2018 16:20:

    "Já sem se tady přihlásil původně kvůli diskuzi abych se něco dozvěděl, ale..." - zobrazit celý komentář

    Podívej, videa se tu nahrát nedají, vložit fotky můžeš jako každý z nás.
    Jinak pokud se chceš něco dozvědět, pak tolik netlač na lidi.
    Budu se těšit na tvé fotky. Ahoj.

  • Lukáš10
    Lukáš10
    Autor
    22.04.2018 16:39
    Reaguje na KIV 22.04.2018 16:26:

    "Podívej, videa se tu nahrát nedají, vložit fotky můžeš jako každý z nás...." - zobrazit celý komentář

    Něco sem nahrál, tak můžeš kouknout.

  • MSD
    MSD
    22.04.2018 16:52

    Lukáši, zajímalo by mě, co sis odnesl z této diskuze. Utvrdila tě v tom, že máš pravdu a ostatní jsou "..."? A nebo tě nějaký názor zaujal a chceš o něm přemýšlet? A myslím, že tady publikujeme většinou amatéři. Můžeš se přidat :-)

  • Lukáš10
    Lukáš10
    Autor
    22.04.2018 17:12
    Reaguje na MSD 22.04.2018 16:52:

    "Lukáši, zajímalo by mě, co sis odnesl z této diskuze. Utvrdila tě v tom, že..." - zobrazit celý komentář

    Tak začal sem přemýšlet o ledasčem, ale na některé otázky pořád nemůžu najít odpověď. Třeba, jaktože až do začátku 20. století všichni umělci produkovali krásná díla, a pak to šlo z kopce (kromě hudby). Nejen v umění, ale i ve stavitelství nebo ve výrobě nábytku. Tam se ta estetika udržela asi o 50 let dýl. Domy nebo nábytek vyrobené zhruba do poloviny 20.století byly pěkné, pak už se to říct nedá.
    Zkoušel sem hledat něco krásného v tom co se mi nelíbí, něco málo sem i našel, ale většinou jen nějaký detail.

  • kikiris
    kikiris
    22.04.2018 17:25

    KIV: toto je diskuzní forum a diskutovat zde, není podmíněno mít fotky
    ve fotogalerii. Já do galerie nechodím, fotografie si tam neprohlížím,
    nekomentuji je a ani své tam nevkládám. Prostě nemám potřebu si
    fotografie v galerii prohlížet. Je snad v něčem problém ?

  • KIV
    KIV
    22.04.2018 19:22

    kikiris: Asi máš pravdu. Lidi prostě hledají s někým si pokecat...
    Jen jaksi, když tu nebudeme vkládat fotky, jen si budeme dávat diagnózy, ti co je baví focení, a fotky jakéhokoliv druhu, se nejspíš pomalu vytratí. A to by bylo škoda.

  • kikiris
    kikiris
    22.04.2018 20:01

    KIV: já si nemyslím, že by sem fotografové přestali dávat své fotky, většina má
    silné nutkání svou tvorbu někde zviditelnit, i přes riziko, že nebude přijata příliš
    lichotivě. Já osobně nevidím, žádný (nebo jen minimální) praktický přínos z umístění
    fotografií na jakýkoli veřejný fotoweb a to z důvodů, že málokdy je vyjádření k fotkám
    relevantní, což je vcelku pochopitelné. Vyjadřují se totiž většinou fotoamatéři, kteří nemají dostatečnou kvalifikaci (např. školu) ani delší praxi v oboru. A negativní stránka těchto fotogalerií je, že se tam tvoří skupinky, které si navzájem chválí
    své fotky, aniž by k tomu byl oprávněný důvod...

  • KIV
    KIV
    22.04.2018 20:18
    Reaguje na kikiris 22.04.2018 20:01:

    "KIV: já si nemyslím, že by sem fotografové přestali dávat své fotky,..." - zobrazit celý komentář

    Nemohu nesouhlasit. Jen kvůlivá mému pochopení, prosím vysvětli tato svá slova:
    "Já do galerie nechodím, fotografie si tam neprohlížím..."
    To bych nedokázala, pokud bych tedy fotila... chodit na fotoportál, a vůbec si tam neprohlížet fotky...
    No nic, každý jsme jiný.
    A jestli fotíš, ráda se na tvé fotky podívám. Ahoj.

  • kikiris
    kikiris
    22.04.2018 22:21

    KIV: ano, každý jsme jiný. Já nenahlížím ani do jiných webových fotogalerií. Pokud si
    chci prohlédnout tvorbu autorů, kteří mě zajímají a mohou mě oslovit, tak vím kde se
    na jejich práci podívat. Jo, fotím a docela dost, měl jsem jen tři malé výstavy lokálního významu, ale jen proto, že jsem k tomu byl "přemluven". Nemám potřebu své cvaky
    někde prezentovat. Už druhým rokem vedu fotokurzy pro začátečníky a sám navštěvuji UTV a tam musím své fotky prezentovat a obhajovat před lektorem i
    spolužáky. Pokud se má o fotkách diskutovat, tak jedině osobně, na dálku po netu
    to nebude nikdy objektivní. Já mám tu možnost, že si o svých fotkách můžu promluvit
    s lidmi ze svého okolí a to mi stačí a vyhovuje. Ale nevylučuji, že většině fotoamatérů to nebude vyhovovat. Tož tak... Ahoj

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse