Moje teorie - kvalita a informační hodnota fotek a videí

  • KIV
    KIV
    23.04.2018 13:11
    Reaguje na kikiris 22.04.2018 22:21:

    "KIV: ano, každý jsme jiný. Já nenahlížím ani do jiných webových fotogalerií..." - zobrazit celý komentář

    Kikiris: Se zájmem a úctou zaznamenáno, omluvenka přijata… :-)
    Jen jedno sdělení mi nějak nesedí:
    „Nemám potřebu své cvaky někde prezentovat.“
    Neumím si představit jakéhokoliv fotografa, který by prostě fotil do šuplíku, a nějak někde někomu se nechtěl „pochlubit“, či své fotky někde nějak prezentovat či vystavovat.
    Pokud tedy fotografii studuješ, a navíc i učíš, máš tedy zřejmě jen vyšší cíle, například výstavy ve velkých galeriích, National Geographic, Czech Press Photo, World Press Photo, nebo podobné…
    Jen mi prostě hlava nebere, proč by někdo navštěvoval fotoportál, a ani si tam nechtěl prohlížet fotky, tedy aspoň některé či něčí…
    No nic, jsem ráda, že jsi tu, třeba se časem i přidáš, a někdy někomu, u koho uvidíš talent či snahu, i poradíš. Fakt bych se těšila i na tvoje fotky, z kterých, jak předpokládám, by se dalo i něco nového přiučit…
    A mrzí mne, že jednou, až uvidím tvoji vítěznou fotku ve WPP, ani nebudu vědět, že je tvoje, protože tam těžko bude pod tvým nickem. Ale přeju hodně zdaru.

  • kikiris
    kikiris
    23.04.2018 14:19

    KIV: já na toto fórum nechodím opravdu k vůli fotkám. Rád si zde čtu články o novinkách a recenze na fototechniku, ty jsou tady opravdu dobré. No a občas
    se tady přidám k nějaké diskuzi a pouštím si hubu na špacír, jako třeba zrovna zde...
    Ale s těmi "vyššími cíli" jsi mě KIV opravdu pobavila. Něco takového by mě opravdu
    ani na mysl nepřišlo. Až tak úplně do šuplíku nefotím, přece jen na jeden fotoportál fotky dávám, ovšem tam to není do galerie, ale přímo do diskuze. Fotky, jejich technická kvalita ani kompozice se tam převážně neřeší, je to spíše klábosení o
    životě, dobré náladě a o focení, jako takovém, nic důležitého...
    Vést ty fotokurzy mě baví, jednooký mezi slepými bude vždycky král :-). Ne, opravdu
    chodí tam lidičky, co nemají o fotografování vůbec šajnu a naprosto netuší co je to
    expoziční trojúhelník, nebo kompozice a o práci se světlem nemluvě, takže to někdy dá dost práce je do toho zasvětit. No a sám se učím fotit už druhým rokem na Opavském institutu tvůrčí fotografie a ještě další dva ročníky mě čekají. Tak pak možná budu o něco moudřejší a budu o focení více vědět a něco snad i umět,
    potom sem třeba nějaké obrázky dám... :-)

  • Festa
    Festa
    23.04.2018 16:30
    Reaguje na kikiris 23.04.2018 14:19:

    "KIV: já na toto fórum nechodím opravdu k vůli fotkám. Rád si zde čtu články..." - zobrazit celý komentář

    Ahoj, jestli můžu-
    fandím Tvojí práci s fotografy. Je to opravdu obor, ve kterém je samostudium pro někoho těžké, viz já. Ale to je jedno.
    Jenom bych reagoval na některé věci v diskuzi.
    Za ten čas mého pobytu tady jsem si nemohl nevšimnout.
    To, že je tu několik "Táborů", není žádná novinka.
    To, že fotky nových členů se ze zkušených nesnaží posunout dál, není žádná novinka.
    Pokud se o to snad pokusí, tak se se zlou potáže. Že?
    Co mě těší, je "Okem profesionála", kde fotky hodnotí -FOTOGRAF.
    Potom se nedivím, když někdo, už i já, hodnotí lidi, kteří si ho za komentář,
    i neodborný, dají na BL.
    Na druhou stranu, jsem rád, že je to takový rodinný server.
    A na konec takový můj pohled.
    Jezdím rád na kole. Jednou ročně se zůčastním jednoho závodu.
    I když vím, že skončím poslední, tak jedu. Porovnám si svůj výsledek
    z loňského roku a zlepšení mě potěší. Ale i účast mi dodá svoje.
    To je asi tak můj pohled na věc, ale pokud někdo můj názor nesdílí
    tak to akorát ukáže, že jsme každý jiný. A to je dobře.
    Přeji všem pěkný den. Vašek

  • johnwayne
    johnwayne
    14.01.2020 18:27

    skvelá téma. Ďakujem veľmi pekne za zaujímavé informácie. Nakoniec som našiel odpovede na moje otázky

  • johnwayne
    johnwayne
    23.01.2020 16:00

    Chcel som tiež pridať informácie o svojom blogu, kde nájdete absolútne všetky odpovede na vaše otázky
    http://fixthephoto.com

  • Petr Novák-Moric
    Petr Novák-Moric
    23.01.2020 17:20
    Reaguje na Lukáš10 22.04.2018 17:12:

    "Tak začal sem přemýšlet o ledasčem, ale na některé otázky pořád nemůžu..." - zobrazit celý komentář

    K tvému názoru na fotografii se vyjadřovat nebudu, myslím, že je to zbytečné. Ale vůbec nechápu, jak uvažuješ: píšeš, že veškeré současné umění, kromě hudby, upadá a vyvolává v tobě depresi, což nemáš zapotřebí a že máš rád metal a horor, a to mně připadá divné. Dříve se lidé snažili, aby hudební nástroje měly čistý a libozvučný zvuk, ale přece už od dob počátků jazzu (což je zhruba od začátku 19. stol.) se používají deformované zvuky, které byly dříve nepřípustné a byly považovány za falešné pazvuky, disharmonické, depresivní atd. A na jazz navazuje veškerá současná hudba (včetně populární a vážné), včetně metalu. Ten také vychází z jazzu a rocku a používá v hojné míře zkreslené zvuky, které se deformují elektronicky (já osobně proti tomu nic nemám), zpěváci mají chraplavé hlasy, které ještě nedávno byly považovány za škaredé. Kdyby někdo slyšel před 200 lety elektrickou kytaru, vstávaly by mu vlasy hrůzou na hlavě. Navíc metal na spoustu lidí i dnes působí přímo depresivně a agresivně a muzikanti si v provokacích libují. A taky máš rád horory. Ale ty jsou přece založeny na vyvolávání strachu a hrůzy, bez toho to není horor a na spoustu lidí působí depresívně. A úplně stejně, jako na někoho působí metal depresívně a na někoho ne, tak je to i s těmi fotkami. Umění nemá za úkol hladit po duši, ale zprostředkovávat prožitek skutečnosti (vnější i vnitřní) divákovi, posluchači tak, jak ji vnímá autor, i s pozitivy i negativy. Pokud se člověk za každou cenu chrání před deštěm a mrazem, tak si ani nezalyžuje. Já osobně rád fotím v mlze, chumelenici, dešti a přináší mně to radost. Dokonce i některým lidem se moje fotky líbí a ti ostatní mají právo na to, aby se jim nelíbily nebo jim byly prostě ukradené.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse