co bych si přál ještě změnit

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    Autor
    17.12.2015 14:53

    Od původní diskuse po překlopení na nové stránky již byla řada věcí úspěšně vyřešena, díky za to. Některé připomínky tak trochu zapadly. Tady je můj aktuální „wishlist“, prosím ostatní, ať se připojí se svými přáními. Dík.

    1) Změna čtvercových náhledů na náhledy respektující původní formát

    2) Možnost vkládat série fotografií

    3) Více znaků na název fotografie

  • Pavel_P
    Pavel_P
    17.12.2015 17:05

    ad 1) +1

    4) zmenšení fontu písma v nadpisech

  • milvan
    milvan
    17.12.2015 22:10
    Reaguje na ornitolog TomT 17.12.2015 14:53:

    "Od původní diskuse po překlopení na nové stránky již byla řada věcí úspěšně..." - zobrazit celý komentář

    souhlas ve všech 3 bodech "obžaloby"

  • Taky..
    Taky..
    18.12.2015 13:02

    1) ano
    2) ANO
    3) ano, zdá se to jako samozřejmost, že:)
    4) ty v modrém poli "CO BYCH SI PŘÁL..." ano
    5) upozornění na reakci na můj komentář v galerii i ve fóru
    6) seznam komentářů k fotkám
    7) jen takový nápad, který by byl ale možná obtížně programovatelný - automaticky vyzdvihnout fotografie, u kterých došlo k četným reakcím na komentáře - tedy k nějaké diskusi či sporu

  • rulisa
    rulisa
    18.12.2015 13:33

    1) až 5)
    Ano.

  • KIV
    KIV
    18.12.2015 16:41

    a) Sledování – nastavení by mělo být standardní přes celý portál. Tak jak si vybírám, co chci sledovat, tak chci stejnou volitelnost u mých oblíbených fotografů. (Nechci prohlížet fotky podruhé, jen proto, abych vypnula svítící „můj feed“).

    b) Hvězdičky – body pod fotkou, jsou špatně rozeznatelné, tmavě modrošedé versus tmavě šedé, odlišit, například ty šedé zesvětlit.

    c) Interní pošta – nový řádek ukončí poštu a odešle. Takže třeba odkaz na nějakou web stránku, který vyžaduje logicky nový řádek do textu, prakticky nelze…

    d) Při vkládání nové fotky a vyplňování štítků – rozbalit roletku s abecedním seznamem existujících štítků. Případně totéž pro fotoaparáty.

    e) U fotek, kde píšete, že autor zakázal hodnocení, nepsat „Fotka JEŠTĚ nezískala hodnocení“.

    f) Nové fotografie – dát nahoru na lištu, takže se tam po připojení člověk dostane na jedno kliknutí.
    Nebo aspoň prohodit v galerii s top fotografiemi, čili dát nejnovější fotografie jako první, a dát jich tam rovnou 8 ne 3.

    g) Chybí přehledný časový seznam diskusí fora, ideálně s označením těch, co jsem ještě neotevřela, jako tu byl dřív (pouze těch ohledně FA, ne produkty atd).

    h) Zmenšování fotek - Preferovala bych, kdybych znala maximální rozměry, které jsou akceptovatelné, aby fotka byla vložena tak, jak jsem ji dodala, bez strojového zmenšování.

    i) Neptat se jestli fakt chci tu fotku zavřít (např. po shlédnutí na černém pozadí.)

    j) Galerie – Okem profesionála – „Nemá žádné členy – Požádat o členství v galerii“ – co to znamená?

    k) Připomínka k velikosti písma pod vloženou fotkou. To nejdůležitější je název, je obrovský (a proto tam vejde jen pár písmen) a v barvách. Pak jsou hezky výrazná jména komentujících. A název autora? Ten se musí hledat mezi tím nejmenším a nejméně výrazným písmem.

    l) Stále nechápu nutnost dvou profilů.

    m) A možná i jemný jednopixelový rámeček kolem fotky, jako to tu bylo dřív.

    n) Okem profesionála – pokud stále platí, že jde poslat mailem, pak sjednotit velikost zasílané fotky s tou vkládanou, 300 kB versus 2MB je dost velký rozdíl.

  • rulisa
    rulisa
    18.12.2015 18:44

    Karen -

    c)
    Ano!!
    (To mě odrovnalo - každý automaticky odklepnutý entr, jak je člověk zvyklej z texťáku, odešle zprávu. Napsala jsem 1 slovy jednu zprávu tady na novým, a byla zatím i poslední. By mě kleplo, muset psát něco znova. Byla na asi pět kusů.)

    a) b) e) f) g) i) l)
    Ano.

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    18.12.2015 21:54

    ..asi zavoláme na pomoc Ježíška...
    Neco z toho uz je skoro pod stromeckem :)

  • KIV
    KIV
    18.12.2015 22:16

    Ad d):
    Vkládám fotku a chce to první tři písmena názvu štítku, takže musím nechat vkládání a jít hledat stránku se seznamem existujících štítků, anebo nechat štítek nevyplněný a fotku nezařadit nikam. Vyřešila by to roletka s nabídkou existujících štítků k výběru.

  • KIV
    KIV
    18.12.2015 22:22
    Reaguje na Helena Macenauerová 18.12.2015 21:54:

    "..asi zavoláme na pomoc Ježíška... Neco z toho uz je skoro pod stromeckem :..." - zobrazit celý komentář

    Všimla jsem si, že už jste taky zapracovali na těch číslech statistiky v profilu uživatele, a oceňuji i možnost editace komentáře, líbí se mi i přehledné hodnocení soutěží.

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse