oddělená galerie

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    Autor
    02.02.2016 14:36
    Reaguje na Pavel_P 02.02.2016 12:39:

    "stačilo by vymeslet a sepsat pravidla... a není třeba oddělené galerie... ..." - zobrazit celý komentář

    Lidé vždycky chodili do galerie s různými představami o tom, co od ní očekávají. Někteří se chtěli jen podělit o své nové fotky, jiní si přišli popovídat, další hledali kritiku a rady, a jiní třeba jen přátele nebo potenciální partnery. A vždycky mezi těmito skupinami vyvstaly třecí plochy, protože hrdá matka toužící se pochlubit, že ten "náš lumpík má další zoubek", nebude chtít poslouchat kritiku na adresu kompozice/blesku/radiátoru rostoucího z hlavy...
    Můj návrh byl vedený snahou vyčlenit tu skupinu, která galerii navštěvuje primárně kvůli fotkám a diskusi/kritice týkající se fotek. Dát jí možnost kliknout na galerii, kde tohle může očekávat, stejně jako lidi, hledající stejný smysl.
    A někde v pozadí toho, co jsem navrhla, je i zbožné přání a optimistická naděje, že pokud tu takové místo bude, možná se vrátí alespoň někteří z těch, které odradila nová podoba FA i to, kam se zatím zdá směřovat.

  • Pavel_P
    Pavel_P
    02.02.2016 15:30
    Reaguje na Dana Kovaľová 02.02.2016 14:36:

    "Lidé vždycky chodili do galerie s různými představami o tom, co od ní..." - zobrazit celý komentář

    Já naprosto souhlasím ....různé představy a očekávání...A taky jsem si myslel, že ty třecí body rozdílných pojetí půjdou vyřešit právě oddělenou galerií. Není to špatný nápad. Možná by to pomohlo. Ale taky mi to přijde trochu jako že by vznikl - Jak zmiňuje Tomáš FA uvnitř FA.

    Já jsem spíše chtěl říct to, že hlavní galerie by mohla být tou galerií o které mluvíme. Jen kdyby měla pravidla.

    A uživatelé přející/nepřející si kritiku by se odlišil tím, že by napsal třeba pod foto "fotka ke kritice". Nebo by to snad šlo oddělit již při nahrávání fotky - tak jako existuje kolonka "zakázat bodování", mohla by vzniknout kolonka "foto ke kritice".

    A nebo... snad by to šlo provizorně řešit pomocí tagů. Kdby se skupina lidí, kteří si to přejí dohodla, že bude používat jednotný TAG (například zmiňované "katovna"). Tak by pod tímto tagem za chvíli vznikla "jako galerie" a šly by vidět právě takové fotky (uživatelé) o kterých píšete.

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    Autor
    02.02.2016 16:46
    Reaguje na Pavel_P 02.02.2016 15:30:

    "Já naprosto souhlasím ....různé představy a očekávání...A taky jsem si..." - zobrazit celý komentář

    Jistě, Pavle, to, co navrhuješ, by určitě šlo... ale proč by měli uživatelé s pomocí nějakých berliček řešit to, co může administrace řešit systémově - a co by mělo být v jejím zájmu, pokud je tedy jejím zájmem co největší uživatelský komfort. Koneckonců argument, že právě možnost vytváření různých galerií byla jedním z motivů proměny FA, už v diskusích ze strany adminů opakovaně zazněl.

  • Pavel_P
    Pavel_P
    03.02.2016 07:35
    Reaguje na Dana Kovaľová 02.02.2016 16:46:

    "Jistě, Pavle, to, co navrhuješ, by určitě šlo... ale proč by měli uživatelé..." - zobrazit celý komentář

    Já nejsem vůbec proti. Myslím, že by to fungovat mohlo, ale jestli to bude v oblibě se ukáže ....jestli tu galerie budou lidi používat.

    To co jsem navrhoval jako berličku nevnímám. Je to nástroj.

  • Taky..
    Taky..
    04.02.2016 10:50

    Určitě to stojí za to novou galerii zkusit. Nejsem proti názvu Katovna, i když není nejvýstižnější (Nejde o to fotku odpravit, ale spíš se k ní vyjádřit. Aby to pak lidi neodrazovalo..). GA-ZE je podle mě takové nic neříkající. O-KO za mě asi nejlepší.

  • kubuthor
    kubuthor
    04.02.2016 11:49

    Jsem za.
    Dobrej nápad, Dani.
    Ať se to jmenuje jak chce, když budu chtít názor na něco, co je pro mě důležitý, budu rád za prostor, kde ho můžu čekat... a bez žádnejch štráchů.

  • Pavel_P
    Pavel_P
    08.02.2016 08:50

    Pane Radikovský, můžete to zkušebně rozjet? Dejte tomu nějaký navržený název nebo svůj vlastní. Na tom nesejde.....

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    11.02.2016 11:02

    ...tak, kde to vázne??? Je potreba odsouhlasit: nazev, pravidla...

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    11.02.2016 22:21

    Mne z diskuze vyplynulo - vytvorit novou galerii, kde:
    - nazev by mohl byt "S kůží na trh" nebo "Katovna"
    - bylo by dobre si urcit "moderatora" galerie - Dana, Taky,...? (myslim, ze muzou byt i vic nez jeden...)
    - galerie by byla clenska - muze byt pristupna vsem nebo jen clenum, tedy tem, ktere schvali moderator teto galerie (o clenstvi je potreba pozadat moderatora).
    - bodování zakazat: ANO/NE (mozne evt zmenit v prubehu?), komentare povolit

  • Taky..
    Taky..
    12.02.2016 12:01

    K čemu moderátor, jaké schvalování? Předpokládám, že bude galerie přístupná všem, jen by měli dodržovat její pravidla. Bodování bych nechal na každém, ať si ho zapne/vypne jak chce. Ale nechci mluvit za Danu..

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse