Blacklist

  • 04.05.2017 22:27
  • Festa
  • 158
  • KIV
    KIV
    26.05.2017 13:47
    Reaguje na fialový poustevník 26.05.2017 12:25:

    "Ještě jednou díky za návod . Věnuji se focení - zde jsem se objevil až když..." - zobrazit celý komentář

    Zároveň jsi ale zjistil, že jsou tu lidi, kteří chtějí číst Romanovo hodnocení fotek, protože jim to něco dává a něco si z toho berou.
    Mně například by chyběly tvé fotky i jeho rozbory fotek.
    Hezké světlo, a těším se na další fotky.

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    26.05.2017 16:27

    Myslim, ze blacklist je dobra vec a urcity tip demokracie. Kdyz nekdo nechce, abych mu psala pod fotky komentar a davala body, ma na to pravo :)

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    26.05.2017 16:27
    Reaguje na KIV 26.05.2017 13:47:

    "Zároveň jsi ale zjistil, že jsou tu lidi, kteří chtějí číst Romanovo..." - zobrazit celý komentář

    hezky napsane - dekuji Karen :)

  • E.B.E
    E.B.E
    26.05.2017 16:46
    Reaguje na Helena Macenauerová 26.05.2017 16:27:

    "Myslim, ze blacklist je dobra vec a urcity tip demokracie. Kdyz nekdo..." - zobrazit celý komentář

    Podle mě naopak Helenko. To, že si na veřejným místě budu vybírat kdo může a kdo ne není demokracie. Naopak. Je to cenzura jak za totáče .Navíc celej tenhle server i hodnocení ztrácí smysl. Že se banda lidí shlukne pod záštitou blacklistu a vzájemně si osedmičkujou a pochválí profily degraduje ostatní uživatele, kteří prostě nemají kamarády a neradi rozdávají čísla jak v tombole. Výběr TOP je výsměch. Řazení podle průměru je v tomhle podání trapárna. Atd.Pokud si lidi (nejen já) nebudou smět k fotce říct vlastní názor, nikdo, ani ten kdo o to stojí se nepoučí, nedozví, jak na tom jeho fotky sou. Každý se tu bojí cokoli říct. Lidi se ptají, proč jim sem dal známku a vedlejší fotce ne...jak každýmu vysvětlit, že ke každé fotce názor napsat nemůžu, protože si to autor nepřeje? Nedávný příspěvek KIV, které děkuju za tu "neutralitu, " jsi jediný tady na portále, komu mohu upřímně zhodnotit fotku", mluví za vše :-(

  • Festa
    Festa
    Autor
    26.05.2017 16:57

    Souhlasím s Romanam, ale pravidla serveru jsou zase daný. Takže na druhou stranu by se dalo říct, pokud se ti to nelíbí, tak tu nemusíš být. Sám se divím, že to říkám jako první.

  • MSD
    MSD
    26.05.2017 19:28

    Blacklist by byl jistě užitečný pro případy osobních animozit, ovšem nikoli vyvolaných hodnocením fotek, které se opírá o reálné hodnocení fotek. Řada lidí přiznává, že radéji dává jen 5 nebo 6. Podívejme se na komentáře Romanaxyz - jsou nékdy tvrdé, ale v zásadě správné. A když ho kvůli tomu někdo dává na blacklist, je přece zřejmé, že mu nejde o hodnocení fotek, ale jen o pochvaly. A myslím, že bez takových by bylo FA lepší.

  • MSD
    MSD
    26.05.2017 19:49

    Někdy to tu ve mně vyvolává dojem, že je tu několik uživatelů, kteří tu ani být nechtějí. Jako by byli "zavázáni" vložit sem své "řemeslo". Fotografové vysoké úrovně a zejména sebevědomí. Takže jsou ochotni akceptovat jen ty šestky. Nižší známka by jim poškodila jejich profesionální kredit. Jen dojem, no :-)

  • MSD
    MSD
    26.05.2017 20:03

    A pokud by byl můj dojem správný, pak by bylo dokonalé, aby takoví "zavázaní" byli současně zavázáni nepoužívat blacklist. :-)))

  • Zdenek Stránský
    Zdenek Stránský
    26.05.2017 22:04

    Na FA jsem se naučil něco o focení a hodně o mentalitě uživatelů. Jeden se uchýlí k hrubým nadávkám druhému poté, co vyzkoušel různé slušné možnosti k tomu, aby mu přestal komentovat jeho fotky. Přitom jindy ta slušná forma většinou postačuje. Ten druhý má ušlechtilou touhu svými komentáři pomoci ostatním k lepším fotkám. Píše, kdy je žlutá správně žlutá, modrá dost modrá, i když každý autor to vidí jinak. V komentářích typu "cvak o ničem" též demokraticky radí, co by se fotit mělo a co ne. Pro mnohé tady je to přínosem. Na závěr v diskuzi o zrušení Blacklistu ten první dostane návod, jak Blacklist správně používat :-))

  • E.B.E
    E.B.E
    26.05.2017 22:45
    Reaguje na Zdenek Stránský 26.05.2017 22:04:

    "Na FA jsem se naučil něco o focení a hodně o mentalitě uživatelů. Jeden se..." - zobrazit celý komentář

    Myslím, že si to moc nepochopil. Zaměňuješ subjektivní názor s nějakou danou hodnotou "jak to má být" Nikde nepíšu musíš to tak udělat, ale jen jak to vidím já. Ostatní je na autorovi, co si z toho vezme. A ano ...ne vždycky se mám čas nebo chuť nějak moc rozepisovat. I tak je to víc, než většina z vás. Pokud by všichni přidali komentář, měl by autor lepší pohled na fotku, než od jedinýho člověka, kterej pak samozřejmně vypadá jako idiot. K žádostem o "nechození k autorovi" už jsem se nejspíš vyjádřil dřív. Server je veřejnej. Fotky sem vkládány dobrovolně a za tímto účelem. Jednak většinou nečtu ani popis fotky, hlavně často ani nevím, komu patří. Ale hlavně už z principu nechápu, proč by mi měl někdo říkat, ke které fotce můžu a ke které ne něco napsat. Zvlášť, když to píšu slušně. I když někdy dost zkráceně. Tys viděl někdy fotografickou výstavu pro veřejnost, kam můžou jen ti, kterým se to bez výhrad líbí? ...restauraci, kam můžou jen hosti, kterým bude jídlo chutnat a nedovolí si zkritizovat kuchaře? ...a tak dál.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse