oddělená galerie

  • Pavel_P
    Pavel_P
    01.02.2016 13:49

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153803914896399&set=gm.482858861906964&type=3&theater

    příklad

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    Autor
    01.02.2016 14:51
    Reaguje na Taky.. 01.02.2016 11:45:

    "Přijde mi, že tu došlo ke sloučení dvou různých nápadů - Daniny diskuzní..." - zobrazit celý komentář

    Pro mě komentáře jsou na roveň kritice, v první řadě mi šlo o to dát dohromady ty lidi, kteří chtějí diskutovat skutečně o fotkách - navzájem si je hodnotit, kritizovat a necítit to jako útok/urážku apod.

  • Taky..
    Taky..
    01.02.2016 15:26
    Reaguje na Dana Kovaľová 01.02.2016 14:51:

    "Pro mě komentáře jsou na roveň kritice, v první řadě mi šlo o to dát..." - zobrazit celý komentář

    Dobrá. Ještě mi není jasné, proč vlastně chceš vypínat to bodování. Já bodování nechápu jako plnohodnotnou formu vyjádření, ale jako vhodný doplněk k němu - vyjádření míry, jak hodně se mi fotka líbí (přičemž mám stále na paměti definice bodů ze starého FA).

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    Autor
    01.02.2016 16:02
    Reaguje na Taky.. 01.02.2016 15:26:

    "Dobrá. Ještě mi není jasné, proč vlastně chceš vypínat to bodování. Já..." - zobrazit celý komentář

    nějak jsem měla pocit, že slova by stačila, ale samozřejmě se klidně vypořádám i s body :o)

  • Petr.
    Petr.
    01.02.2016 21:01

    Nápad Dany se mi líbí, snad by nezůstalo jen u pěti uživatelů a bojácné Lenky...

    Za sebe bych bodování nepotřeboval, svádí lidi k očíslování (ohvězdičkování) a nic víc. Co se mi kdysi líbilo na jiném serveru bylo, že každý viděl komentáře až po tom, co napsal svůj názor.

    A otázka proč samostatnou galerii je snad jasná, například žádný IL (jak jsem tu v diskuzích postřehl, Pavel by mohl vědět, o čem píšu) Snadná orientace pro ty, kteří se chtějí zapojit. Mohl bych si zobrazit jen fotky z této galerie. Logické by bylo, kdyby se dala fotka vložit do více galerií, včetně té diskuzní. Pro nově příchozí je to pak snadná cesta dostat se k diskuzi o fotkách. Myslím, že dost lidí rozmýšlí, jestli má cenu něco psát někomu, koho nezná a logicky pak vznikají skupinky lidí, které komunikují převážně mezi sebou. Atd...

  • Taky..
    Taky..
    01.02.2016 21:56
    Reaguje na Petr. 01.02.2016 21:01:

    "Nápad Dany se mi líbí, snad by nezůstalo jen u pěti uživatelů a bojácné..." - zobrazit celý komentář

    Jenže tím, že zakážeš bodování, jim jazyk nerozvážeš, uchylí se k pouhému "líbí, nelíbí, +, fajn", což je jen slovní obdoba.

    Odkrytí ostatních komentářů by bylo dobré pro tu ryze kritickou galerii (společně s odkrytím autora fotky). U běžné diskuzní galerie ale tím možná utlumíš komentování... (možná ne).

  • Petr.
    Petr.
    01.02.2016 23:51
    Reaguje na Taky.. 01.02.2016 21:56:

    "Jenže tím, že zakážeš bodování, jim jazyk nerozvážeš, uchylí se k pouhému ..." - zobrazit celý komentář

    Jasně, Taky, chápu. Ono je to vše hlavně o tom chtění, takže jestli čísla, známky a nebo smajlící ... je jedno. Lidi k psaní nepřinutím ničím a ani se nedá okomentovat každá fotka. Prostě nemůže každého vše oslovit a psát něco k fotce, kterou nechápu, nemá smysl. Proto jsem zmínil ten počet lidí. A ano, psal jsem jen o této konkrétní galerii

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    02.02.2016 02:08
    Reaguje na Pavel_P 01.02.2016 13:36:

    "Ok, rozumim. Ještě mě napadlo jednoduché řešení, které jsem viděl v jedné..." - zobrazit celý komentář

    Sumasumárum musím uznat, že to, co píše Pavel, je nejjednodušší a funkční řešení. (řešení toho, co jsem si představoval já, ale asi ne toho, o čem píše Danka)

    Ale, jak jsem psal jinde, já stejně nikdy nehledám fotografie přes galerii a rád se podívám i na žánry, které nejsou úplně moje parketa. Jakékoliv uzavření se do nějaké galerie je jedině ochuzením.

  • Taky..
    Taky..
    02.02.2016 09:09

    Tady snad nejde o nějaké uzavření se. I tak zřejmě všichni budou sledovat všechno. Spíše nastavení jiného přístupu či pravidel, která budou respektovat jak autoři, tak komentující. Je to stejné, jako se podřídit jiným pravidlům a zvykům na plese nebo v rockovém klubu.

  • Pavel_P
    Pavel_P
    02.02.2016 12:39

    stačilo by vymeslet a sepsat pravidla... a není třeba oddělené galerie...

    pravidla fóra už pan Radikovský (jak takž napsal)...i když jsme doufal, že to vypíchne do samostaného článku nebo jinde ....

    připravíte i pravidla pro galerii?

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse