•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 799 fotografií NAROVINU
    • 57 654 fotografií Černobílé foto
    • 101 495 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Josef Holota
      Josef Holota | Diskuse ke galeriím | včera 14:25
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    DJI Osmo Mobile 8

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Canon EF-S 10-18 mm f/4,5-5,6 IS STM

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Canon EF 50 mm f/1,8 STM

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Paprsky

492(5.8) 48 hodin: 443 (5.8)
tomas sliva tomas sliva (32 255 bodů)
V galerii: Krajina

Jak se na ne vzdycky tesime, zvlaste kdyz je -17 stupnu. O barvach a takovych vecech vim, je to moje videni a ja to takhle vidim, kdyz stojim nahore a snazim se ustavit svuj karbonovy stativ, ktery stal spoustu penez a nestoji v tu chvili o nic lepe nez stativ za tretinovou cenu, aspon do nejake roviny. Klecim u toho na kolene, ktere mi mrzne, ale to zjistim az kdyz musim vstanout a nejde to. Nadavam, specham, tece mi sopel z nosa, ale pokazde mi to stoji za tu namahu, nevyspani, zimu.
Podekovani patri u tehle fotky Kajovi Dvorakovi, ktery nebyl lenoch a jel se mnou nahoru a Marianu Mattovi, ktery me vykolejil z mych zabehnutych rutin pri zpracovani fotek a ukazal mi nove moznosti. Dekuji.

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • pavli
    pavli
    celkem 23 074 bodů
    |
    07.02.2006 10:57
  • Ivo Martinka
    Ivo Martinka
    celkem 17 951 bodů
    |
    07.02.2006 10:58
  • Michal Vitásek
    Michal Vitásek
    celkem 39 327 bodů
    |
    07.02.2006 10:58

    (4) popředí krásné, ale pozadí, hlavně Slunce, mi fakticky nějak nesedí.

  • Roman Maliha
    Roman Maliha
    celkem 65 348 bodů
    |
    07.02.2006 10:58
  • Rastislav Jílek
    Rastislav Jílek
    celkem 38 293 bodů
    |
    07.02.2006 10:58
  • Pavel Skala ingopocak
    Pavel Skala ingopocak
    celkem 21 635 bodů
    |
    07.02.2006 10:58

    pekne, zajimave slunicko

  • zdeno v
    zdeno v
    celkem 76 054 bodů
    |
    07.02.2006 10:59
  • Radek Fröhde
    Radek Fröhde
    celkem 9 329 bodů
    |
    07.02.2006 10:59

    Pěkný koment

  • Jan Pilko CyCloP
    Jan Pilko CyCloP
    celkem 45 431 bodů
    |
    07.02.2006 10:59
  • Milan Satke
    Milan Satke
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 10:59

    pěkná

  • Honza -
    Honza -
    celkem 20 044 bodů
    |
    07.02.2006 11:00
  • Jan Bambas
    Jan Bambas
    celkem 30 747 bodů
    |
    07.02.2006 11:01
  • David Stařík
    David Stařík
    celkem 18 412 bodů
    |
    07.02.2006 11:04
  • Tomáš Hejl
    Tomáš Hejl
    celkem 34 012 bodů
    |
    07.02.2006 11:05

    to slunce je divné

  • PETUL
    PETUL
    celkem 83 097 bodů
    |
    07.02.2006 11:05

    to ozubený slunce mi ňák nesedí...

  • tomas sliva
    tomas sliva
    celkem 32 255 bodů
    |
    07.02.2006 11:08

    Add slunce: Me to sice moc nebavi, ale kdyz na tom tak stavite. Zkuste si to nekdy sami, za tehle svetelnych podminek udelat, fotky mi pak poslete do majlu, uz se tesim. Btw: myslel jsem ze to jak to slunce vypada je nesvar digitalu, ale stejne to dopadne na Velvii.

  • ADAM AM
    ADAM AM
    celkem 31 210 bodů
    |
    07.02.2006 11:09
  • Jiří Sucharda
    Jiří Sucharda
    celkem 5 583 bodů
    |
    07.02.2006 11:09
  • Milan Šulo
    Milan Šulo
    celkem 12 087 bodů
    |
    07.02.2006 11:09
  • JF
    JF
    celkem 29 327 bodů
    |
    07.02.2006 11:10

    ta svatozář kolem slunce je zvláštní

  • Irena Turlandová
    Irena Turlandová
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 11:11
  • nedašov nedašov
    nedašov nedašov
    celkem 15 437 bodů
    |
    07.02.2006 11:12
  • Vlastimil Koutný
    Vlastimil Koutný
    celkem 48 371 bodů
    |
    07.02.2006 11:12
  • Ota Hevler
    Ota Hevler
    celkem 37 275 bodů
    |
    07.02.2006 11:12
  • Mnohonásobný mistr světa ve fotografování
    Mnohonásobný mistr světa ve fotografování
    celkem 105 bodů
    |
    07.02.2006 11:13

    ...to slunce je strašný!...tak to tak nefoť nebo si kup pořádný filtráty!

  • Martin Miškovský
    Martin Miškovský
    celkem 24 295 bodů
    |
    07.02.2006 11:13
  • martingross.sk off line
    martingross.sk off line
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 11:14

    FINE

  • Laco K.
    Laco K.
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 11:15
  • Marian Matta - mattaweb.com
    Marian Matta - mattaweb.com
    celkem 171 974 bodů
    |
    07.02.2006 11:15

    ..vše detailně jsem ti Tomi napsal i popsal a snažil Ti pomoci v tom v čem jsem mohl byt užitečný. Barvy naprosto 100%natur..jelikož jsem viděl RAW ORG ! Posprocesing velmi jemný a decetní. Na to sluničko jsem ti řekl vše. Je to velmi obtížné ..např. ja bych tohle z Pro 1 nedokázal a ani se o to nepokouším. Přesto cením si kompo a dobrej popis jak vznikla fotka. ALL RIGHT ...vydrž + pokračuj ve výstupech ... kardinalní úlovek teprve na TEBE čeká.

  • Pavel Šlampa
    Pavel Šlampa
    celkem 4 662 bodů
    |
    07.02.2006 11:17
  • Karel Kolčava Karlos
    Karel Kolčava Karlos
    celkem 2 867 bodů
    |
    07.02.2006 11:19

    Slunce je zvlastni, ale nevadi mi. Celkove mi pripadne obloha dost neprirozena. Klobouk dolu za kazde takove foto.

  • Jana Vicariová
    Jana Vicariová
    celkem 46 727 bodů
    |
    07.02.2006 11:20
  • PIEDRO
    PIEDRO
    celkem 48 120 bodů
    |
    07.02.2006 11:21
  • LUBOM Hurajt - lubohurajt.com
    LUBOM Hurajt - lubohurajt.com
    celkem 90 623 bodů
    |
    07.02.2006 11:22
  • Milan Bortel Milhousek
    Milan Bortel Milhousek
    celkem 17 280 bodů
    |
    07.02.2006 11:23

    to slunko je strašný...promiň...

  • Koca - Standa Kocůrek
    Koca - Standa Kocůrek
    celkem 27 062 bodů
    |
    07.02.2006 11:25
  • Hanka Kučerová
    Hanka Kučerová
    celkem 30 573 bodů
    |
    07.02.2006 11:26

    líbí

  • Sharpinka alias Škerko
    Sharpinka alias Škerko
    celkem 30 392 bodů
    |
    07.02.2006 11:34
  • Daaali
    Daaali
    celkem 325 bodů
    |
    07.02.2006 11:36
  • Rosťa Barčiš
    Rosťa Barčiš
    celkem 45 814 bodů
    |
    07.02.2006 11:37
  • ba Sk
    ba Sk
    celkem 3 657 bodů
    |
    07.02.2006 11:40
  • Jiří Cvrk
    Jiří Cvrk
    celkem 175 301 bodů
    |
    07.02.2006 11:40

    bez výhrad? Hm ;o(. Ta věc na obloze místo slunce se mi také hodně nelíbí.

  • Jiří Dvořák Fotomužík
    Jiří Dvořák Fotomužík
    celkem 108 924 bodů
    |
    07.02.2006 11:41
  • Emil Malarik
    Emil Malarik
    celkem 553 bodů
    |
    07.02.2006 11:43
  • Pavel Duman - encyklo
    Pavel Duman - encyklo
    celkem 3 719 bodů
    |
    07.02.2006 11:46
  • Radovan Bries
    Radovan Bries
    celkem 89 555 bodů
    |
    07.02.2006 11:51
  • hyzdic
    hyzdic
    celkem 64 446 bodů
    |
    07.02.2006 11:55

    no neviem. parkrat som si slnko skusil. takto som to veru nemal. kompozicne a farebne velmi pekne.

  • Igor Hlavatý
    Igor Hlavatý
    celkem 21 966 bodů
    |
    07.02.2006 11:56
  • Rosťa Raška
    Rosťa Raška
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 12:09
  • Ľubomír Homola Lubo54
    Ľubomír Homola Lubo54
    celkem 131 519 bodů
    |
    07.02.2006 12:10
  • Míra Hynek
    Míra Hynek
    celkem 11 103 bodů
    |
    07.02.2006 12:10
  • Michaela Jindrová
    Michaela Jindrová
    celkem 3 670 bodů
    |
    07.02.2006 12:13
  • Milan Bubeníček
    Milan Bubeníček
    celkem 70 162 bodů
    |
    07.02.2006 12:24
  • xxx 5
    xxx 5
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 12:24

    moc pěkné!!!

  • Ot s
    Ot s
    celkem 18 417 bodů
    |
    07.02.2006 12:30
  • Karel Dvořák 2
    Karel Dvořák 2
    celkem 9 822 bodů
    |
    07.02.2006 12:39

    Mně to sluníčko nevadí a dokonce se mi líbí i ta zima,teď když se nato koukám v teple obývacího pokoje. Ale v tu neděli jsem myslel ze tam umrzneme zvlášť jak fouklo na tom hřebeni.... Brr ještě teď mi je zima.No a barvy jsou tak jak mají být.

  • Ola
    Ola
    celkem 72 452 bodů
    |
    07.02.2006 12:51

    Krásná fotka, ale to ozubené kolo hrozně ubírá. Mně se takové slunce v životě nepodařilo.

  • R.C.
    R.C.
    celkem 46 623 bodů
    |
    07.02.2006 13:09
  • Jano Šinák
    Jano Šinák
    celkem 16 456 bodů
    |
    07.02.2006 13:10
  • Petr SOJKA
    Petr SOJKA
    celkem 11 118 bodů
    |
    07.02.2006 13:20

    ty barvy se mi líbí

  • Peter Gajdoš
    Peter Gajdoš
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 13:35

    Urobil si asi rovnaku chybu ako ja pred nedavnom = cokin ND jednoducho slnko nezvlada a dostanes z neho taketo cudo. Zvysok fotky je ale velmi pekny.

  • DiSaBodnúť
    DiSaBodnúť
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 13:36
  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    07.02.2006 13:38

    pekne

  • avanka
    avanka
    celkem 20 888 bodů
    |
    07.02.2006 14:10

    přímo do pohádky..

  • Jiri Neuschl
    Jiri Neuschl
    celkem 524 bodů
    |
    07.02.2006 14:34
  • Ivan Anderle
    Ivan Anderle
    celkem 52 044 bodů
    |
    07.02.2006 15:02

    to ozubený kolečko mě tam nesedí

  • Aurora
    Aurora
    celkem 6 048 bodů
    |
    07.02.2006 15:18
  • Dagmar Čadková
    Dagmar Čadková
    celkem 36 757 bodů
    |
    07.02.2006 15:53
  • Gabi Lach
    Gabi Lach
    celkem 66 179 bodů
    |
    07.02.2006 16:01
  • Mirabilis
    Mirabilis
    celkem 33 801 bodů
    |
    07.02.2006 16:04
  • Vlado Hurajt - tjaruh
    Vlado Hurajt - tjaruh
    celkem 118 616 bodů
    |
    07.02.2006 16:23
  • Dušan Belica
    Dušan Belica
    celkem 22 792 bodů
    |
    07.02.2006 16:40
  • Elíša
    Elíša
    celkem 9 232 bodů
    |
    07.02.2006 17:57

    moc pěkné

  • Marek Bradáč Ballue
    Marek Bradáč Ballue
    celkem 28 125 bodů
    |
    07.02.2006 18:28

    to slunce mi nesedí, promiň jinak moc fajn.

  • Jaroslav Staněk jaro
    Jaroslav Staněk jaro
    celkem 10 112 bodů
    |
    07.02.2006 20:16

    sluníčko se nelíbí ani mě, ale jinak výborné

  • Pavla Čermáková
    Pavla Čermáková
    celkem 227 694 bodů
    |
    07.02.2006 20:42
  • AB
    AB
    celkem 0 bodů
    |
    07.02.2006 21:00

    Mas nejakou hned po zapadu slunce? to slunicko je nejake divne... takovyhle tvar vanocni formicky jsem na fotce jeste nevidel. Vim, ze je to tezke vyfotit, ale bohuzel to na prvni pohled vadi. Jinak vse ostatni vzorove.

  • tomas sliva
    tomas sliva
    celkem 32 255 bodů
    |
    07.02.2006 21:02

    No na zapad by se mi tam fakt v te kose nechtelo cekat, ono je to totiz focene tesne po vychodu:-)

  • LP offline - -
    LP offline - -
    celkem 61 828 bodů
    |
    07.02.2006 21:27
  • Luděk Masár
    Luděk Masár
    celkem 38 852 bodů
    |
    07.02.2006 22:27

    Slunce nebo UFO?

  • Kamil Šrubař
    Kamil Šrubař
    celkem 15 297 bodů
    |
    07.02.2006 23:07
  • Hanny
    Hanny
    celkem 13 699 bodů
    |
    08.02.2006 08:30
  • Karel Návrat EFIAP
    Karel Návrat EFIAP
    celkem 41 309 bodů
    |
    08.02.2006 13:39
  • Fotograf 133
    Fotograf 133
    celkem 92 661 bodů
    |
    08.02.2006 22:46

    fajn
    5+

  • AB
    AB
    celkem 0 bodů
    |
    11.02.2006 03:33

    no jo, rani ptace dal doskace... well, muj komentar si ale asi dokazes prevest i do podoby pro vychod :-)

  • stano jellus
    stano jellus
    celkem 14 059 bodů
    |
    11.02.2006 21:55

    moc sa páči a zistujem, že Marián vie naozaj dobre naučiť. Tak nech sa stane ako Marián napísal

  • Stefan Kordos Therion
    Stefan Kordos Therion
    celkem 8 551 bodů
    |
    15.02.2006 11:05

    velmi zvlastne vyzera to slnko

  • gedo
    gedo
    celkem 118 436 bodů
    |
    18.02.2006 21:29
  • www.radekjohn.eu
    www.radekjohn.eu
    celkem 12 689 bodů
    |
    20.02.2006 08:20
  • Vousáč 1
    Vousáč 1
    celkem 20 728 bodů
    |
    21.02.2006 06:31
  • M A TT Y
    M A TT Y
    celkem 2 623 bodů
    |
    28.02.2006 16:04
  • František Závatzký
    František Závatzký
    celkem 12 199 bodů
    |
    22.10.2006 12:02
  • Matej Kováč
    Matej Kováč
    celkem 46 993 bodů
    |
    29.11.2006 00:58

Další informace

Vloženo: 7. 2. 2006
Album: Jeseníky a okolí
Zobrazeno: 167 x
Fotoaparát: Canon EOS 10D

Štítky fotografie

  • hory 20038x

Další fotky autora

  • Inverze
  • Dolomiti-od chaty Auronzo
  • Představení začína
  • Rešovské vodopády I.
  • Pocta
  • Pod Tre Cime di Lavaredo
  • Dolomiti
  • Z pod ledovce
  • Jeseníky
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • Smuténka
  • Svítání na slati
  • Obzor
  • Ráno na Steirische Bodensee
  • Kladinský potok
  • Matka a dvě poletuchy
  • Na pálavských útesech
  • Petrovy kameny a Praděd
  • ***
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.