•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 799 fotografií NAROVINU
    • 57 654 fotografií Černobílé foto
    • 101 495 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Josef Holota
      Josef Holota | Diskuse ke galeriím | včera 14:25
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    Peak Design Everyday Backpack v2 20L

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Peak Design Travel Backpack 30L

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Shimoda Action X40 v2 Starter Kit

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Půlnoční barvy Islandu

576(6.1) 48 hodin: 444 (6.1)
Marian Lechnýř hloust Marian Lechnýř hloust (33 062 bodů)
V galerii: Krajina

Tento snímek je po delší době opět z loňského Islandu.Jde o pohled,jež se nám naskýtal před koupáním v tomto úchvatném ledovcovém jezeře po půlnoci. Pro zajímavost přidávám,že voda měla celé 2 stupně :o) O to lepší bylo usínání ve stanu na břehu s posilnění Fernetem "na ledu",který jsme si vylovili při oněch rychlejších tempech :-D
Foceno asi v 00,30h a tmcší podání bylo ponecháno - záměrem.Světlá by tomu na emotivnosti ubrala
Tento snímek bude zítra prezentován na soutěži BARVY ISLANDU na 4. Islandském dni v KD Zahrada na Praze 4 - Chodov s bohatým celodenním programe,přednáškami a filmem.
Berte tento snímek tedy i jako pozvánku na tuto příjemnou akci :o)

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • LUBOM Hurajt - lubohurajt.com
    LUBOM Hurajt - lubohurajt.com
    celkem 90 623 bodů
    |
    10.06.2005 13:16

    pekné

  • VOJTa Herout
    VOJTa Herout
    celkem 264 417 bodů
    |
    10.06.2005 13:18

    Není špatné :)))

  • Vladimir Kotala
    Vladimir Kotala
    celkem 1 648 bodů
    |
    10.06.2005 13:18

    jestli je to Jokulsarlon...tak to jsme tenkrat nestihli..

  • Ivan Šteiner
    Ivan Šteiner
    celkem 40 041 bodů
    |
    10.06.2005 13:19
  • Fotograf 57
    Fotograf 57
    celkem 227 bodů
    |
    10.06.2005 13:19
  • Marian Matta - mattaweb.com
    Marian Matta - mattaweb.com
    celkem 171 974 bodů
    |
    10.06.2005 13:19

    TAk to je "chuťovka" na víkend.... takže ty led z FERNETEM a koupaní a v které ruce jsi držel to 300D ??? no tam bych chtěl teda být a fotit to vše ... jak znam Emila zase by udělal nějakou momentku : Photographer in ISLAND" paradička .

  • artgallery -1 7
    artgallery -1 7
    celkem 0 bodů
    |
    10.06.2005 13:19
  • Marian Lechnýř hloust
    Marian Lechnýř hloust
    celkem 33 062 bodů
    |
    10.06.2005 13:20

    Díky pánové. Je to snímek,který bude zítrajedním soutěžních na Islandském dni v KD Zahrada na Praze 4 u Chodova.

  • Petr Hobza fotoh
    Petr Hobza fotoh
    celkem 4 748 bodů
    |
    10.06.2005 13:21
  • Marian Lechnýř hloust
    Marian Lechnýř hloust
    celkem 33 062 bodů
    |
    10.06.2005 13:22

    Vladimíre,ano,je to Jókursarlón,kde jsme hned u vody rozbalili stan a přespávali. Byla to kouzelná no. Bylo to v červenci a to se na Islandu nesetmí,jen sešeří :o) Krásný zážitek tam být a vidět tohle ze stanu.

  • Maky .. kubin fotozz
    Maky .. kubin fotozz
    celkem 4 021 bodů
    |
    10.06.2005 13:22

    pěkný,ale přijde mi to až moc tmavé

  • Róbert Štefanka
    Róbert Štefanka
    celkem 53 871 bodů
    |
    10.06.2005 13:23

    V tom obrazku sa skryha klud, ticho a pohoda

  • Martin Benda
    Martin Benda
    celkem 15 435 bodů
    |
    10.06.2005 13:24
  • Emil Čelustka
    Emil Čelustka
    celkem 99 182 bodů
    |
    10.06.2005 13:24

    není to špatné, ale je tam strašně málo světla...

    -> Marian M: ty chceš jet pozovat mi na Island? no proč ne. když se posledně hloust ptal, kdo by jel, hlásil jsem se...

  • Marian Lechnýř hloust
    Marian Lechnýř hloust
    celkem 33 062 bodů
    |
    10.06.2005 13:28

    Světla je tam méně a necháno záměrně,protože je to focené asi v 00,30h.

  • Martin Myška morlor.net
    Martin Myška morlor.net
    celkem 0 bodů
    |
    10.06.2005 13:30
  • Marian Matta - mattaweb.com
    Marian Matta - mattaweb.com
    celkem 171 974 bodů
    |
    10.06.2005 13:31

    Emil: no nevim ISLAND je daleko a neznam tam nic a nikoho. Ty ale umíš navnadit člověka ... měl bych o tom uvažovat ???

  • Laco K.
    Laco K.
    celkem 0 bodů
    |
    10.06.2005 13:45
  • Marie Trčková
    Marie Trčková
    celkem 21 280 bodů
    |
    10.06.2005 13:46

    Já bych tam nevlezla :o)

  • Pavel Smolek
    Pavel Smolek
    celkem 4 925 bodů
    |
    10.06.2005 13:51

    Pch... když jsem se potápěl, koupali jsme se bez neoprénu v lomu, kde měla voda jen 4 stupně Celsia, takže vím o čem to je! .-)

  • Karel Němeček
    Karel Němeček
    celkem 105 804 bodů
    |
    10.06.2005 14:01

    super

  • www.julakertesz.com
    www.julakertesz.com
    celkem 268 399 bodů
    |
    10.06.2005 14:02

    Mariane, ve velkém to musí být nádhera!

  • Václav Pižl
    Václav Pižl
    celkem 53 915 bodů
    |
    10.06.2005 14:04
  • zbyněk
    zbyněk
    celkem 0 bodů
    |
    10.06.2005 14:06

    Dnes tu nemáš konkurenci. ;o)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    celkem 214 543 bodů
    |
    10.06.2005 14:15
  • Bambus
    Bambus
    celkem 31 015 bodů
    |
    10.06.2005 14:15
  • Martin Šrubař
    Martin Šrubař
    celkem 3 827 bodů
    |
    10.06.2005 14:20

    Nádherná barva těch kusů ledu v jezeru, ale jinak na tom nic nevidím. Taky nechápu, jak se ty hory mohou odrážet tak blízko u břehu. Chybí mi něco, co by tomu dalo rozměr.
    Ve větším rozměru to ale asi bude mnohem hezčí.

  • Miro Sabo www.mirosabo.com
    Miro Sabo www.mirosabo.com
    celkem 97 572 bodů
    |
    10.06.2005 14:23
  • Milan Vojtík
    Milan Vojtík
    celkem 106 355 bodů
    |
    10.06.2005 14:34
  • azi
    azi
    celkem 5 922 bodů
    |
    10.06.2005 14:34

    5+

  • Daniel Selucký
    Daniel Selucký
    celkem 0 bodů
    |
    10.06.2005 14:42
  • Shadow - Marcel Šolta
    Shadow - Marcel Šolta
    celkem 0 bodů
    |
    10.06.2005 14:44
  • ivan eibner
    ivan eibner
    celkem 113 612 bodů
    |
    10.06.2005 14:44
  • Jiří Mikulec Shadow
    Jiří Mikulec Shadow
    celkem 27 487 bodů
    |
    10.06.2005 14:45

    zajímavé

  • Ľubomír Homola Lubo54
    Ľubomír Homola Lubo54
    celkem 131 519 bodů
    |
    10.06.2005 15:01
  • Karel  Pagačík
    Karel Pagačík
    celkem 108 237 bodů
    |
    10.06.2005 15:11

    super

  • Radek Bidlo
    Radek Bidlo
    celkem 83 785 bodů
    |
    10.06.2005 15:32
  • Marian Lechnýř hloust
    Marian Lechnýř hloust
    celkem 33 062 bodů
    |
    10.06.2005 15:33

    Tak jsem právě snímek nechal v labu zvětšit na 20x30 a mohu říci,že je to o něčem jiném :o)
    Ostatně kdo budete chtít,přijďte se podívat.

  • Vlastimil Komínek leestee
    Vlastimil Komínek leestee
    celkem 26 074 bodů
    |
    10.06.2005 15:44

    6+

  • BuBuBaba
    BuBuBaba
    celkem 1 456 bodů
    |
    10.06.2005 15:57

    opravdu pěkné, tajemné...

  • R.C.
    R.C.
    celkem 46 623 bodů
    |
    10.06.2005 16:05
  • Martin Skřivánek
    Martin Skřivánek
    celkem 97 544 bodů
    |
    10.06.2005 16:06
  • Slavomír Labudek
    Slavomír Labudek
    celkem 444 bodů
    |
    10.06.2005 16:08
  • Peter Oslanec Vrtik
    Peter Oslanec Vrtik
    celkem 17 861 bodů
    |
    10.06.2005 16:10
  • Deeply 1
    Deeply 1
    celkem 377 bodů
    |
    10.06.2005 16:18
  • Stanislav Tošner
    Stanislav Tošner
    celkem 60 774 bodů
    |
    10.06.2005 16:23
  • Jirka Janovský janovka
    Jirka Janovský janovka
    celkem 120 132 bodů
    |
    10.06.2005 16:44
  • Alex Auer
    Alex Auer
    celkem 21 365 bodů
    |
    10.06.2005 17:23
  • Petr Hasala
    Petr Hasala
    celkem 5 339 bodů
    |
    10.06.2005 17:34
  • Karolina Sobotková
    Karolina Sobotková
    celkem 6 918 bodů
    |
    10.06.2005 17:42
  • Daniel Basjuk
    Daniel Basjuk
    celkem 51 393 bodů
    |
    10.06.2005 17:47
  • vlado klement
    vlado klement
    celkem 6 155 bodů
    |
    10.06.2005 17:49

    -tmavé,málo výrazné

  • Jan Hruša
    Jan Hruša
    celkem 36 554 bodů
    |
    10.06.2005 18:16

    Muselo tam být krásně, ale toto je už hodně tmavé a detaily hodně splývají dohromady.

  • jan cermak
    jan cermak
    celkem 93 039 bodů
    |
    10.06.2005 18:39

    +

  • Ladislav Brieška Snoopy
    Ladislav Brieška Snoopy
    celkem 0 bodů
    |
    10.06.2005 19:14

    krásne :-)

  • MR
    MR
    celkem 49 bodů
    |
    10.06.2005 20:49
  • Martin Zíta
    Martin Zíta
    celkem 128 327 bodů
    |
    10.06.2005 21:00
  • Ondřej Prosický
    Ondřej Prosický
    celkem 259 192 bodů
    |
    10.06.2005 21:10

    Perfektní snímek, který říká o Islandu naprosto vše. Krásně zachycená islandská noc, ideální kompozice a decentně podané barvy.
    Ten Island mě láká čím dál víc...

  • Anabru
    Anabru
    celkem 21 269 bodů
    |
    10.06.2005 21:27
  • Zdeněk Š.
    Zdeněk Š.
    celkem 27 068 bodů
    |
    10.06.2005 21:47
  • Roman Maliha
    Roman Maliha
    celkem 65 348 bodů
    |
    10.06.2005 22:36
  • Radek Fišer 1
    Radek Fišer 1
    celkem 100 336 bodů
    |
    10.06.2005 22:51
  • ASKJA
    ASKJA
    celkem 733 bodů
    |
    11.06.2005 01:12
  • Roman Mácha 1
    Roman Mácha 1
    celkem 65 057 bodů
    |
    11.06.2005 08:51

    paráda

  • Martin Pospíšil MPosp
    Martin Pospíšil MPosp
    celkem 54 781 bodů
    |
    11.06.2005 09:56

    Nejlepší fotka, jakou jsem od Tebe kdy viděl ...

  • Pavel Kajnar sbiker
    Pavel Kajnar sbiker
    celkem 17 034 bodů
    |
    11.06.2005 09:59
  • Borievky
    Borievky
    celkem 131 492 bodů
    |
    11.06.2005 10:00

    6+

  • Jan Švanda Honza
    Jan Švanda Honza
    celkem 41 704 bodů
    |
    11.06.2005 10:18

    6++ parádní

  • Marek Velechovský
    Marek Velechovský
    celkem 67 438 bodů
    |
    11.06.2005 10:29
  • Fotograf 53
    Fotograf 53
    celkem 0 bodů
    |
    11.06.2005 10:57
  • martin hrabovský
    martin hrabovský
    celkem 11 047 bodů
    |
    11.06.2005 11:15
  • jolly
    jolly
    celkem 724 bodů
    |
    11.06.2005 11:31
  • David Vepřek   www.davidveprek.com
    David Vepřek www.davidveprek.com
    celkem 69 202 bodů
    |
    11.06.2005 11:51
  • rhelena
    rhelena
    celkem 17 248 bodů
    |
    11.06.2005 19:26
  • kire
    kire
    celkem 3 092 bodů
    |
    11.06.2005 21:37
  • Jana Dubinová
    Jana Dubinová
    celkem 9 758 bodů
    |
    11.06.2005 22:51
  • Daniel Marcincak
    Daniel Marcincak
    celkem 13 713 bodů
    |
    12.06.2005 06:44
  • Sue Nagyová
    Sue Nagyová
    celkem 31 316 bodů
    |
    12.06.2005 11:20

    skvelé!

  • Muhammad Al-Makhtum
    Muhammad Al-Makhtum
    celkem 7 747 bodů
    |
    12.06.2005 13:18
  • Markét
    Markét
    celkem 11 483 bodů
    |
    13.06.2005 23:23
  • Roman Bugáň Bugy
    Roman Bugáň Bugy
    celkem 8 370 bodů
    |
    14.06.2005 13:14
  • Milan Bača
    Milan Bača
    celkem 68 021 bodů
    |
    14.06.2005 16:41
  • Marcel Fujcik - MARF
    Marcel Fujcik - MARF
    celkem 0 bodů
    |
    14.06.2005 18:44
  • tom zet
    tom zet
    celkem 11 315 bodů
    |
    14.06.2005 20:06

    6+

  • Tomáš TRMAN Rücker
    Tomáš TRMAN Rücker
    celkem 55 285 bodů
    |
    17.06.2005 08:55

    no vidisto ;)

  • Eva Švarcová
    Eva Švarcová
    celkem 56 576 bodů
    |
    26.06.2005 23:41
  • Anděla Nebeská
    Anděla Nebeská
    celkem 5 361 bodů
    |
    29.06.2005 11:55

    Krásná... příjemná...lákavá - fotka i krajina

  • Profík 1
    Profík 1
    celkem 1 276 bodů
    |
    30.06.2005 13:14
  • Pepa Stříbrský YOUZZA
    Pepa Stříbrský YOUZZA
    celkem 70 977 bodů
    |
    30.06.2005 18:12

    s fernetem na ledu a s takovým sklem se Ti to musí fotit! :-D

  • hybco
    hybco
    celkem 37 235 bodů
    |
    17.07.2005 12:08

    6+

  • goran
    goran
    celkem 15 593 bodů
    |
    18.07.2005 23:21

    pekne atmo, vydarene foto

  • Jiří Kopecký
    Jiří Kopecký
    celkem 6 914 bodů
    |
    19.07.2005 10:09
  • marcus
    marcus
    celkem 18 823 bodů
    |
    25.07.2005 16:28
  • Fotograf 89
    Fotograf 89
    celkem 0 bodů
    |
    26.07.2005 18:39

    super

  • Irena Motlíková
    Irena Motlíková
    celkem 18 733 bodů
    |
    29.08.2005 12:30

    wow, paráda - trošku bych možná zakontrastila?

  • David Procházka
    David Procházka
    celkem 0 bodů
    |
    02.10.2005 18:05
  • Marek Gálik
    Marek Gálik
    celkem 12 087 bodů
    |
    02.10.2005 18:25
  • gedo
    gedo
    celkem 118 436 bodů
    |
    02.10.2005 18:39
  • Tomáš Holub
    Tomáš Holub
    celkem 31 478 bodů
    |
    08.09.2008 11:10

Další informace

Vloženo: 10. 6. 2005
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 197 x
Fotoaparát: Canon EOS 300D

Štítky fotografie

  • cestování 26670x
  • krajina 68027x
  • příroda 107574x

Další fotky autora

  • ... Opuštěná
  • Barvy léta
  • Rozplétání korálků
  • Podzim v Jizerkách začíná
  • ... o čem ženy sní ... ???
  • Haifoss
  • Alkoholka
  • PARÁDNÍK
  • Ledovcové jezero Jókursarlón
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • manšestrákový podvečer
  • Příkopová
  • V žltom ošiali
  • Sucho
  • Ráno na Steirische Bodensee
  • Hraběcí stolek
  • Jen šumění moře
  • Svítání na slati
  • Myslíkovská vyhlídka
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.