co bych si přál ještě změnit

  • Radik
    Radik
    19.12.2015 18:16
    Reaguje na KIV 18.12.2015 22:16:

    "Ad d): Vkládám fotku a chce to první tři písmena názvu štítku, takže musím..." - zobrazit celý komentář

    Stitku je opravdu mnoho a mnoho a bude jich stale vice.... tudiz roleta nedava smysl a na podobnych mistech je naseptavac bezne reseni. Nehlede na to, ze je mozne fotku vlozit a stitky doplnit pozdeji. Co by mozna stalo za zvazeni je seznam autorovych oblibenych stitku.

  • KIV
    KIV
    19.12.2015 22:45
    Reaguje na Radik 19.12.2015 18:16:

    "Stitku je opravdu mnoho a mnoho a bude jich stale vice.... tudiz roleta..." - zobrazit celý komentář

    V tom případě škrtám bod d). Jakákoliv práce na tom by byla totální ztráta času.

  • KIV
    KIV
    20.12.2015 22:14

    d1) Nerozumím moc tomu, proč kategorie „Město“ se stalo galerií, kdežto „Street photo“ se dostalo z kategorie (kde jsme měli kolem 2800 fotek, tuším) jen na úroveň štítku, jako třeba „PF2013“.

    d2) Rozdíl je taky v tom, že štítek je nepovinná informace a nemusí se vyplňovat, kdežto galerie ano. Takže streetovky budou rozházené mezi „Lidé“, „Město“, „Černobílé foto“, „Ostatní žánry“, a některé budou či nebudou mít i štítek…

    d3) Našeptávání jsem našla jen u photo.net (pro mne složité a nepřehledné).
    U těchto portálů jsem se naopak dopracovala k streetovkám z hlavní stránky velice jednoduše:
    * Photoextract – kategorie StreetPhoto – na jedno kliknutí
    * Dppreview – gallerietags na jedno kliknutí – street a streetphotography
    * Photopost – fotogalerie – kategorie má roletu – streetfoto
    * 1x – photos – kategories má roletku – street
    * Ephoto – Photo – Galéria – Hladaj – vyberte tému – má roletku – street fotografia
    * Photoserver – Galerie – kategorie – má roletku – Streetfoto

    d4) K tomu, že do štítku může každý napsat co chce a tudíž vytvořit nový, asi tolik, že ano, štítků bude víc a víc, například pro street tam bude nejspíš nejen „street photo“, ale i „streetfoto“, „streetphoto“, „ street foto“, „street“, „streetphotography“, a podobně…

    d5) Proč škrtám d) ze sezamu je, že jsem si uvědomila, že starat se o nějakou roletku u nějakých štítků je zbytečné, protože bod 2 věta 2 z tohoto mého seznamu bude platit i nadále, dokonce i kdybys přidal street photo do galerie, tak to nic nevyřeší, pokud se musí zatrhnout pod fotkou jen jedna galerie. Stejně lidi zatrhnou jednou město, jednou dokument, jednou lidi, jednou č-b, jednou street photo… atd., a štítek buď vyplní, nebo ne, takže streetovky stejně nebudou všechny pohromadě k prohlédnutí. Je to teď prostě všechno provázanější a komplikovanější. Určité věci nezbývá než akceptovat a zvyknout si na to jak to je. (Povzdech, ale s úsměvem, slepované vánoční pečivo dnes vyšlo výborně.)

  • Taky..
    Taky..
    21.12.2015 10:06

    c) ANO
    (ono sice jde udělat odstavec pomocí shift+enter, ale kdo na to má pamatovat, že)
    e) ano
    f) ano (ono obecně jde o novém FA říct, že to, co chceme vidět jako první, se nám ukazuje jako poslední:)
    g) h) l) ano
    m) NE

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    Autor
    21.12.2015 14:36

    číslování už je stejně v tahu, ale přeci... zkusím pokračovat, kde se skončilo. Připojuji se k některým Kareniným připomínkám, zejména: b, c, e, f, h, l

    8) Po ohodnocení fotografie nechci skočit na zápatí stránky, ale zůstat nahoře pod fotkou

  • rulisa
    rulisa
    21.12.2015 15:25
    Reaguje na ornitolog TomT 21.12.2015 14:36:

    "číslování už je stejně v tahu, ale přeci... zkusím pokračovat, kde se..." - zobrazit celý komentář

    8)
    Ano.
    To jsem už taky psala na původní diskuzi.

  • rulisa
    rulisa
    21.12.2015 15:30

    A já bych si ještě přála změnit, aby se mi stránky FA dočítaly. Zatím kolik jich otevřu, tak všechny ustrnou s točícím se načítacím ukazatelem/kolečkem u názvu panelu. Mám sice wifi, ale zas tak pomalý nee a žádný jiný stránky mi to nedělají, krom Centra (umu) jen občas, po obnovení ale doskočí a donačte se. FA nikoli.

    P.S. 22.12. - Kouzlo funguje, stačilo se znemožnit veřejnou žádostí a už to funguje bez nekonečnosti kolečka. :-))

  • Taky..
    Taky..
    22.12.2015 13:11

    Ještě k tomu bodu C)

    Nejenže klávesou enter nechtěně odstřelíme půlku zprávy (většinou hned oslovení). Když už použiju shift+enter a chci udělat prázdný řádek pro přehlednost, tento prázdný řádek se pak nezobrazí a paradoxně v tom místě zůstane užší mezera než mezi běžnými řádky. Text navíc je omezen délkou - 750 znaků (cca 10 řádek) je opravdu málo.

  • rulisa
    rulisa
    22.12.2015 18:43
    Reaguje na Taky.. 22.12.2015 13:11:

    "Ještě k tomu bodu C) Nejenže klávesou enter nechtěně odstřelíme půlku..." - zobrazit celý komentář

    -"-

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    22.12.2015 21:10

    Pisu, abyste vedeli, ze prispevky stale cteme a je dobre ty, ktere povazujete za dulezite, sem dopisovat. Dalsi plany: behem vanocnich svatku vase pripominky prubezne sepiseme a utridime. Hned na zacatku ledna prodiskutujeme a upresnime s programatory (co jde a co ne). Snad se povede vetsinu behem ledna doladit...Omlouvam se, ale rychleji to neumime. Diky.

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse